Zavrieť

Porady

Súvaha+VZaS+DPPO 2006

Ahojte,
som uz cela domylena, poradi mi niekto prosim Vas- tlaciva VZaS, súvaha a DPPO sa vyplnaju pred zdanenim alebo po zdaneni? Hlavnu knihu a ostatne povinne zostavy si mam vytlacit pred alebo po vycisleni a zauctovani dane z prijmu po 2006?
Dakujem
Usporiadat
susana28 susana28

susana28 je offline (nepripojený) susana28

Lllenka Pozri príspevok
Ahojte,
som uz cela domylena, poradi mi niekto prosim Vas- tlaciva VZaS, súvaha a DPPO sa vyplnaju pred zdanenim alebo po zdaneni? Hlavnu knihu a ostatne povinne zostavy si mam vytlacit pred alebo po vycisleni a zauctovani dane z prijmu po 2006?
Dakujem
Teda zrejme účtuješ v JÚ. Doúčtuješ všetky účtovné prípady, ktoré sa týkajú účt.obdobia 2006 vrátane uzávierkových operácii. Následne si vypočítaš daň z príjmu FO. Daň. záväzok resp. daň. pohľadávku zapíšeš ko knihy záväzskov resp. pohľadávok. Takiež nezabudni do knihy záväzkov zapísať aj nezaplatené poistné do SP a ZP za 12/2006. To isté platí aj pre pohľadávky a záväzky z pracovného pomeru (ak máš zamestnancov). Potom si vyplníš tlačivá: Daňové priznanie, výkaz o majetku a záväzkov a výkaz o príjmoch a výdavkoch. Predpokladám, že účtovníctvo robiš pomocou účt.softwéra na počítači, takže v podstate ten to urobí za teba, a je jedno ktoré z tlačív vyplníš ako prvé.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Lllenka Pozri príspevok
Ahojte,
som uz cela domylena, poradi mi niekto prosim Vas- tlaciva VZaS, súvaha a DPPO sa vyplnaju pred zdanenim alebo po zdaneni? Hlavnu knihu a ostatne povinne zostavy si mam vytlacit pred alebo po vycisleni a zauctovani dane z prijmu po 2006?
Dakujem
Tlačivá k DP sú tlačivá po zaúčtovaní dane. Zostavy si tlačíme pred zaúčtovaním ,( aby sme mohli zistiť ZD) a po zaúčtovaní dane.(konečné).
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

susana28 Pozri príspevok
Teda zrejme účtuješ v JÚ. Doúčtuješ všetky účtovné prípady, ktoré sa týkajú účt.obdobia 2006 vrátane uzávierkových operácii. Následne si vypočítaš daň z príjmu FO. Daň. záväzok resp. daň. pohľadávku zapíšeš ko knihy záväzskov resp. pohľadávok. Takiež nezabudni do knihy záväzkov zapísať aj nezaplatené poistné do SP a ZP za 12/2006. To isté platí aj pre pohľadávky a záväzky z pracovného pomeru (ak máš zamestnancov). Potom si vyplníš tlačivá: Daňové priznanie, výkaz o majetku a záväzkov a výkaz o príjmoch a výdavkoch. Predpokladám, že účtovníctvo robiš pomocou účt.softwéra na počítači, takže v podstate ten to urobí za teba, a je jedno ktoré z tlačív vyplníš ako prvé.
Prosím, pozri si otázku, nie je to FO,ale PO. Teda ani nemôže účtovať JÚ.
0 0
Lllenka Lllenka

Lllenka je offline (nepripojený) Lllenka

Tweety Pozri príspevok
Tlačivá k DP sú tlačivá po zaúčtovaní dane. Zostavy si tlačíme pred zaúčtovaním ,( aby sme mohli zistiť ZD) a po zaúčtovaní dane.(konečné).
Dakujem,
a ak za rok 2005 - boli vykaz ziskov a strat a suvaha vyplnene a zaslane pred zdanenim - mam ich poslat dodatocne?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Lllenka Pozri príspevok
Dakujem,
a ak za rok 2005 - boli vykaz ziskov a strat a suvaha vyplnene a zaslane pred zdanenim - mam ich poslat dodatocne?
Áno, chcelo by to podať správne výkazy.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Lllenka Pozri príspevok
Dakujem,
a ak za rok 2005 - boli vykaz ziskov a strat a suvaha vyplnene a zaslane pred zdanenim - mam ich poslat dodatocne?
Keď si ich vyplňovala pred zdanením ako ti mohli sedieť. Podať opravné výkazy.
0 0
Lllenka Lllenka

Lllenka je offline (nepripojený) Lllenka

r.64-vo vykaze = r.85 v suvahe. Co mi nemalo sediet?
0 0
kikoza kikoza

kikoza je offline (nepripojený) kikoza

susana28 Pozri príspevok
Teda zrejme účtuješ v JÚ. Doúčtuješ všetky účtovné prípady, ktoré sa týkajú účt.obdobia 2006 vrátane uzávierkových operácii. Následne si vypočítaš daň z príjmu FO. Daň. záväzok resp. daň. pohľadávku zapíšeš ko knihy záväzskov resp. pohľadávok. Takiež nezabudni do knihy záväzkov zapísať aj nezaplatené poistné do SP a ZP za 12/2006. To isté platí aj pre pohľadávky a záväzky z pracovného pomeru (ak máš zamestnancov). Potom si vyplníš tlačivá: Daňové priznanie, výkaz o majetku a záväzkov a výkaz o príjmoch a výdavkoch. Predpokladám, že účtovníctvo robiš pomocou účt.softwéra na počítači, takže v podstate ten to urobí za teba, a je jedno ktoré z tlačív vyplníš ako prvé.
Prepáč,al myslím, že si neprečítala pozorne otázku, pretože súvaha, HLK, výkaz ziskov a strát sa robia v PÚ .
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Lllenka Pozri príspevok
r.64-vo vykaze = r.85 v suvahe. Co mi nemalo sediet?
Kde si mala uvedenú sumu dane?
0 0
Lllenka Lllenka

Lllenka je offline (nepripojený) Lllenka

nikde, lebo som myslela, ze sa tie vykazy vyplnaju pred zdanenim - cize bez dane. minuly rok som mala i vyzvu na opravenie tlaciv - ale islo len o zaokruhlenie, co som telefonicky so spravkynou dane vybavila, ale ani ona si asi nevsimla, ze je do "divne".
Bola to moja prva zavierka, mala som si to asi pred tym zistit...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Lllenka Pozri príspevok
nikde, lebo som myslela, ze sa tie vykazy vyplnaju pred zdanenim - cize bez dane. minuly rok som mala i vyzvu na opravenie tlaciv - ale islo len o zaokruhlenie, co som telefonicky so spravkynou dane vybavila, ale ani ona si asi nevsimla, ze je do "divne".
Bola to moja prva zavierka, mala som si to asi pred tym zistit...
Stáva sa, oprav a podaj dodatočné. Potrebuješ aj správne údaje teraz do predchádzajúceho obdobia. Predpokladám, že daň ale zaúčtovanú máš ....
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Lllenka Pozri príspevok
nikde, lebo som myslela, ze sa tie vykazy vyplnaju pred zdanenim - cize bez dane. minuly rok som mala i vyzvu na opravenie tlaciv - ale islo len o zaokruhlenie, co som telefonicky so spravkynou dane vybavila, ale ani ona si asi nevsimla, ze je do "divne".
Bola to moja prva zavierka, mala som si to asi pred tym zistit...
Takže podaj opravné dodatočné, a uveď tam daň z príjmu PO. Tým pádom aj HV bude iný.

Po upozornení eviny opravujem.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

smith Pozri príspevok
Takže podaj opravné, a uveď tam daň z príjmu PO. Tým pádom aj HV bude iný.
Iba malá oprava "dodatočné"
0 0
Lllenka Lllenka

Lllenka je offline (nepripojený) Lllenka

evina Pozri príspevok
Stáva sa, oprav a podaj dodatočné. Potrebuješ aj správne údaje teraz do predchádzajúceho obdobia. Predpokladám, že daň ale zaúčtovanú máš ....
Áno mam ju zauctovanu . A HV som zauctovala taky aky ma byt. Dakujem Vam velmi pekne, tato porada je fakt skvela. Pekny den Vam vsetkym
0 0
bruno bruno

bruno je offline (nepripojený) bruno

Caute!

tak tato tema mi teda pomohla, pretoze tu istu dilemu som mala dnes a teraz som ju prave vyriesila. este taka otazocka. Ked podam dodatocne vykazy, caka ma nejaka sankcia?

Vdaka
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

bruno Pozri príspevok
Caute!

tak tato tema mi teda pomohla, pretoze tu istu dilemu som mala dnes a teraz som ju prave vyriesila. este taka otazocka. Ked podam dodatocne vykazy, caka ma nejaka sankcia?

Vdaka
Nie, za výkazy nečaká.
0 0
bruno bruno

bruno je offline (nepripojený) bruno

Tweety Pozri príspevok
Nie, za výkazy nečaká.

Ahojte!

Este tak otazocka. Kde na suvahe a vykaze mam uviest, ze ide o dodatocne ?

Diky
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

bruno Pozri príspevok
Ahojte!

Este tak otazocka. Kde na suvahe a vykaze mam uviest, ze ide o dodatocne ?

Diky
Dôvod predloženia týchto výkazov by som uviedla v sprievodnom liste...priamo na tlačivách možnosť označenia "dodatočné" nie je.
0 0
bruno bruno

bruno je offline (nepripojený) bruno

Vdaka Paula.

Skusim to tak. uvidime.
0 0
KajaG KajaG

KajaG je offline (nepripojený) KajaG

Raz som tiež omylom takúto chybu spravila, ale na DU mi dovolili opraviť súvahu a výsledovku priamo u ních a len som to podpísala s dátum opravy. Nemusela som písať žiadné sprievodné listy. Skús sa s nimi dohodnúť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať