Zavrieť

Porady

o príjmoch fyzickej osoby podľa zákona č. 595/2003 Z. z

prosím o radu ako vyplňovať tlačivo, ďakujem:
01 – tu spočítam za všetky mesiace hrubú mzdu + čo som dostala na príkaznú zmluvu?
03 – tu v prvej časti spočítam sociálne a zdravotné príspevky?
v druhej časti dám len odvody do zdravotného,
05 – tu spočítam peniaze čo som z platu odviedla na daňový úrad?
06- tu dávam odpočítateľnú položku na daňovníka /7568 sk/?
07- tu spočítam kolko krát bola uplatnená suma na dieťa 540 sk, / 1-8 8x540=4320/?
12,13,14 - vypisujem?????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    džino je offline (nepripojený) džino

    džino
    napíš aj či si SZČO, s.r.o., zamestnanec v s.r.o. a konateľ, alebo len zamestnanec
    inač na www.drsr.sk sa daju získať info,
    alebo pozri na porada vpravo hore je tam softvér na DP.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Ja by som tipovala, že ide o potvrdenie o príjmoch zo závislej činnosti, len ma mýli tá príkazná zmluva v prvom riadku ....

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    pink038 Pozri príspevok
    prosím o radu ako vyplňovať tlačivo, ďakujem:
    01 – tu spočítam za všetky mesiace hrubú mzdu + čo som dostala na príkaznú zmluvu?
    03 – tu v prvej časti spočítam sociálne a zdravotné príspevky?
    v druhej časti dám len odvody do zdravotného,
    05 – tu spočítam peniaze čo som z platu odviedla na daňový úrad?
    06- tu dávam odpočítateľnú položku na daňovníka /7568 sk/?
    07- tu spočítam kolko krát bola uplatnená suma na dieťa 540 sk, / 1-8 8x540=4320/?
    12,13,14 - vypisujem?????
    Platiteľom dane je zamestnávateľ, ešte som sa nestretla s tým , aby si zamestnanec sám odvádzal preddavky na DÚ...

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Keď sa tu už hrám na jasnovidca - zadávateľ otázky má v profile, že je podnikateľ - konateľ. Asi je zamestnaný v s.r.o., v ktorej je 4 v 1-nom.
    Spoločník, konateľ, zamestnanec a mzdár . Preto si vypisuje potvrdenie sám a má dojem, že si sám odvádza.

    džino je offline (nepripojený) džino

    džino
    neviem či uvažujem správne, ale možno by to bolo možné ak
    má založenú s.r.o. je v nej konateľ a súčasne aj zamestnanec v podstate si všetko robí sám, takže ako zamestnávateľ samého seba v s.r.o.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Len sa musí odosobniť, jeho zamestnávateľom je PO, v ktorej je on konateľ.
    ... no teším sa, čo sa dozvieme, ak sa pripojí

    pink038 je offline (nepripojený) pink038

    pink038
    Johanka Pozri príspevok
    Len sa musí odosobniť, jeho zamestnávateľom je PO, v ktorej je on konateľ.
    ... no teším sa, čo sa dozvieme, ak sa pripojí
    No poopravím vás, asi som to zle definovala. Máme občianske združenie, kde som výkonný riaditeľ v pracovnom pomere a zároveń mám zarobené peniaze aj cez príkaznú zmluvu. No a preto si všetko robím sama!

    pink038 je offline (nepripojený) pink038

    pink038
    Johanka Pozri príspevok
    Platiteľom dane je zamestnávateľ, ešte som sa nestretla s tým , aby si zamestnanec sám odvádzal preddavky na DÚ...
    No poopravím vás, asi som to zle definovala. Máme občianske združenie, kde som výkonný riaditeľ v pracovnom pomere a zároveń mám zarobené peniaze aj cez príkaznú zmluvu. No a preto si všetko robím sama!

    pink038 je offline (nepripojený) pink038

    pink038
    Marína Pozri príspevok
    Napíš, prosím, o čo konkrétne Ti ide. Daňové priznanie?
    No poopravím vás, asi som to zle definovala. Máme občianske združenie, kde som výkonný riaditeľ v pracovnom pomere a zároveń mám zarobené peniaze aj cez príkaznú zmluvu. No a preto si všetko robím sama!
    Ide o:P O T V R D E N I E o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti, o preddavkoch na daň, o dani vybranej zrážkou z týchto príjmov a o daňovom bonuse na vyživované deti („daňový bonus“) za obdobie (kalendárny rok): .2006.......

    pink038 je offline (nepripojený) pink038

    pink038
    Johanka Pozri príspevok
    Ja by som tipovala, že ide o potvrdenie o príjmoch zo závislej činnosti, len ma mýli tá príkazná zmluva v prvom riadku ....
    ano ide o potvrdenie o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti, o preddavkoch na daň, som výkonný riaditeľ občianskeho združenia, a tak robím všetko. som tu na pracovný pomer ale mám aj príjem cez príkaznú zmluvu.Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.