Zavrieť

Porady

Daňové priznanie za rok 2007

Možno trochu predbieham , ale prosím o radu:

FO - nepodnikateľ, do konca februára 2007 pracoval u zamestnávateľa na trvalý pracovný pomer (zamestnávateľ riadne odvádzal odvody), od 1.3.2007 založil živnosť. Keďže v marci 2008 budem musieť sám podať daňové priznanie za rok 2007, poraďťe prosím, aké potvrdenia pýtať za január a február 2007 od zamestnávateľa čo sa týka daní a odvodov do poisťovní. A ako to vlastne bude s tým daňovým priznaním za rok 2007.

Ešte len začínam podnikať tak ma hneď neukameňujte...
Za info vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Zamestnávateľ Ti vystaví "Potvrdenie o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti,o preddavkoch na daň.............."
    to si pekne ulož a čakaj či nám zákonodarcovia znova nepomenia tlačivká.
    Zvykaj si. A jeden malý, pomyselný kamienok som do Teba predsa hodila.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Konečne veselá otázka .
    Ako to bude s DP za rok 2007? Však my ešte tápame aj v DP za rok 2006 .
    Od zamestnávateľa budeš potrebovať " Potvrdenie o príjmoch FO zo závislej činnosti .....", lenže aká bude podoba tohto tlačiva za rok 2007 je vo hviezdach. Však sme sa len pred pár týždňami dozvedeli podrobnosti o obsahu tohto potvrdenia pre rok 2006 .

    Ak sa však nezmení zákon " od podlahy" , do DP za rok 2007 zahrnieš všetky druhy príjmov, z podnikania aj zo závislej činnosti ...

    tomik7 je offline (nepripojený) tomik7

    tomik7
    :-) No to ste ma teda nepotešili... takže to potvrdenie o príjmoch si tak či tak budem musieť vypýtať až v roku 2008... :-)

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    tomik7 Pozri príspevok
    :-) No to ste ma teda nepotešili... takže to potvrdenie o príjmoch si tak či tak budem musieť vypýtať až v roku 2008... :-)
    Nie vypýtaj si ho teraz. Vždy je ho lepšie mať, ako napr. pri zrušení zamestnávateľa mať staré...a aj Ti ho boli povinní vydať

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    ja vždy Potvrdenie o príjmoch vydávam pri odchode zo zamestnania, spolu aj so zápočtom.

    jamajka je offline (nepripojený) jamajka

    jamajka
    tomik7 Pozri príspevok
    :-) No to ste ma teda nepotešili... takže to potvrdenie o príjmoch si tak či tak budem musieť vypýtať až v roku 2008... :-)

    keď budeš na budúci rok robiť svoje prvé daňové priznanie, ešte veľakrát ťa "nepotešíme" . ale neboj, zvykneš si na nás .

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    tomik7 Pozri príspevok
    :-) No to ste ma teda nepotešili... takže to potvrdenie o príjmoch si tak či tak budem musieť vypýtať až v roku 2008... :-)
    Ja zvyknem hneď ako mi skončí zamestnanec pracovný pomer toto potvrdenie vydať, aj keď sa mi potom stáva, že zamestnanci ho stratia a pýtajú zase. Len pripomeniem, nielen daňové povinnosti si musí v budúcom roku ten tvoj klient vysporiadať, ale zrejme ak sa nezruší, tak aj ročné zúčtovanie zdravotného poistenia. Takže potom treba byť v obraze aj čo sa tohoto týka....

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    tomik7 Pozri príspevok
    :-) No to ste ma teda nepotešili... takže to potvrdenie o príjmoch si tak či tak budem musieť vypýtať až v roku 2008... :-)
    Zato Ty si nás potešil. Rozdávaš bodíky len taký fukot. Páčiš sa mi.
    A ja Ti tiež jeden šupnem,na podlôžtek,ako niekedy hovorievala moja stará mama.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Pozri si toto: §39 zákona o dani z príjmov"

    5/ Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, je povinný za obdobie, za ktoré zamestnancovi vyplácal zdaniteľnú mzdu, vystaviť doklad o súhrnných údajoch uvedených na mzdovom liste, prípadne v evidencii podľa odseku 4, ktoré sú rozhodujúce na výpočet zdaniteľnej mzdy, preddavkov na daň, dane a na priznanie daňového bonusu za príslušné zdaňovacie obdobie a doručiť zamestnancovi najneskôr do
    a) 10. marca zdaňovacieho obdobia, v ktorom sa podáva daňové priznanie, alebo
    b) konca apríla roku, v ktorom zamestnancovi zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, vykonal ročné zúčtovanie alebo
    c) do 10. februára po skončení zdaňovacieho obdobia, v ktorom alebo za ktoré zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, vyplatil príjem zo závislej činnosti zamestnancovi, ktorý žiada o vykonanie ročného zúčtovania iného zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, ak o vystavenie dokladu požiada najneskôr do 5. februára po skončení zdaňovacieho obdobia.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    evina Pozri príspevok
    Nie vypýtaj si ho teraz. Vždy je ho lepšie mať, ako napr. pri zrušení zamestnávateľa mať staré.

    alebo nijaké

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    lenkak Pozri príspevok
    ja vždy Potvrdenie o príjmoch vydávam pri odchode zo zamestnania, spolu aj so zápočtom.
    Bože ,aké sme úžasné. Usudzujem podľa tých súhlasov pod Lenkiným príspevkom.

    mgm je offline (nepripojený) mgm

    živnostník mgm
    Melnick Pozri príspevok
    Bože ,aké sme úžasné. Usudzujem podľa tých súhlasov pod Lenkiným príspevkom.
    Melnick, len či si to myslia aj tí zamestnanci, ktorí odchádzajú ...?!

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    mgm Pozri príspevok
    Melnick, len či si to myslia aj tí zamestnanci, ktorí odchádzajú ...?!
    Ale áno. Povedia:taká to bola šikovná baba,až mi od radosti zlé tlačivo dala.

    Ako dobre ,že Tomik hľadí tak dopredu,ináč sa ani nepobavíme.

    tomik7 je offline (nepripojený) tomik7

    tomik7
    :-) no fajn akurat pozeram na to tlacivo ze jednym papierom sa vybavi doklad o prijmoch, preddavkoch, poisteni... :-) este sa chcem spytat ohladom toho danoveho priznania... budem podavat len typ B aj ked som januar a februar pracoval na trvaly pracovny pomer?

    jamajka je offline (nepripojený) jamajka

    jamajka
    tomik7 Pozri príspevok
    :-) no fajn akurat pozeram na to tlacivo ze jednym papierom sa vybavi doklad o prijmoch, preddavkoch, poisteni... :-) este sa chcem spytat ohladom toho danoveho priznania... budem podavat len typ B aj ked som januar a februar pracoval na trvaly pracovny pomer?

    Áno. V tlačive B máš kolonku aj na príjmy zo závislej činnosti. Ak sa teraz začneš na Porade pekne učiť, nabudúci rok v marci to zvládneš .

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Ak sa ma niektorý z mojich klientov pýta na daňové a iné súvisiace problémy rok dopredu, vždy nezabudnem na úvod povedať - za predpokladu, že bude platiť ten istý zákon čo dnes večer, tak .... .
    Aká je pravdepodobnosť, že takto o rok bude platiť ten istý napr. zákon o dani z príjmov čo dnes večer ?

    tomik7 je offline (nepripojený) tomik7

    tomik7
    :-) kocky, ja sa len snazim mat co najmenej problemov s danovym priznanim v roku 2008... :-) inac dost mozne ze budem musiet aj tak vyhladat vase sluzby... :-) :-) :-)
    a dakujem vsetkym za pomoc :-)
    Naposledy upravil tomik7 : 04.03.07 at 19:45

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.