Zavrieť

Porady

Predčasný dôchodca a PN

Prosím poradíte mi, mám tu premiéru..:
Predčasný dôchodca - je PN od 1.2.07 do 22.2.07. Prvých 10 dní je náhrada príjmu. Od 11. dňa je PN. Nemá nárok na nemocenské dávky. Čo s tými dňami, ako tie dni PN od 11-teho dňa dostať na mzdový list? Je to vôbec potrebné, aby tie dni boli na mzdovom liste?
Ak bude žiadať o prepočet dôchodku po skončení pracovnej činnosti, nebudú mu tieto dni chýbať na evidenčnom liste?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ivana1 je offline (nepripojený) Ivana1

    Ivana1
    Dobrý deň,
    Poraďte mi prosím ak môžete, neviem si rady:
    Zamestnávame na pracovnú zmluvu poberateľa starobného dôchodku. Ochorel od 1.11.2006 do 20.11.2006. Prvých 10-dní mu vyplácame náhradu príjmu. Týchto 10 dní sa dostane na mzdový list. Od 11-teho dňa už nárok na náhradu príjmu nemá, taktiež nemá nárok na nemocenské dávky. Ide mi o to, že od 11.-20.11.2006 t.j. 10 dní mu môžem nadierovať dni PN bez peňazí, ide mi o to, či môžem dostať týchto 10 dní na mzdový list, alebo nemusia sa uvádzať na mzdovom liste?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ivana1 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    Poraďte mi prosím ak môžete, neviem si rady:
    Zamestnávame na pracovnú zmluvu poberateľa starobného dôchodku. Ochorel od 1.11.2006 do 20.11.2006. Prvých 10-dní mu vyplácame náhradu príjmu. Týchto 10 dní sa dostane na mzdový list. Od 11-teho dňa už nárok na náhradu príjmu nemá, taktiež nemá nárok na nemocenské dávky. Ide mi o to, že od 11.-20.11.2006 t.j. 10 dní mu môžem nadierovať dni PN bez peňazí, ide mi o to, či môžem dostať týchto 10 dní na mzdový list, alebo nemusia sa uvádzať na mzdovom liste?
    Na jeho kartu sa uvedie celé trvanie PN .Avšak preplatených bude mať preplatených iba 10 dní.

    Predčasný dôchodca a PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.