Zavrieť

Porady

Kúpa auta na úver

Prosím vás o radu,ako rozúčtovať kúpu auta na úver.Podnikateľka kúpila auto z autobazáru,cena auta bola 200000,100000 zaplatila v hotovosti a na zvyšnú sumu jej bol poskytnutý spotrebný úver .Splátky z úveru má 36x4775.Pomôžte mi to prosím rozlíšiť,čo sú VOZD a čo sú VNZD.Môže sa takéto auto odpisovať,keď ,,až do splatenia úveru je prevedené vlastnícke pravo k financovanému predmetu na veriteľa"?A ešte by som rada vedela,čo s opravami spomínaného auta,ktoré bolo nutné vykonať(okolo 60000).Ďakujem za odpovede
Usporiadat
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Viem, že je to mimo témy, ale keď už ten úver máš môžeš si podať dodatočné daňové priznanie. Keď si odpisy neuplatnila vlani, rozhodne začni tento rok. A nezabudni zaradiť auto do majetku v r. 2006.
0 0
dencika dencika

dencika je offline (nepripojený) dencika

Ďakujem veľmi pekne. Som rada že je sa koho opýtať. (To mimo témy som myslela na moju odpoveď).

Keby som mohla poradiť z hoci čím v ohľade šperkov veľmi rada hoci kedy pomôžem aj ja.

Krásny a úspešný deň.
Deni
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Dencika, keď niečo potrebuješ kľudne sa len pýtaj. Aj Tebe prajem krásny deň.
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

dencika Pozri príspevok
Ahojte: Ja by som sa len chcela spýtať? Od 1.1.2006 som rovnako evidované auto (JU); dala ako dlhodobý záväzok a celý rok každý mesiac zvlášť účtovala ako výdavky réžia je to veľký prúser?
PS: nedali sme ho do odpisov.
Ja sa ešte vrátim k tejto otázke. Čo si účtovala do výdavkov ako réžiu? Úhrady úverových splátok? V takomto prípade to môže byť problém, pretože tie sú rozhodne výdavkom neovplyvňujúcim ZD, do prev. réžie vchádzajú iba úroky z tohto úveru; teraz tiež záleží na tom, na akú dlhú dobu je úver, pretože ak sú účtované úverové splátky tak ako píšeš do VOZD a úver je napr. na 1-2 roky, tak si zaúčtovala to vozidlo do VOZD v priebehu tohto obdobia, avšak správne musia byť výdavky na obstaranie takéhoto majetku časovo rozlíšené prostr. odpisov min. na 4 roky (OS 1) a viac (pokiaľ v niektorom období rozhodnete o prerušení odpisovania). Ak je to teda takto, tiež doporučujem podať dodatočné DP a za tento rok vykázať základ dane správne.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať