Zavrieť

Porady

Chybné potvrdenie o príjmoch zo závislej činnosti

Zamestnankyňa mi priniesla k roč. zúčtovaniu dane tlačivo od zamestnávateľa, u kt. pracuje na DoVP. Tento jej 5-mesačnú mzdu, kt. činí spolu 17600 Sk uviedol v potvrdení o príjmoch zo závislej činnosti do r. 01 a odvedenú daň ako daň preddavkovú do riadku 05- 3342 Sk. Avšak ja si myslím, že tieto sumy mali byť na riadkoch 12 a 14 ako príjem, z kt. sa zrazila zrážková daň. Čo s takýmto potvrdením, môžem sa tváriť, že je všekto O.K. a považovať daň za preddavkovú a urobiť ročné zúčtovanie??? Takýto prípad mám pri 3 zamestnancoch.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Nemyslím, že by bolo našou povinnosťou preverovať správnosť potvrdení od ostatných zamestnávateľov ... a tiež si nemyslím, že musíme brať na seba zodpovednosť za celý svet .

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Ja som riešila podobný prípad tak, že som zavolala panej, ktorá vydala potvrdenie. Povedala mi, že nemá nové tlačivo, nenašla ho vraj na internete. Potvrdila mi ale, že išlo o zrážkovú daň a tá bola aj tak odvedená. Dohodla som sa s ňou, že potvrdenie nebudem akceptovať a poslala som jej mailom nové tlačivo, aby už nevydávala takéto nesprávne potvrdenia.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Dúfam, že Ti poslala kyticu červených ruží .
    Ja po jednom minuloročnom zážitku nikam netelefonujem, ani keby boli v potvrdení neviem aké bludy popísané. Dotyčná pani ma s krikom poučila, že ona robí mzdy 30 rokov a podľa hlasu počuje s kým sa baví a také šteňa ju nebude poučovať .... a všeličo iné som sa o sebe dozvedela, ale nie je to publikovateľné .

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    No hold človek chce byť slušný a potom takto dopadne. Ináč ja som tiež tak raz urobila ako Zitka, pani bola rada, že som ju upozornila na chybu.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Programátori zvyknú o takýchto javoch hovoriť, že nie vždy je problém v chybnom programe. Dosť často sa stáva, že najväčší problém je medzi klávesnicou a stoličkou.

    P.S.
    Vopred upozorňujem, že oprskané monitory neutieram (keby sa niekto dožadoval).

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Najviac ma pobavilo, že ona mala program, ktorý jej dával správne potvrdenie, lenže našu zamestnankyňu nemala zadanú v programe, lebo jej vyplatila len nejakú dohodu pri voľbách. Takže o novom potvrdení dobre vedela, len nemala tlačivo. Tak použila to, čo mala. Dobré, nie?

    Livia2 je offline (nepripojený) Livia2

    Livia2
    Ahojte,
    mne doniesol známy potvrdenie zamestnávateľa, na ktorom má v 12. riadku 19200 a v 14. 1824. Ide o zrážkovú daň, ale nie je mi jasné, ako sa dopracovali k tej sume 1824, keď 19 % z 19200 je 3648. Je to chyba na potvrdení alebo si mám dať kávu a zobudiť sa, lebo mi to nepáli ?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Nedá mi v rámci tejto témy poznamenať....ak sa vystavujú chybné potvrdenia, potom sa u "chybujúcich" pravdepodobne nesprávne počítajú aj mzdy....a teda sa vystavujú aj nesprávne ELDP....a budúci dôchodca sa v budúcnosti môže čudovať...a kontrole zo sociálky budú vstávať vlasy dupkom.....mám pocit, že mzdovou agendou sa živi kdekto

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Livia: to je daň s 50% zľavou - asi to dávali v nejakej akcii.

    Livia2 je offline (nepripojený) Livia2

    Livia2
    Tak som pani volala, že ako je to s tým potvrdením (akú to mali daňovú akciu), povedala mi, že vraj jej to "skočilo" inde . Že potvrdenie prerobí, ďakujem vám.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.