Zavrieť

Porady

práceneschopnosť SZČO a odvody na ZP

Ak SZČO maroduje odvádza alebo neodvádza zdravotné poistenie, alebo odvádza jeho pomernú časť....????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    natkov je offline (nepripojený) natkov

    natkov
    Klient mi povedal, že normálne mu dali do rúk šek na uhradenie ZP za čas ktorý marodoval....... Neviem

    remenka je offline (nepripojený) remenka

    remenka
    Manžel dosť veľa vlani maródil v roku 2005 a neplatili sme. Nič sa niedialo - teda zatiaľ. Vyplnila som ročné zúčtovanie v roku 2006 za rok 2005 a nikto mi nič nepovedal. Keď to zaplatí, vrátia mu to na preplatku.

    usko 1 je offline (nepripojený) usko 1

    usko 1
    Manžel bol minulý rok PN, bola som sa informovať na ZP, preddavky musel riadne platiť. Neplatil len v Soc.poisťovni

    Blanka Š je offline (nepripojený) Blanka Š

    Blanka Š
    Manželovi sa stalo to čo spomína USKO,marodil 10mesiacov a musel platiť do ZP/do SP nie/.Po ročnom zúčtovaní 2006 mu však peniaze vrátili

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    Na zdravotnú poisťovňu musí platiť preddavky aj keď je PN, overovala som si to na VsZP, neplatí iba na soc.poist.

    riuska je offline (nepripojený) riuska

    riuska
    Súhlasim s maculkou....Odvody do ZP sa odvadzaju riadne a na konci sa vsetko vysporiada v rocnom zuctovani.Odvody do SP sa za tie dni, ktore je PN neodvadzaju.

    Origos je offline (nepripojený) Origos

    Origos
    Ahojte!
    Nerád by som niekoho rušil, ale môj prípad je takýto:
    Som SZČO a od 1.3.07 som bol hospitalizovaný a operovaný v nemocnici. Prepustili ma 8.3.07, ku svojmu lekárovi som sa dostal až včera (mal minulý týždeň dovolenku) a ďalšiu kontrolu mi dala až na 20.3.07. Som povinný ako SZČO ohlásiť do SP PN-ku do tretieho dňa po 10 dni od začatia PN, alebo stačí, ak ohlásim ku koncu mesiaca ukončenie PN-ky?? (Obvodná lekárka pošle ohlásenie mojej PN po svojej línii ... asi... :-) )
    Tak čo mi poradíte???
    Ďakujem!!!

    jana007 je offline (nepripojený) jana007

    jana007
    PN-ku si povinný odovzdať do 3 dní od začiatku PN. Na konci mesiaca odovzdávaš potvrdenie o trvaní PN /ak ešte trvá/ alebo ukončenie PN.
    Ja mám skúsenosť so VšZP, že odvody mám platiť v stanovenej výške a v ročnom zučtovaní mi bude preplatok vrátený.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Origos Pozri príspevok
    Ahojte!
    Nerád by som niekoho rušil, ale môj prípad je takýto:
    Som SZČO a od 1.3.07 som bol hospitalizovaný a operovaný v nemocnici. Prepustili ma 8.3.07, ku svojmu lekárovi som sa dostal až včera (mal minulý týždeň dovolenku) a ďalšiu kontrolu mi dala až na 20.3.07. Som povinný ako SZČO ohlásiť do SP PN-ku do tretieho dňa po 10 dni od začatia PN, alebo stačí, ak ohlásim ku koncu mesiaca ukončenie PN-ky?? (Obvodná lekárka pošle ohlásenie mojej PN po svojej línii ... asi... :-) )
    Tak čo mi poradíte???
    Ďakujem!!!
    Na SP musíš samozrejme nahlásiť aj začiatok aj koniec PN. Aj začiatok aj koniec by sa mal nahlásiť do 3 dní, ale keď nahlásiš neskôr, nič sa nedeje. PN nahlasuješ aj na ZP ale odvody platíš normálne. Vysporiadaš si to potom cez RZZP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.