Zavrieť

Porady

Daňové priznanie zamestnanca a PN

Máme vo firme zamestnankyňu, ktorá od januára do októbra pracovala a potom bola do konca roka PN. Bolo jej vyplácané nemocenské zo soc. poisťovne, a preto, že na PN bola kôli úrazu, ešte jej aj jej poisťovňa zaplatila náhradu za PN, čiže za každý deň 100 sk, tj. 9000,- Sk. Ako to bude pri daňovom priznaní? Má sa zdaniť nemocenské? Aj tá náhrada PN z poisťovne? Tých 9000,- jej bolo vyplatené až v roku 2007 ale týka sa roku 2006. Neviem vôbec ako to bude pri vypĺňaní daňového priznania.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    zaphira Pozri príspevok
    Máme vo firme zamestnankyňu, ktorá od januára do októbra pracovala a potom bola do konca roka PN. Bolo jej vyplácané nemocenské zo soc. poisťovne, a preto, že na PN bola kôli úrazu, ešte jej aj jej poisťovňa zaplatila náhradu za PN, čiže za každý deň 100 sk, tj. 9000,- Sk. Ako to bude pri daňovom priznaní? Má sa zdaniť nemocenské? Aj tá náhrada PN z poisťovne? Tých 9000,- jej bolo vyplatené až v roku 2007 ale týka sa roku 2006. Neviem vôbec ako to bude pri vypĺňaní daňového priznania.
    Nemocenské dávky nie sú predmetom dane z príjmu.

    zaphira je offline (nepripojený) zaphira

    zaphira
    Je vôbec potrebne podavat danove priznanie? Ja si myslim ze asi hej, ale nie som si ista, a aj keby som vedela ze ho treba podat, nevedela by som ake sumy priznat.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    zaphira Pozri príspevok
    Je vôbec potrebne podavat danove priznanie? Ja si myslim ze asi hej, ale nie som si ista, a aj keby som vedela ze ho treba podat, nevedela by som ake sumy priznat.
    Nie je potrebné podávať DP, ale je treba urobiť RZD ak oň požiadala.
    Naposledy upravil jamis : 06.03.07 at 16:03

    zaphira je offline (nepripojený) zaphira

    zaphira
    a co vsetko treba k tomu RZD? Iba prijem od januara do oktobra kym pracovala? PN tam nezahrnam?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zaphira Pozri príspevok
    a co vsetko treba k tomu RZD? Iba prijem od januara do oktobra kym pracovala? PN tam nezahrnam?
    Potvrdenie o zdaniteľných príjmoch zo ZČ od zamestnávateľa. Žiadosť o RZD, tam bol termín do 15.2.

    Daňové priznanie zamestnanca a PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.