Zavrieť

Porady

531 - Cestná daň

... to dobre vidím, že účet 531 sa aj po 1.1.2005 volá cestná daň? ... či už som prepracovaná?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka
    Neviem si rady, aký účet použiť pri dani z mot.voz. Ostáva naďalej účet cestnej dane v platnosti?

    Susan je offline (nepripojený) Susan

    Susan
    Podla mna je to nadalej 531 a pomenujem si ucet ako dan z motorovych vozidiel. Aj tak sa dan odvadza na DU.

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Kolegovia,

    ako účtujete preddavky na daň z motorových vozidiel a ako zaúčtujeme náklad.

    Do konca roka 2007 sme ročný predpis aj splátky počas roka účtovali formou predpisu 531/345.
    Úhrady 345/221

    Teraz by to malo vyzerať inak a neviem na nič rozumné prísť.

    Ďakujem.

    apo

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    apo Pozri príspevok
    Kolegovia,

    ako účtujete preddavky na daň z motorových vozidiel a ako zaúčtujeme náklad.

    Do konca roka 2007 sme ročný predpis aj splátky počas roka účtovali formou predpisu 531/345.
    Úhrady 345/221

    Teraz by to malo vyzerať inak a neviem na nič rozumné prísť.

    Ďakujem.

    apo
    ja si zaúčtujem predpis 531AÚ/379AÚ
    a úhradu 379AÚ/221AÚ

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Lenka1979 Pozri príspevok
    ja si zaúčtujem predpis 531AÚ/379AÚ
    a úhradu 379AÚ/221AÚ
    a to prečo? Účet 345 je správny -predsa stále je to v oblasti daní.
    Účtovanie podľa mňa je obdobné ako pri dani z príjmu. Tiež preddavky účtujete na 341 MD, na konci roka zaúčtujete predpis do nákladov 591/341.
    Tak prečo rovnako nepostupovať aj v prípade DMV?
    Použitie účtu 345 pre predpis a následné úhrady preddavkov DMV je tiež dostatočne preukazné, ak si zvolíte pre DMV jeden osobitný analytický účet.
    Pohyby na strane Dal preukážu, čo ste už do nákladov zaúčtovali, doúčtujete iba rozdiel.
    Naposledy upravil KEJKA : 31.07.08 at 15:14

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    apo Pozri príspevok
    Kolegovia,

    ako účtujete preddavky na daň z motorových vozidiel a ako zaúčtujeme náklad.

    Do konca roka 2007 sme ročný predpis aj splátky počas roka účtovali formou predpisu 531/345.
    Úhrady 345/221

    Teraz by to malo vyzerať inak a neviem na nič rozumné prísť.

    Ďakujem.

    apo

    Moje účtovanie je tu:

    http://www.porada.sk/757064-post546.html

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Ďakujem za príspevky.
    Veľmi jednoduché riešenie je to čo ponúka Smith.

    Ja mám problém v tom, že požadujem od mojich klientov, aby na každý výdaj aj príjem bol predpis, ktorý zaúčtujem do ostatných záväzkov.

    Ak by sme na preddavky dane z MV začali pozerať ako na preddavky dane z príjmu potom by bola najbližšie Kejka a pomáhať si analytickým rozlišovaním účtov záloh a zúčtovaním dane.

    Nik nepredpokladá použitie časového rozlíšenia ako výdavky budúcich období? No, asi nie.

    Pozdravujem.

    apo
    Naposledy upravil apo : 04.08.08 at 09:41

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.