Zavrieť

Porady

Kúpa auta na úver

Prosím vás o radu,ako rozúčtovať kúpu auta na úver.Podnikateľka kúpila auto z autobazáru,cena auta bola 200000,100000 zaplatila v hotovosti a na zvyšnú sumu jej bol poskytnutý spotrebný úver .Splátky z úveru má 36x4775.Pomôžte mi to prosím rozlíšiť,čo sú VOZD a čo sú VNZD.Môže sa takéto auto odpisovať,keď ,,až do splatenia úveru je prevedené vlastnícke pravo k financovanému predmetu na veriteľa"?A ešte by som rada vedela,čo s opravami spomínaného auta,ktoré bolo nutné vykonať(okolo 60000).Ďakujem za odpovede
Usporiadat
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Je tu viac príspevkov ohľadom tejto témy:
(http://www.porada.sk/showthread.php?t=22571)
(http://www.porada.sk/showthread.php?t=8683)
(http://www.porada.sk/showthread.php?t=41873)
0 0
gandy gandy

gandy je offline (nepripojený) gandy

Prosim,ak má niekto trošku času,pomôžte mi v tom.Neviem,či sa odpisy rozpočítajú z OC alebo len z tej sumy ,ktorú zaplatila priamo v autobaz.Možno vôbec robiť odpisy?A čo tie opravy auta,možno účtovať priamo do VOZD,keď ide o také vysoké sumy?Vďaka
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Keby si si bola prečítala tie príspevky čo som Ti priožila tak by si to už vedela.
Odpisy sa počítajú z obstarávacej ceny vozidla, t.j. celková suma 200000,- Sk. Odpisy si účtuješ do VOZD. Opravy auta - popíš bližšie o aké opravy sa jedná.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

gandy Pozri príspevok
A čo tie opravy auta,možno účtovať priamo do VOZD,keď ide o také vysoké sumy?Vďaka
Ak je auto zaradené v majetku firmy čo vyplýva z príspevku že je, tak máš nárok všetky opravy účtovať ako VOzD. Aj keby sa jednalo o výmenu motora, karosérie atď. Aj keby to boli opravy veľmi nákladné.
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

Vstupná cena pre odpisovanie auta je 200 000,00 Sk.

Mesačné poplatky - splácanie úveru sú výdavky neovpl. základ dane.

Opravy auta - výdavky ovpl. základ dane - prevádz. réžia
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Janinkaaa Pozri príspevok
Vstupná cena pre odpisovanie auta je 200 000,00 Sk.

Mesačné poplatky - splácanie úveru sú výdavky neovpl. základ dane.

Opravy auta - výdavky ovpl. základ dane - prevádz. réžia
Splátka úveru je VNZD ale úroky z úveru sú VOZD.
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

Áno, úroky z úveru sú výdavky ovpl. ZD.
0 0
gandy gandy

gandy je offline (nepripojený) gandy

Veľmi pekne vám všetkým ďakujem.
0 0
jozulo11 jozulo11

jozulo11 je offline (nepripojený) jozulo11

prosim vas o jednu radu mam ponuku v lizingovke a j v banke na uver ide o tahac a obstaravacej cene 2194250 ponuka bola na 4 roky viem ze pri lizingu odpisujem 4 roky ale kolko odpisujem pri uvere ako dlho to som sa nikde nedocital a nik mi neviem pooct. poradte mi prosiiiiiiiiiiiiiim
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

jozulo11 Pozri príspevok
prosim vas o jednu radu mam ponuku v lizingovke a j v banke na uver ide o tahac a obstaravacej cene 2194250 ponuka bola na 4 roky viem ze pri lizingu odpisujem 4 roky ale kolko odpisujem pri uvere ako dlho to som sa nikde nedocital a nik mi neviem pooct. poradte mi prosiiiiiiiiiiiiiim
Pri nadobudnutí majetku formou financovania cez úver ho zaradíš do evidencie majetku a prísl. odpisovej skupiny a odpisuješ podľa OS, t.j. ťahač by asi mal byť zaradený do OS 2 - KP 34.20.2 Prívesy a návesy; odpisuješ 6 rokov.
Naposledy upravil petovsan : 02.05.07 at 13:29
0 0
Monikov Monikov

Monikov je offline (nepripojený) Monikov

SZČO účtovník
gandy Pozri príspevok
Prosím vás o radu,ako rozúčtovať kúpu auta na úver.Podnikateľka kúpila auto z autobazáru,cena auta bola 200000,100000 zaplatila v hotovosti a na zvyšnú sumu jej bol poskytnutý spotrebný úver .Splátky z úveru má 36x4775.Pomôžte mi to prosím rozlíšiť,čo sú VOZD a čo sú VNZD.Môže sa takéto auto odpisovať,keď ,,až do splatenia úveru je prevedené vlastnícke pravo k financovanému predmetu na veriteľa"?A ešte by som rada vedela,čo s opravami spomínaného auta,ktoré bolo nutné vykonať(okolo 60000).Ďakujem za odpovede
Náklady na opravu novozakúpeného automobilu pred zaradením do používania sú súčasťou vstupnej ceny automobilu. Je potrebné vedieť, kedy tie opravy boli na MV vykonané.
0 0
Monikov Monikov

Monikov je offline (nepripojený) Monikov

SZČO účtovník
petovsan Pozri príspevok
Pri nadobudnutí majetku formou financovania cez úver ho zaradíš do evidencie majetku a prísl. odpisovej skupiny a odpisuješ podľa OS, t.j. ťahač by asi mal byť zaradený do OS 2 - KP 34.20.2 Prívesy a návesy; odpisuješ 6 rokov.
Ťahač sa neodpisuje v klasifik.skupine 34.20.2 - ostatné prívesy a návesy(6 rokov) ale v skupine 34.10.44 - cestné ťahače návesov a doba odpisovania je 4 roky.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Predpokladám, že ak dostaneš úver, tak potom kúpiš ten ťahač v hotovosti . Musíš zistiť do ktorej odpisovej skupiny patrí a podľa toho zistíš, koľko budeš odpisovať, tak ako ti poradili.
0 0
dencika dencika

dencika je offline (nepripojený) dencika

Ahojte: Ja by som sa len chcela spýtať? Od 1.1.2006 som rovnako evidované auto (JU); dala ako dlhodobý záväzok a celý rok každý mesiac zvlášť účtovala ako výdavky réžia je to veľký prúser?
PS: nedali sme ho do odpisov.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Rozhodne si ho mala odpisovať a splátky úveru účtovať ako VNZD a úroky úveru účtovať ako VOZD. Doporučujem opraviť a podať dodatočné daňové priznanie.
0 0
dencika dencika

dencika je offline (nepripojený) dencika

Odpisovanie auta ale nie je povinné? alebo sa mýlim
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Auto sa zaradí do majetku a odpisuje sa. Odpisovanie je možné aj prerušiť.
0 0
dencika dencika

dencika je offline (nepripojený) dencika

Vtedy som nevedela o porade čo je škoda.
Dalo by sa považovať za pozastavenie odpisov aj to že sa nezačne? Neodpisovali sme lebo sme potrebovali platiť daň, aby sme dostali úver na bývanie.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
I tak navrhujem opraviť daňové priznanie, aby sa uvedená chyba odstránila.
A dostala si ten úver?
0 0
dencika dencika

dencika je offline (nepripojený) dencika

Ďakujem tú chybu zo zaúčtovaním samozrejme opravím. A čo s tými odpismi? Úver sme dostali.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať