Zavrieť

Porady

Fakturácia - oddelenie

Zdravím Vás,
mám nasledovný problém:
Moja firma má oddelenie - ktoré nie je nikde zaregistrované - nie je to prevádzka - ale určitá činnosť vrámci eseročky, ktorú chce chce fakturovať a evidovať zvlásť.Z toho dôvodu vo faktúre by som mala uviesť názov oddelenia.
Moja otázka: môže figurovať vo vystavenej faktúre oddelenie - ktoré nie je zaregistrované na DÚ - nemá pridelené vlastné IČO?
Ďakujem za pomoc,
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Laura1 Pozri príspevok
    Zdravím Vás,
    mám nasledovný problém:
    Moja firma má oddelenie - ktoré nie je nikde zaregistrované - nie je to prevádzka - ale určitá činnosť vrámci eseročky, ktorú chce chce fakturovať a evidovať zvlásť.Z toho dôvodu vo faktúre by som mala uviesť názov oddelenia.
    Moja otázka: môže figurovať vo vystavenej faktúre oddelenie - ktoré nie je zaregistrované na DÚ - nemá pridelené vlastné IČO?
    Ďakujem za pomoc,
    Otázka je trošku málo zrozumiteľná (aspoň pre mňa ).
    To čo je zvýraznené v otázke - je pointa? nejakú činnosť s.r.o. chce firma faktúrovať inej firme - áno? a súčasne chce evidovať zvlášť - asi výnosy a náklady na túto činnosť - áno?
    Potom by som to riešila len interne. Faktúry bude vystavovať s.r.o. v svojom mene (teda žiadne odd. vo faktúre uvedené nebude). Ak chcete tieto faktúry oddeliť od ostatných faktúr , môže sa za tým účelom vytvoriť osobitný rad (číslovanie fa, napr. číselný rad bude začínať iným číslom než ostatné faktúry). Náklady a výnosy z tejto činnosti - na to stačí založiť v účtovnom programe nové stredisko , ale to je len interne. Navonok bude všetko pod hlavičkou s.r.o.
    Každý slušný účt. program umožňuje sledovať náklady a výnosy podľa viacerých stredísk.
    Môj názor na vec.

    Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

    žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac Laura1
    Ďakujem za odpoveď,
    ja som v účtovnom programe POHODA vytvorila iný číselný rad a zvlášť stredisko - konateľ vo firme ale chce vystaviť faktúry sám - vo firme - v programe OPTIVUS - nie je to účtovný program, ale faktúry sa tam môžu vystaviť - je tam možnosť vytvorenia nového oddelenia. Zatiaľ to skúšame, ja hlavne potrebujem vedieť, či môže figurovať vo vydanej faktúre firmy JANKO s.r.o. oddelenie JANÍČKO - bez toho, že by JANÍČKO bol niekde evidovaný./Klienti ale toho JANÍČKA poznajú - aj preto by to tam malo byť/
    Aj mne to trvalo, kým som ako tak pochopila súvislosti - tržby potrebujeme zvlášť sledovať aj z toho dôvodu, že výnosy z JANKA idú dvom konateľom /napoly/, a výnos firmy JANÍČEK - je záležitosť jedného konateľa.
    Neviem, či som to zase nedomotala.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Laura1 Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď,
    ja som v účtovnom programe POHODA vytvorila iný číselný rad a zvlášť stredisko - konateľ vo firme ale chce vystaviť faktúry sám - vo firme - v programe OPTIVUS - nie je to účtovný program, ale faktúry sa tam môžu vystaviť - je tam možnosť vytvorenia nového oddelenia. Zatiaľ to skúšame, ja hlavne potrebujem vedieť, či môže figurovať vo vydanej faktúre firmy JANKO s.r.o. oddelenie JANÍČKO - bez toho, že by JANÍČKO bol niekde evidovaný./Klienti ale toho JANÍČKA poznajú - aj preto by to tam malo byť/
    Aj mne to trvalo, kým som ako tak pochopila súvislosti - tržby potrebujeme zvlášť sledovať aj z toho dôvodu, že výnosy z JANKA idú dvom konateľom /napoly/, a výnos firmy JANÍČEK - je záležitosť jedného konateľa.
    Neviem, či som to zase nedomotala.
    Len nechápem, prečo silou-mocou chcete mať vo faktúre uvedené JANÍČKO, veď číslo tej faktúry vyjadruje, že bola vystavená Janíčkom. Je to dôležité pre odberateľov ? - veď aj oni vedia, že nakupujú u JANKO sro.

    Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

    žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac Laura1
    Nooo, konateľ má vždy pravdu - a to je jeho názor,
    JANÍČKO má www. stránku - niektorí zákazníci JANKA nepoznajú
    Naposledy upravil Laura1 : 07.03.07 at 18:05

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Laura1 Pozri príspevok
    Nooo, konateľ má vždy pravdu - a to je jeho názor,
    JANÍČKO má www. stránku - niektorý zákazníci JANKA nepoznajú
    Ale faktúru musí vystaviť JANKO sro v každom prípade.

    Fakturácia - oddelenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.