Zavrieť

Porady

vyššie výdavky ako príjmy

Je to podľa vás v poriadku, ak u SZČO vychádzajú pravidelne každý mesiac vyššie výdavky ako príjmy. Je to SZČO, ktorý vykonáva práce v ČR a náhrady za stravne, vreckove, náhrada za auto mu vychádza stále viac ako sumy, ktoré faktúruje. Len či máte s niečim takým skusenosti a či je to ok. Aj keď viem, že daňovo má na všetko nárok.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    martina 11 Pozri príspevok
    Je to podľa vás v poriadku, ak u SZČO vychádzajú pravidelne každý mesiac vyššie výdavky ako príjmy. Je to SZČO, ktorý vykonáva práce v ČR a náhrady za stravne, vreckove, náhrada za auto mu vychádza stále viac ako sumy, ktoré faktúruje. Len či máte s niečim takým skusenosti a či je to ok. Aj keď viem, že daňovo má na všetko nárok.
    Pokiaľ máš všetko účtovne a daňovo správne - nemôže byť problém v tom, že mu vychádza strata. Napr.:
    1. na stravné má nárok - pokiaľ neminie celú hodnotu, ale na obed zje iba konzervu a dve pečivá za 20CZK - tak ušetrí. Ale výdavok je oveľa vyšší.
    2. náhrada za auto je vlastne opotrebenie auta vrátane náhradných dielov. Pokiaľ auto nepotrebuje údržbu ani ND - tak tiež ušetrí ale výdavok to je..

    Takže problém tu nemôže byť. Je to určite OK:

    martina 11 je offline (nepripojený) martina 11

    martina 11
    a ešte neviem ako zaúčtovať toto:
    Keďže som urobila cesťák na vyúčtovanie PC - tam som zahrnula aj ubytovanie, na ktoré mám bločky a ostatné - diéty, vreckové a cestovné - na to bločky nemám - sú to náhrady. Ako teraz zaúčtovať cez VPD, alebo ID. Keďže vo valutovej pokladni nemam dostatok na všetky cesťáky, len asi 70 000, tak asi cez ID, lenže čo s ubytovaním, ktoré sa zaplatilo z pokladne.
    Takže buď dať všetko ID - a potom nejako znížiť pokladnu?
    alebo
    Poprefocovať bločky za ubytovanie a dať osobitne cez pokladňu a zbytok z cesťáku cez ID?
    ako to robíte vy?

    vyššie výdavky ako príjmy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.