Zavrieť

Porady

daňový bonus na poukázanie správcom dane

Dobrý deň chcem sa spýtať, či v daňovom priznaní FO B, sumu daňového bonusu na poukázanie správcom dane z r. 96 uviesť aj na riadku č. 104 - daňový preplatok, alebo stačí iba vyplniť žiadosť o vyplatenie dańového bonusu - XIV oddiel.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    Žiadosť. K r. 104 máš presný výpočet ktorý riadok pripočítať a ktorý odpočítať. Vyskúšaj si a uvidíš...

    Zuzka 335 je offline (nepripojený) Zuzka 335

    Zuzka 335
    Milí poraďáci, nechc em zdržiavať jednoduchými problémami, ale už mám pocit, že nič nechápem:

    DP FO typ B som vyplnila nasledovne:
    riadok 91 9000
    riadok 92 6480
    riadok 93 2520
    riadok 94 0
    riadok 95 6480
    riadok 96 suma DB na poukázanie správcom dane (ak rozdiel r. 94 - 92 je väčší ako O) tu sa neuvedie žiadna suma? Teda nevracia sa daňový bonus, ale vzniken preplatok DPFO?

    Neviem či je to dosť jasné, ide mi o to, či je potrebné zaplatitiť nedoplatok na dani a žiadať celý DB, alebo nežiadať bonus a žiadať preplatok na dani.



    Ak ma skúsite pochopiť, prosím snažne o odpoveď.

    libi2 je offline (nepripojený) libi2

    libi2
    lenže na r. 96 musí byť podľa mňa uvedený rozdiel r.92-94, čiže tam nemôže byť 0 a čo potom? ja mám totižto ten istý problém. A potom mi vychádza r.104 aj 103 0,- Sk a to je kravina.
    r.91 685,- Sk
    r.92 4320,- Sk
    r.93 0,- Sk
    r. 94 0,- Sk
    r.95 rozdiel r.92-94 t.j. 4320,- Sk
    r. 96 je rozdiel r.95-91 a to je 3635,- Sk
    no a potom po všetkých sumároch mi na tom r.103 aj 104 vychádza 0, čiže asi nie je niečo kóšér. A čo je to? r. 96?
    Monika Kováčová
    libi2 Pozri príspevok
    lenže na r. 96 musí byť podľa mňa uvedený rozdiel r.92-94, čiže tam nemôže byť 0 a čo potom? ja mám totižto ten istý problém. A potom mi vychádza r.104 aj 103 0,- Sk a to je kravina.
    r.91 685,- Sk
    r.92 4320,- Sk
    r.93 0,- Sk
    r. 94 0,- Sk
    r.95 rozdiel r.92-94 t.j. 4320,- Sk
    r. 96 je rozdiel r.95-91 a to je 3635,- Sk
    no a potom po všetkých sumároch mi na tom r.103 aj 104 vychádza 0, čiže asi nie je niečo kóšér. A čo je to? r. 96?
    Hovoríš o DP typ B?
    na r. 96 musí byť uvedený rozdiel z r. 95-91 ak je väčší ako nula. V tvojom prípade 4320 - 685 = 3635,-

    r. 103 = 0
    pretože ti nevzniká daňový preplatok alebo nedoplatok, iba nárok na vrátenie daňového bonusu. Vyplň už len oddiel IVX. Žiadosť o vrátenie DB.

    DÚ vráti DB podľa riadku 96, nie 103

    keri je offline (nepripojený) keri

    keri
    Ahojte,
    moj problem je podobny a predsa iny.
    riadok 91: 0,--Sk
    r. 92: 1080,--Sk
    r. 93: 0,-- Sk
    r. 94: 0.-- Sk
    r. 95: 1080,-- Sk
    r. 96: 1080,-- Sk (tu uz mam pochybnosti)
    r. 99: 1329,-- Sk (zrazkova dan, zrazena na zakl. dohody)
    Cize SZCO ma narok na vratenie zrazenej dane a na vyplatenie dan.bonusu (za 2 mesiace)
    Pojde do r. 104 spolocne tych 1329,-- Sk a v oddieloch XIV a XV rozpisem tuto sumu (ako ziadost o vratenie preplatku a ziadost o vypl.dan. bonusu)?
    Takyto pripad mam po prvykrat, dakujem.

    pozit je offline (nepripojený) pozit

    pozit
    keri Pozri príspevok
    Ahojte,
    moj problem je podobny a predsa iny.
    riadok 91: 0,--Sk
    r. 92: 1080,--Sk
    r. 93: 0,-- Sk
    r. 94: 0.-- Sk
    r. 95: 1080,-- Sk
    r. 96: 1080,-- Sk (tu uz mam pochybnosti)
    r. 99: 1329,-- Sk (zrazkova dan, zrazena na zakl. dohody)
    Cize SZCO ma narok na vratenie zrazenej dane a na vyplatenie dan.bonusu (za 2 mesiace)
    Pojde do r. 104 spolocne tych 1329,-- Sk a v oddieloch XIV a XV rozpisem tuto sumu (ako ziadost o vratenie preplatku a ziadost o vypl.dan. bonusu)?
    Takyto pripad mam po prvykrat, dakujem.

    ... zrážk. daň ide do r. 98
    ... DB na poukázanie od správcu do r. 96
    ... na r. 104 preplatok (zrážk. daň)
    ... áno, vyžiadaš vrátenie preplatku aj DB v odd. XIV. a XV.

    keri je offline (nepripojený) keri

    keri
    pozit Pozri príspevok
    ... zrážk. daň ide do r. 98
    ... DB na poukázanie od správcu do r. 96
    ... na r. 104 preplatok (zrážk. daň)
    ... áno, vyžiadaš vrátenie preplatku aj DB v odd. XIV. a XV.
    Dakujem, aj ocenujem. Este pre istotu sa opytam: SZCO mal ZD, ktory si al e znizil o nezd.ciastky (na danovnika, DPP) a o stratu min.rokov, cize dan neplati. Aj tak ma narok na vyplatenie dan. bonusu? (v novembri sa mu narodilo dieta - cize za 2 mesiace).

    pozit je offline (nepripojený) pozit

    pozit
    keri Pozri príspevok
    Dakujem, aj ocenujem. Este pre istotu sa opytam: SZCO mal ZD, ktory si al e znizil o nezd.ciastky (na danovnika, DPP) a o stratu min.rokov, cize dan neplati. Aj tak ma narok na vyplatenie dan. bonusu? (v novembri sa mu narodilo dieta - cize za 2 mesiace).
    ...už si si asi poradila, ale pre istotu - musí mať príjem aspoň vo výške 6-nás. min. mzdy a vykázať kladný zákl. dane... teda nesmie byť v strate...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.