Zavrieť

Porady

Nešťastný koeficient

Asi mám problém. V júni sme 3-krát faktúrovali služby do ČR s miestom plnenia v ĆR bez dane, čo je v poriadku, ale ja som si myslela, že to nie je oslobodené od dane, ale že to "nepodlieha dani" a teda som s koeficientom vôbec nerátala.
Teraz tu na porade čítam, že by som mala. Dá sa to teraz nejako zúčtovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anairda je offline (nepripojený) Anairda

    Anairda
    Tiež na to pozerám ako "puk" a vychádza mi z toho, že oslobodený je len vývoz služieb do tretích krajín. Asi to nechám tak a nebudem nič prepočítavať. Čo na to ostatní??

    marianna je offline (nepripojený) marianna

    marianna
    Anairda
    Tiež na to pozerám ako "puk" a vychádza mi z toho, že oslobodený je len vývoz služieb do tretích krajín. Asi to nechám tak a nebudem nič prepočítavať. Čo na to ostatní??
    Aďka, robíš to dobre, služby do EÚ nie sú predmetom dane. Ak nefakturuješ služby oslobodené podľa §28 až 41, tak nepoužívaš koeficient, tak ani tie služby neprepočítavaš. Ale ja si myslím, že ani služby do tretích krajín, nie sú predmetom dane a do DP sa neuvádzajú, alebo sa mýlim?

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Nuz, obcas sa v tych formulaciach stracam, ale:

    Ak sa miestom dodania sluzby urci CZ ( podla §15), tak
    to nie je predmetom dane podla §2.

    (1) Predmetom dane je
    a) dodanie tovaru za protihodnotu v tuzemsku uskutočnené zdaniteľnou osobou,
    b) poskytnutie služby (ďalej len dodanie služby ) za protihodnotu v tuzemsku uskutočnené zdaniteľnou osobou,
    c) nadobudnutie tovaru za protihodnotu v tuzemsku z iného členského štátu Európskych spoločenstiev (ďalej len členský štát ),
    d) dovoz tovaru do tuzemska.


    Takze to podla mna neznamena, ze je to oslobodene,
    ale ze to nie je predmetom dane. Ma niekto iny nazor ?
    Naposledy upravil bodliak : 19.01.05 at 13:44

    Nešťastný koeficient

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.