Zavrieť

Porady

Popri zamestnani....

Momentalne pracujem v jednej s.r.o. ako jej zamestnanec, kde platia za mna vsetky odvody.... Chcel by som vsak konecne zacat podnikat a zacat popri tejto praci robit sam na seba ako obchodnik, obchodny zastupca, sprostredkovatel, samozrejme v oblasti inej ako podnika spolocnost v ktorej robim. Preto mam otazku, ked si zalozim zivnost a napriklad by som nemal kvoli praci v zamestnani, alebo z inych dovodov cas sa jej venovat, platim nejake poplatky, odvody ked nevykazujem ziadnu obchodnu cinnost a odvody mi bude platit zamestnavatel? Nezrusia mi ju? Tiez ma zaujima, ci to musim oznamit zamestnavatelovi a ci nie.... Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    WAPGATE Pozri príspevok
    Momentalne pracujem v jednej s.r.o. ako jej zamestnanec, kde platia za mna vsetky odvody.... Chcel by som vsak konecne zacat podnikat a zacat popri tejto praci robit sam na seba ako obchodnik, obchodny zastupca, sprostredkovatel, samozrejme v oblasti inej ako podnika spolocnost v ktorej robim. Preto mam otazku, ked si zalozim zivnost a napriklad by som nemal kvoli praci v zamestnani, alebo z inych dovodov cas sa jej venovat, platim nejake poplatky, odvody ked nevykazujem ziadnu obchodnu cinnost a odvody mi bude platit zamestnavatel? Nezrusia mi ju? Tiez ma zaujima, ci to musim oznamit zamestnavatelovi a ci nie.... Dakujem
    Pokiaľ nebudeš vykazovať žiadny príjem zo živnosti a budeš podnikať popri zamestnaní tak nemusíš platiť žiadne odvody zo živnosti. Tie sa platia len ak vykazuješ príjem ako SZČO.

    Skús kliknúť na [SEARCH]živnosť[/SEARCH], [SEARCH]živnosť popri zamestnaní
    [/SEARCH] a popozeraj čo tu už bolo veľakrát povedané

    Osmijanko je offline (nepripojený) Osmijanko

    Osmijanko
    V prípade, ak chcete robiť napr. ako finančný poradca, nepotrebujete na to živnosť, stačí zmluva o sprostredkovaní, ale pred zákonom fungujete ako SZČO /samostatne zárobkovo činná osoba/.
    Znamená to, že máte povinnosti voči DÚ, SP a ZP /podľa výšky príjmu z tejto činnosti/.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.