Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane

Ahoj poraďáci.
Mám zamestnanca, ktorý má celý rok príjem zo zamestnania a požiadal ma o ročné zúčtovanie dane. Okrem príjmu zo zamestnania mal ešte príjem cca 4000,-Sk za predaj drev.výrobkov do múzea. Môžem mu urobiť RZD ja ako zamestnávateľ alebo si musí podať sám DP, pretože mal ešte iný príjem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    stanuss Pozri príspevok
    Ahoj poraďáci.
    Mám zamestnanca, ktorý má celý rok príjem zo zamestnania a požiadal ma o ročné zúčtovanie dane. Okrem príjmu zo zamestnania mal ešte príjem cca 4000,-Sk za predaj drev.výrobkov do múzea. Môžem mu urobiť RZD ja ako zamestnávateľ alebo si musí podať sám DP, pretože mal ešte iný príjem.
    Bol to príjem na základe dohody? Potom mala byť z neho zrazená zrážková daň a taký príjem si zamestnanec nemusí priznať. V tom prípade mu môžeš kľudne urobiť RZD a na druhý príjem zdanený zrážkovou daňou neprihliadať. Ak by si chcel priznať aj príjem z dohody, tak si musí podať sám DP. Do RZD sa nesmie započítať zrážková daň.

    silvia je offline (nepripojený) silvia

    silvia
    Prosím Vás, keď chceme požiadať daňový úrad o vrátenie preplatku z ročného zúčtovania, aké doklady im treba poslať?

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    silvia Pozri príspevok
    Prosím Vás, keď chceme požiadať daňový úrad o vrátenie preplatku z ročného zúčtovania, aké doklady im treba poslať?
    Žiadne doklady, len žiadosť o vrátenie preplatku, ktorý vznikol pri RZD.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    stanuss Pozri príspevok
    Ahoj poraďáci.
    Mám zamestnanca, ktorý má celý rok príjem zo zamestnania a požiadal ma o ročné zúčtovanie dane. Okrem príjmu zo zamestnania mal ešte príjem cca 4000,-Sk za predaj drev.výrobkov do múzea. Môžem mu urobiť RZD ja ako zamestnávateľ alebo si musí podať sám DP, pretože mal ešte iný príjem.
    Ak šlo o príjem posudzovaný podľa § 8 ods.1 písm. a) zákona ako príležitostný príjem, potom šlo o príjem oslobodený od dane. A v takom prípade mu môžete ako zamestnávateľ vykonať ročné zúčtovanie dane.

    silvia je offline (nepripojený) silvia

    silvia
    jankasm Pozri príspevok
    Žiadne doklady, len žiadosť o vrátenie preplatku, ktorý vznikol pri RZD.
    Vďaka za odpoveď, no na DÚ som sa dozvedela, že k žiadosti o vrátenie preplatku treba doložiť kópie Žiadosti o vykonanie RZ+Ročné zúčtovanie za každého zamestnanca, ktorý mal preplatok, a tiež sumarizaciu za všetkých zamestnancov.

    Ročné zúčtovanie dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.