Zavrieť

Porady

Daň z MV - od 2008

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Postrehli ste, že podľa pripravovanej parlamentom schválenej - zatiaľ nezverejnej - novely Zákona o miestnych daniach
sa bude DMV preddavkami a vyrovná sa po uplynutí roka a DMV bude zamestnávateľ platiť aj za zamestnancove auto?

Link na návrh novely som odstránila, Zákon v novelizovanom znení pozrite v # 38
________

Prezident zákon podpísal 19.11.2007__________
Ešte doplním: Novela zákona je uverejnená 27.11.2007 v Zbierke zákonov pod č. 538
Naposledy upravil Rozalka : 01.12.07 at 14:09 Dôvod: odstránený link na "návrh"
Usporiadat
S.Ch. S.Ch.

S.Ch. je offline (nepripojený) S.Ch.

Prosím Vás o radu ohľadom DzMV (nákladný automobil s českou ŠPZ):
vlastník: leasingová spoločnosť
držiteľ: česká firma, zapísaná v OR v ČR
miesto podnikania: Slovenská republika

Je povinná aj česká firma platiť DzMV v Slovenskej republike. V usmernení DRSR som čítala, že sa neprihliada na to, či je automobil na slovenských alebo českých značkách. Takže vychádza mi, že áno, len si to chcem utvrdiť. Ďakujem veľmi pekne.
0 0
zyx66 zyx66

zyx66 je offline (nepripojený) zyx66

Ked zaplatim cestnu dan za rok 2008 podla noveho v januari 2009, tak zaplatenu dan uctujem v ucte do nakladov az v roku 2009, ale pausalne vydavky za pouzivanie auta si ratam za rok 2008 a mam ich v ucte roku 2008, rozumiem spravne?
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

zyx66 Pozri príspevok
Ked zaplatim cestnu dan za rok 2008 podla noveho v januari 2009, tak zaplatenu dan uctujem v ucte do nakladov az v roku 2009, ale pausalne vydavky za pouzivanie auta si ratam za rok 2008 a mam ich v ucte roku 2008, rozumiem spravne?
Ak ide o jednoduché účtovníctvo, tak bude v nákladoch až v roku 2009, ale v podvojnom pôjde do nákladov roku 2008 cez účet časového rozlíšenia - 383.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Nevidím dôvod na účet 383.
Budeme účtovať na 345, na ktorom sú už zaúčtované preddavky platené počas r. 2008
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ja účtujem nasledovne:

Rok 2008

345/221 preddavky na daň z MV
531/345 na základe podaného priznania za auta (aj zamestnanecké, ktoré sa použili počas roka na služobné cesty) k 31.12.

Rok 2009

345/221 dorovnanie prípadných rozdielov. Takto mám celú daň z MV v nákladoch r. 2008. Akurát len prenášam saldo účtu 345, či aktívny alebo pasívny.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Návrh tlačiva DP:
http://www.finance.gov.sk/Documents/...or_%20DzMV.pdf
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Rozalka Pozri príspevok
Nevidím dôvod na účet 383.
Budeme účtovať na 345, na ktorom sú už zaúčtované preddavky platené počas r. 2008
Súhlasím, že účet 345 je správnejší. Ale bola by to veľká chyba, keby sa to naúčtovalo na účet 383?
0 0
rommy rommy

rommy je offline (nepripojený) rommy

Ahoj poraďáci, chcem sa spýtať a poprosiť o radu. Preddavky na daň z MV platíme štvrťročne, preddavky sme vypočítali na začiatku roka z áut, ktoré sme mali v majetku, no teraz počas roka nám dve autá pribudli, poslala som oznámenie daň.úradu ale neviem či mám tým novým autám prispôsobiť aj preddavky či mám k 30.6.08 zaplatiť vyšší predavok. Poradíte prosím?
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

rommy Pozri príspevok
Ahoj poraďáci, chcem sa spýtať a poprosiť o radu. Preddavky na daň z MV platíme štvrťročne, preddavky sme vypočítali na začiatku roka z áut, ktoré sme mali v majetku, no teraz počas roka nám dve autá pribudli, poslala som oznámenie daň.úradu ale neviem či mám tým novým autám prispôsobiť aj preddavky či mám k 30.6.08 zaplatiť vyšší predavok. Poradíte prosím?
Dobrý deň,aj ja mám taký problém.
Bola som na DÚ a tam mi povedali,že mám platiť ako doteraz,lebo to sa týka aút,ktoré boli k 1.1.2008 a za tie nové autá doplatím pri ročnom zúčtovaní až v roku 2009.
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

rommy Pozri príspevok
Ahoj poraďáci, chcem sa spýtať a poprosiť o radu. Preddavky na daň z MV platíme štvrťročne, preddavky sme vypočítali na začiatku roka z áut, ktoré sme mali v majetku, no teraz počas roka nám dve autá pribudli, poslala som oznámenie daň.úradu ale neviem či mám tým novým autám prispôsobiť aj preddavky či mám k 30.6.08 zaplatiť vyšší predavok. Poradíte prosím?
Podľa § 91 ods.4 zákona 582/2004 o miestnych daniach sa preddavky platia z predpokladanej dane k 1.1.bežného obdobia. Takže nič nezvyšuješ, preddavky platíte podľa pôvodného stavu.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

rommy Pozri príspevok
Ahoj poraďáci, chcem sa spýtať a poprosiť o radu. Preddavky na daň z MV platíme štvrťročne, preddavky sme vypočítali na začiatku roka z áut, ktoré sme mali v majetku, no teraz počas roka nám dve autá pribudli, poslala som oznámenie daň.úradu ale neviem či mám tým novým autám prispôsobiť aj preddavky či mám k 30.6.08 zaplatiť vyšší predavok. Poradíte prosím?
Nie, preddavky ostanú nezmenené, dorovnáme to až pri celkovej daňovej povinnosti za rok 2008 v roku 2009.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

rommy Pozri príspevok
Ahoj poraďáci, chcem sa spýtať a poprosiť o radu. Preddavky na daň z MV platíme štvrťročne, preddavky sme vypočítali na začiatku roka z áut, ktoré sme mali v majetku, no teraz počas roka nám dve autá pribudli, poslala som oznámenie daň.úradu ale neviem či mám tým novým autám prispôsobiť aj preddavky či mám k 30.6.08 zaplatiť vyšší predavok. Poradíte prosím?
books Pozri príspevok
Dobrý deň,aj ja mám taký problém.
Bola som na DÚ a tam mi povedali,že mám platiť ako doteraz,lebo to sa týka aút,ktoré boli k 1.1.2008 a za tie nové autá doplatím pri ročnom zúčtovaní až v roku 2009.
Treba poslať iba oznámenie. Preddavky sa nemenia.
Prikladám Usmernenie DR SR
0 0
lsulekova lsulekova

lsulekova je offline (nepripojený) lsulekova

Naša materská spoločnosť má na operatívny leasing vzaté auto, ktoré jej fakturuje leasingová spoločnosť. Materská spoločnosť nám tento operatívny leasing prefakturováva. Auto, používa náš zamestnanec. Chcem sa spýtať, na kom je povinnosť platiť daň z MV. Ďakujem.
0 0
volej volej

volej je offline (nepripojený) volej

Môžem poprosiť radu ak budete takí zlati?

Mame zamestnanca, ktory pouzije svoje vlastne motorove vozidlo na SC. Nakolko nema v TP uvedenu priemernu spotrebu PHM dokladuje sa, ze pouzil ine auto (tiez zamestnanca) ktory tuto priemernu spotrebu v TP ma uvedenu. Aby ste rozumeli tvrdi sa ze zamestnanec isiel na SC autom ineho zamestnanca? Je to danovy vydavok a treba to hlasit na Danovom urade? Lebo vlastne zamestnanec ktory cestu vykonal nie je drzitelom auta co je v rozpore s §85 odst.2. zak.582/2004

Na druhej strane v zakone o cestovnych náhradach je uvedene:
283/2002 v novele 348/2007 Z.z.
§7, odst.1
1) Ak sa zamestnanec písomne dohodne so zamestnávateľom, že pri pracovnej ceste použije cestné motorové vozidlo okrem cestného motorového vozidla zamestnávateľa, patrí mu základná náhrada za každý 1 km jazdy (ďalej len "základná náhrada") a náhrada za spotrebované pohonné látky.

Tak ako s tym naložiť? Velmi pekne dakujem za radu.
0 0
Levizub Levizub

Levizub je offline (nepripojený) Levizub

No myslim, ze za toto vozidlo by mal zamestnavatel zaplatit dan, pretoze bolo pouzite auto zamestnanca. Podla mna je to jedno, ze na nom isiel iny zamestnanec. Ale nech sa vyjadria ti, co sa lepsie vyznaju. :-)
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

volej Pozri príspevok
Môžem poprosiť radu ak budete takí zlati?

Mame zamestnanca, ktory pouzije svoje vlastne motorove vozidlo na SC. Nakolko nema v TP uvedenu priemernu spotrebu PHM dokladuje sa, ze pouzil ine auto (tiez zamestnanca) ktory tuto priemernu spotrebu v TP ma uvedenu. Aby ste rozumeli tvrdi sa ze zamestnanec isiel na SC autom ineho zamestnanca? Je to danovy vydavok a treba to hlasit na Danovom urade? Lebo vlastne zamestnanec ktory cestu vykonal nie je drzitelom auta co je v rozpore s §85 odst.2. zak.582/2004.
To aké vozidlo použije zamestnanec na pracovnú cestu vykonanú pre zamestnávateľa určuje dohoda a príkaz na jazdu. Daň z motorových vozidiel sa úhradza za použitie vozidla ak je držiteľom zamestnanec.
Aké vozidlo použije zamestnanec na pracovnú cestu okrem vozidla zamestnávateľa je vecou dohody a nemusí sa jednať len o vozidlo vo vlastníctve zamestnanca.
Oznamovacia povinnosť na DU sa na zamestnávateľa, ktorý vypláca cestovné výdavky zamestnancom nevzťahuje.
0 0
Ing. Pavol Zúber Ing. Pavol Zúber

Ing. Pavol Zúber je offline (nepripojený) Ing. Pavol Zúber

Nevie niekto nové sadzby dane z MV od 1.1.2008 pre Bratislavský kraj?
0 0
Ing. Pavol Zúber Ing. Pavol Zúber

Ing. Pavol Zúber je offline (nepripojený) Ing. Pavol Zúber

Tak potom sa bratislavský od 1.1.2008 nemenil?Ostali sadzby z roku 2007.
Naposledy upravil Ing. Pavol Zúber : 09.07.08 at 11:22
0 0
Ing. Pavol Zúber Ing. Pavol Zúber

Ing. Pavol Zúber je offline (nepripojený) Ing. Pavol Zúber

SZCO dokupila 1.7.2008 ďalšie auto , čím jej vznikla povinnosť platiť štvrťročné preddavky na DMV.Čiže 1.preddavky zaplatí 30.9.2008 vo výške 1/4 z celkovej DMV, ktorá mu teraz vyšla?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať