Zavrieť

Porady

Bankové účty v zahraničnej mene

Prosím Vás o radu, neviem čo s tým???

Klient má vedený účet v TB v SKK aj v CHF, pri úhrade odberateľa mu banka posiela sumu už prepočítanu na SKK na účet vedený v SKK z účtu vedeného v CHF.
Ako je to keď klient uhrádza dodávateľovi FA v zahraničnej mene? FA mám prepočítanú na SKK, ale na účte vedenom v CHF je zaúčtovaná úhrada v CHF bez prepočtu, ako to zaúčtovať???

príklad FA je v 2241,- CHF prepočítaná je na 65tis. Sk, ale vo VBÚ je vedená len úhrada 2241,- CHF....

Na konci roka robím prepočet to viem, ale čo počas roka???

Ďakujem za radu!!!

príp.info na: b.hajosova@zoznam.sk
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Takže pekne po poriadku. Klient má v TTB vedený účet v CHF aj v SKK?
    Odberateľ mu uhrádza fa v CHF a príde mu nejaká hodnota CHF. Ak pripíšu CHF na účet vedený v cudzej mene, tak účtuješ úhradu fa kurzom NBS v deň prípísania prostriedkov na účet. Ale banka si len tak nemôže previesť peniažky na účet v SKK. Zrejme tam máte uzatvorenú nejakú zmluvu o konverzii peňažných prostriedkov. Takže, tu by som účtovala o jednotlivých prevodoch medzi účtami prostredníctvom 261, ale pátrala by som po tom, prečo to banka spraví. Je to dôležité.

    barbara6 je offline (nepripojený) barbara6

    barbara6
    Aha to som zabudla uviesť, je tam spravená konverzia, ten prevod medzi bankami viem zaúčtovať, len neviem ako zaúčtovať keď platím ja dodávateľom???

    To isté mám aj s BÚ v EUR, len tam nie je spravená žiadna konverzia medzi účtami...

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Ak uhrádzaš ty svojím dodávateľom, tak isto kurzom NBS v deň úhrady. 321/221

    barbara6 je offline (nepripojený) barbara6

    barbara6
    áno to viem, ale nemám to nikde vo VBÚ zaznačené, ja tam mám len sumu v zahraničnej mene. Bez prepočtu, to si mám ten účet prepočítavať a ignorovať, že v o VBÚ mi chodia sumy v zahraničnej mene???

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Účet musíš mať vedený aj v zahraničnej mene aj v SKK. Hovorí o tom zákon o účtovníctve aj postupy účtovania.

    Bankové účty v zahraničnej mene

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.