Zavrieť

Porady

manžel szčo manželka MD

Poraďaci, prosím o radu, v roku 200 6manžel SZČO, manželka celý rok 2006 poberala rodičovský príspevok vo výške 51600,-Sk rok (podľa potvrdenia ÚPSVR), a k tomu príjem 1235,-Sk, zaplatená daň 235,-Sk (§35). Poberala aj prídavky na dieťa. Manželka podala daňové priznanie v ktorom požiadala o vrátenie dane vo výške 235,- Sk. Prosím o radu či manžel môže požiadať o daňový bonus na dieťa (§38).
Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    Môže, ale musí kladný základ dane a príjem v zmysle § 35 ZoDP
    (1) Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy123) alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy124) a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6, môže si uplatniť daňový bonus v sume 6480 Sk ročne na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom;57) prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti57) nemá vplyv na uplatnenie tohto daňového bonusu. O sumu daňového bonusu sa znižuje daň.

    Michal1 je offline (nepripojený) Michal1

    Michal1
    Vďaka! A ešte raz vďaka , lebo to musi byť minimalne 10, slovom desať znakov, pri odpovedi. Neviem čo je to za blbosť. Keď chcem niekomu povedať vďaka, musim povedať ďakujem vam, a nie vďaka alebo, ďakujem ti. Nie že by som nechcel takouto formou poďakovať, ale niekedy ma to štve, že ako mám ďakovať. čo sme v socializme
    Monika Kováčová
    To je práve super, lebo
    Vďaka a ešte raz vďaka je lepšie ako len raz vďaka. Veď o nič nejde Michal, len o poďakovanie.

    Michal1 je offline (nepripojený) Michal1

    Michal1
    Ďakujem Ti ermon, nemyslel som to tak, že niekomu mam povedať vďaka 2x, ale neznašam keď mi niekto hovori čo mam hovoriť a najviac ma naštve keď mi to hovori stroj.

    manžel szčo manželka MD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.