Zavrieť

Porady

DPH pri dovoze 2x?

Zdravim

chcela by som poprosit o radu. Som predajca programu od Polskej firmy tá je plátca DPH ja niesom. Ako je to s DPH? Na faktúre od Polského partnera je cena uvedená bez DPH teda ja odvediem DPH u nás - samozdanenie, lenze môj Polský partner tvrdí, keďže ja niesom registrovaný plátca musí aj on odviesť DPH v Polsku. Dá so to nejak ošetriť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ik-a je offline (nepripojený) ik-a

    ik-a
    Nepoznam polsky zakon o DPH, ale princip by mal byt rovnaky ako u nas. On to predat s DPH. Ziadne samozdanenie neprichadza do uvahy. Samozdanenie u neplatcu DPH je iba v pripade kupy noveho auta.

    Marcela je offline (nepripojený) Marcela

    Marcela
    Diky chcem sa este opytat ak by sa moj Polsky partner registroval u nas moze si potom narokovat o vratenie DPH od nasho danoveho uradu ?

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Áno ak by sa registroval tak potom má nárok , ale Maca keby si sa ty zaregistrovala ako platcom DPH tak on by ti tovar faktúroval bez DPH, ale stále sa čudujem prečo ti faktúruje bez DPH on má povinnosť odviesť DPH v Poľsku kedˇpredáva tovar. To by bolo asi najjednoduchejšie riešenie aspoň pre mňa. Ak sa mýlim tak ma niekto opravte.

    Marta L je offline (nepripojený) Marta L

    človek, ktorý sa nedá odradiť ...viac Marta L
    To ide o počítačový program? To predsa nie je tovar.

    hron je offline (nepripojený) hron

    hron
    ik-a
    Nepoznam polsky zakon o DPH, ale princip by mal byt rovnaky ako u nas. On to predat s DPH. Ziadne samozdanenie neprichadza do uvahy. Samozdanenie u neplatcu DPH je iba v pripade kupy noveho auta.
    No, to je to, co nie je pravda. Samozdanenie nastupuje pri dovozoch presahujucich 420.000 Sk. PRE VSETKYCH.
    Pokial si pamatam, v zakone je "rucitelstvo" t.j. fakturujuci "zodpoveda" za to, ze protistrana uhradila DPH za fakturaciu.
    Cize poliaci by nemali fakturovat SVOJ vlastny export s DPH bez ohladu na to, komu to ide. Len by mali "RUCIT" ( ktohovie, mozno prave toto si pytaju, ako "zaruku" :-))

    Marcela je offline (nepripojený) Marcela

    Marcela
    Rúbalová Renáta
    Áno ak by sa registroval tak potom má nárok , ale Maca keby si sa ty zaregistrovala ako platcom DPH tak on by ti tovar faktúroval bez DPH, ale stále sa čudujem prečo ti faktúruje bez DPH on má povinnosť odviesť DPH v Poľsku kedˇpredáva tovar. To by bolo asi najjednoduchejšie riešenie aspoň pre mňa. Ak sa mýlim tak ma niekto opravte.
    Vzhladom k veľkosti môjho obchodu sa mi neoplatí registrovať ako plátca DPH faktúru od Poliakov dostanem raz ročne (ku koncu roka) za všetky uskutočnené obchody počas roka. Dovoz nepresiahne 420 000 Sk. Takže je to možné ak sa registruje môj Polský partner u nás môže si nárokovať o vrátenie DPH? Dík za odpoveď.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.