Zavrieť

Porady

oprava uz vykonaneho RZ dane

Ahojte, tento rok som robila prvy krat RZ dane pre zamestnancov. Uz sme aj zrazili nedoplatky a vyplatili preplatky. Teraz mi prisiel jeden zamestnanec povedat,ze ma prijem aj z prenajmu. Co mam teraz robit? Mozem to nejako opravit? Prosim poradte mi niekto...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    straposko Pozri príspevok
    Ahojte, tento rok som robila prvy krat RZ dane pre zamestnancov. Uz sme aj zrazili nedoplatky a vyplatili preplatky. Teraz mi prisiel jeden zamestnanec povedat,ze ma prijem aj z prenajmu. Co mam teraz robit? Mozem to nejako opravit? Prosim poradte mi niekto...
    Ak má príjem z prenájmu tak si robí DP sám. Vytlač mu ročné zúčtovanie a on si v lehote podania DP vykoná DP sám.

    A keď ti podpisoval žiadosť o vykonanie RZD tak nevedel že má príjem z prenájmu ?

    straposko je offline (nepripojený) straposko

    Som obyčajné dievča, ktoré ma rado pohyb a život okolo seba. Rada sa stretávam s novými ľuďmi, od ktorých je čo "pochytať" ...viac straposko
    Vraj nie. Až minuly tyžden mu nabehli peniaze na učet. Takže ja mu dam iba to tlačivo, na ktorom je ako som mu urobila RZ a potom už nič viac? Nemusim si to opravovat?

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    straposko Pozri príspevok
    Vraj nie. Až minuly tyžden mu nabehli peniaze na učet. Takže ja mu dam iba to tlačivo, na ktorom je ako som mu urobila RZ a potom už nič viac? Nemusim si to opravovat?
    Tak ale ak mu peniaze nabehli na účet až minulý týždeň tak to má príjem až za rok 2007.

    straposko je offline (nepripojený) straposko

    Som obyčajné dievča, ktoré ma rado pohyb a život okolo seba. Rada sa stretávam s novými ľuďmi, od ktorých je čo "pochytať" ...viac straposko
    jaj nie, prepac. Uz som z toho popletena. Nabehlo mu to minuly rok. Ale ked mi to podpisoval,tak nevedel ze ma za to podat DP. Ze ma podat DP sa dozvedel minuly tyzden. A ked sme sa ich pytali,ci maju nejake prijmy,tak mlcal =(

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Ja osobne by som to celé upratala...stornovala ročné zúčtovanie , prijala cez pokladňu od zamestnanva preplatok (ak mal), doplatila DÚ (ak doplatok za daný mesiac na odvode vznikne) a zamestnanec si urobí DP.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    straposko Pozri príspevok
    jaj nie, prepac. Uz som z toho popletena. Nabehlo mu to minuly rok. Ale ked mi to podpisoval,tak nevedel ze ma za to podat DP. Ze ma podat DP sa dozvedel minuly tyzden. A ked sme sa ich pytali,ci maju nejake prijmy,tak mlcal =(
    Tak v tom prípade mu vytlačíš to ročné zúčtovanie, uvedieš kedy si zrazila nedoplatok a on si tie príjmy zahrnie do svojho DP.

    straposko je offline (nepripojený) straposko

    Som obyčajné dievča, ktoré ma rado pohyb a život okolo seba. Rada sa stretávam s novými ľuďmi, od ktorých je čo "pochytať" ...viac straposko
    Ten druhy spôsob vyzera asi jednoduchšie. A nebudem mať z toho problemy s uradmi?

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    straposko Pozri príspevok
    Ten druhy spôsob vyzera asi jednoduchšie. A nebudem mať z toho problemy s uradmi?

    Určite nebudeš

    straposko je offline (nepripojený) straposko

    Som obyčajné dievča, ktoré ma rado pohyb a život okolo seba. Rada sa stretávam s novými ľuďmi, od ktorých je čo "pochytať" ...viac straposko
    veľmi vám obom ďakujeeeem =) myslela som,že si to bude vyžadovať niečo naročnejšie. Toto hadam zvladnem =)ked ste mi tak pekne poradili. ešte raz vďaka

    straposko je offline (nepripojený) straposko

    Som obyčajné dievča, ktoré ma rado pohyb a život okolo seba. Rada sa stretávam s novými ľuďmi, od ktorých je čo "pochytať" ...viac straposko
    ak maš ešte čas, vedela by si mi poradiť, ako asi bude vyzerať to jeho DP? Pretože zrejme pride ku mne,aby som mu s tym pomohla. Viem,že to bude DP typu B a uplatnuje sa tam aj ta ciastka oslobodena 23 650,-?

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    straposko Pozri príspevok
    ak maš ešte čas, vedela by si mi poradiť, ako asi bude vyzerať to jeho DP? Pretože zrejme pride ku mne,aby som mu s tym pomohla. Viem,že to bude DP typu B a uplatnuje sa tam aj ta ciastka oslobodena 23 650,-?
    Áno uplatňuje sa tu oslobodenie tých 23.650,-. A môže si uplatniť aj výdavky.
    Skús popozerať na Porade je tu toho veľa. Klikni napríklad [SEARCH]prenájom[/SEARCH], [SEARCH]príjem z prenájmu[/SEARCH]

    straposko je offline (nepripojený) straposko

    Som obyčajné dievča, ktoré ma rado pohyb a život okolo seba. Rada sa stretávam s novými ľuďmi, od ktorých je čo "pochytať" ...viac straposko
    na výdavky som sa ho pytala, a vraj si nebude uplatňovať žiadne.

    straposko je offline (nepripojený) straposko

    Som obyčajné dievča, ktoré ma rado pohyb a život okolo seba. Rada sa stretávam s novými ľuďmi, od ktorých je čo "pochytať" ...viac straposko
    dakujem za linky...=)idem sa hned do nich pustit. Prajem ti krasny zvyšok dňa

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    straposko Pozri príspevok
    na výdavky som sa ho pytala, a vraj si nebude uplatňovať žiadne.

    Môže si uplatniť paušálne 40%

    straposko je offline (nepripojený) straposko

    Som obyčajné dievča, ktoré ma rado pohyb a život okolo seba. Rada sa stretávam s novými ľuďmi, od ktorých je čo "pochytať" ...viac straposko
    Čo to znamena?

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    straposko Pozri príspevok
    Čo to znamena?

    Zákon mu umožňuje odrátať si skutočné výdavky alebo paušálne. Paušálne sú vo výške 40% čiže príjem mal napríklad 100.000 tak do výdavkov dá 40.000.
    Škoda to nevyužiť

    Keď budeš pozerať tie linky čo som ti uviedla vyššie tak to tam určite tiež nájdeš :-)

    straposko je offline (nepripojený) straposko

    Som obyčajné dievča, ktoré ma rado pohyb a život okolo seba. Rada sa stretávam s novými ľuďmi, od ktorých je čo "pochytať" ...viac straposko
    a musí tie vydavky nejako podložiť? Ten prijem vlastne dostal jeho otec a polovicu previedol na zamestnanca cca 50 000,- a druhu na vnuka. keď sa rozpravame už o tomto,musim založiť novu temu?

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    straposko Pozri príspevok
    a musí tie vydavky nejako podložiť? Ten prijem vlastne dostal jeho otec a polovicu previedol na zamestnanca cca 50 000,- a druhu na vnuka. keď sa rozpravame už o tomto,musim založiť novu temu?

    Už sme trochu

    Tie výdavky nemusí dokladovať, zákon mu proste umožňuje určitú časť odpísať bez toho aby niečo dokladoval

    Nemusíš zakladať novú tému, prečítaj si čo je tu na Porade popísané o príjme z prenájmu a paušálnych výdavkoch a zvládneš to aj bez novej témy Je tu toho neúrekom aj s príkladmi

    straposko je offline (nepripojený) straposko

    Som obyčajné dievča, ktoré ma rado pohyb a život okolo seba. Rada sa stretávam s novými ľuďmi, od ktorých je čo "pochytať" ...viac straposko
    dobre, idem si to preštudovať. ďakujem ti za čas a ochotu =)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.