Zavrieť

Porady

DPH

Dobrý deń chcela by som sa vás opýtať, v ktorých dokladoch účtujete odvod DPH/nadmerný odpočet DPH. Na ID alebo Pohľadávka/Záväzok?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Helus Pozri príspevok
    Dobrý deń chcela by som sa vás opýtať, v ktorých dokladoch účtujete odvod DPH/nadmerný odpočet DPH. Na ID alebo Pohľadávka/Záväzok?
    Ďakujem
    Cez ID zaúčtuješ DP DPH. Ak účtuješ napr. DPH na vstupe - 343110, na výstupe - 343210, vzťah ku štátnemu rozpočtu - 343900, potom DP DPH:

    343900/343110 (na vstupe)
    343210/343900 (na výstupe)

    výsledná suma na 343900 je odpočet alebo povinnosť...úhrada povinnosti = 343900/221, príjem odpočtu = 221/343900

    Helus je offline (nepripojený) Helus

    Helus
    Ešte sa chcem opýtať, či to účtujem napr. pri štvrťročnom platcovi DPH ku koncu každého mesiaca (marec, jún, september, december) alebo v deň podania DP k DPH.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Helus Pozri príspevok
    Ešte sa chcem opýtať, či to účtujem napr. pri štvrťročnom platcovi DPH ku koncu každého mesiaca (marec, jún, september, december) alebo v deň podania DP k DPH.

    zaúčtuješ DP DPH k 31.3., 30.6., 30.9., 31.12.

    Helus je offline (nepripojený) Helus

    Helus
    Ešte jedna otázka, v účtovníctve sa mi vyskytla dodávateľská faktúra s vyčíslenou DPH na stotiny, napr. základ 24603,39 DPH 4674,61 celkom 29278 (asi im to tak vypočítava program). Ja to zaokrúhlim v DP podľa zákona, ale v účtovníctve na 343900 mi vyskakuje tých 0,61 halierov, čo s nimi.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Helus Pozri príspevok
    Ešte jedna otázka, v účtovníctve sa mi vyskytla dodávateľská faktúra s vyčíslenou DPH na stotiny, napr. základ 24603,39 DPH 4674,61 celkom 29278 (asi im to tak vypočítava program). Ja to zaokrúhlim v DP podľa zákona, ale v účtovníctve na 343900 mi vyskakuje tých 0,61 halierov, čo s nimi.

    Dodávateľskú faktúru zaúčtujem presne tak, ako je na fa uvedené (ak je aj celková suma nezaokrúhlená, uhradím ju bankou tak). Program pri vyčíslení DP DPH sumy sám zaokrúhli. Halierové (príp. korunové) rozdiely zaúčtujem až pri vystavení interného dokladu k DP DPH.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Helus Pozri príspevok
    A na ktorý účet zaúčtujem halierové/korunové rozdiely? Ďakujem
    Halierové rozdiely dph účtujeme 548.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.