Zavrieť

Porady

Paušálne výdavky a predaj auta

V minulom roku sme použili paušálne výdavky, teda nepoužili sme odpisy (1.rok odpisovania), tento rok auto predávame. Aký je vlastne výdavok?
V JU. Ďakujem
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
EKONOMKA Pozri príspevok
V minulom roku sme použili paušálne výdavky, teda nepoužili sme odpisy (1.rok odpisovania), tento rok auto predávame. Aký je vlastne výdavok?
V JU. Ďakujem
V JU (to znamená, že tento rok vedieš účto, a neuplatňuješ paušálne výdavky) je výdavok zostatková cena auta. Vyrátaj koľko ti robia ročné odpisy. Za prvý rok odpisovania neuplatňuješ, takže ti ostane 3/4 ceny obstarania ako výdavok.
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

To znamená, že ste Auto nemali zaradené v OM, príjem z predaja je od dane oslobodený.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
betka Pozri príspevok
To znamená, že ste Auto nemali zaradené v OM, príjem z predaja je od dane oslobodený.
To že uplatňoval paušálne výdavky ešte neznamená, že nemal auto v OM.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Súčasťou paušálnych výdavkov sú všetky výdavky okrem zaplateného poistného, takže aj odpisy.
Ak malo MV vstupnú cenu napr.400 tis., odpis 1.rok bol 100 tis., ZC je 300 tis.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

betka Pozri príspevok
To znamená, že ste Auto nemali zaradené v OM, príjem z predaja je od dane oslobodený.
Ak sa zadávateľ otázky pýta na výdavok, chápem to, že predáva majetok ktorý je v obchodnom majetku ...
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

smith Pozri príspevok
To že uplatňoval paušálne výdavky ešte neznamená, že nemal auto v OM.
Ak daňovník uplatňuje paušálne výdavky, je povinný viesť evidenciu o príjmoch v časovom slede, o zásobách a pohľadávkach.
V roku 2006 paušálne výdavky, tu si zakúpil auto, z toho mi vyplýva, že ho nemal zaradené v OM, pretože si neuplatňoval preukázateľne vynaložené daňové výdavky. V roku 2007 predaj auta, oslobodenie od dane, ale tiež nevieme či ho zaradil alebo zaradí.

Zadanie otázky je trochu nejasné, nad čím zadávateľ uvažuje. Dá sa to chápať viacerými sposobmi...
Naposledy upravil betka : 10.03.07 at 19:08
0 0
EKONOMKA EKONOMKA

EKONOMKA je offline (nepripojený) EKONOMKA

smith Pozri príspevok
To že uplatňoval paušálne výdavky ešte neznamená, že nemal auto v OM.
To by sa mi páčilo najviac, len či je to celkom košer...
0 0
EKONOMKA EKONOMKA

EKONOMKA je offline (nepripojený) EKONOMKA

betka Pozri príspevok
Ak daňovník uplatňuje paušálne výdavky, je povinný viesť evidenciu o príjmoch v časovom slede, o zásobách a pohľadávkach.
V roku 2006 paušálne výdavky, tu si zakúpil auto, z toho mi vyplýva, že ho nemal zaradené v OM, pretože si neuplatňoval preukázateľne vynaložené daňové výdavky. V roku 2007 predaj auta, oslobodenie od dane.

A je potrebné to uviesť v danovom priznaní?

ďakujem
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
EKONOMKA Pozri príspevok
V minulom roku sme použili paušálne výdavky, teda nepoužili sme odpisy (1.rok odpisovania), tento rok auto predávame. Aký je vlastne výdavok?
V JU.
Zadávateľ otázky štylizoval otázku do polohy, že auto bolo zaradené v majetku firmy, ale odpisy neuplatnil, nakoľko nemal ako, keď uplatnil paušálne výdavky.
betka Pozri príspevok
V roku 2006 paušálne výdavky, tu si zakúpil auto, z toho mi vyplýva, že ho nemal zaradené v OM, pretože si neuplatňoval preukázateľne vynaložené daňové výdavky. V roku 2007 predaj auta, oslobodenie od dane.
Toto nie je pravidlo.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
betka Pozri príspevok
Ak daňovník uplatňuje paušálne výdavky, je povinný viesť evidenciu o príjmoch v časovom slede, o zásobách a pohľadávkach.
V roku 2006 paušálne výdavky, tu si zakúpil auto, z toho mi vyplýva...
... pokračujem v úvahe, že sa môže jednať o auto nezaradené do obchodného majetku firmy a tým pádom daňovník môže uplatniť oslobodenie od dane.

Pokúšam sa len trochu ozrejmiť problém, nakoľko otázka zadávateľa nebola formulovaná najšťastnejšie a preto sa názorovo môžu rozchádzať aj odpovede.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
betka Pozri príspevok
Ak daňovník uplatňuje paušálne výdavky, je povinný viesť evidenciu o príjmoch v časovom slede, o zásobách a pohľadávkach.
V roku 2006 paušálne výdavky, tu si zakúpil auto, z toho mi vyplýva, že ho nemal zaradené v OM, pretože si neuplatňoval preukázateľne vynaložené daňové výdavky. V roku 2007 predaj auta, oslobodenie od dane.
Nesúhlasím, ale aj keď nemal zahrnuté do OM využíval to auto na podnikanie, a to potom je príjem zdaniteľný.

A ak neviem celkom presne ako to je stači sa spýtať zadávateľa, či napr. platili daň z mot.vozdiel, a ak áno potom buď má v OM alebo používal na podnikanie.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

betka Pozri príspevok
Ak daňovník uplatňuje paušálne výdavky, je povinný viesť evidenciu o príjmoch v časovom slede, o zásobách a pohľadávkach.
V roku 2006 paušálne výdavky, tu si zakúpil auto, z toho mi vyplýva, že ho nemal zaradené v OM, pretože si neuplatňoval preukázateľne vynaložené daňové výdavky. V roku 2007 predaj auta, oslobodenie od dane.
Tu je na ťahu zadávateľ otázky, musí sa vyjadriť, či má MV zaradené v OM alebo nie.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
smith Pozri príspevok
Nesúhlasím, ale aj keď nemal zahrnuté do OM využíval to auto na podnikanie, a to potom je príjem zdaniteľný.
Už veru nie Jedná sa o príjem oslobodený podľa znenia v súčasnosti platného zákona o dani z príjmov.
0 0
EKONOMKA EKONOMKA

EKONOMKA je offline (nepripojený) EKONOMKA

smith Pozri príspevok
Nesúhlasím, ale aj keď nemal zahrnuté do OM využíval to auto na podnikanie, a to potom je príjem zdaniteľný.

A ak neviem celkom presne ako to je stači sa spýtať zadávateľa, či napr. platili daň z mot.vozdiel, a ak áno potom buď má v OM alebo používal na podnikanie.
Cestná daň neuhradená, tesne po kúpe pozastavil živnosť, cestnú daň neuhradili, auto prenajal za 1,-- Sk (moc velky chytrák...) a skončilo to u mna na riešenie
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Ja som to pochopila tak, ako som napísala hneď v 2 príspevku, príjem oslobodený. Joj, ale ste ma vyfackali s tými mojimi citátmi.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Stále si neodpovedala, či je zaradené v obchodnom majetku ....
Karta majetku je?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

betka Pozri príspevok
Ja som to pochopila tak, ako som napísala hneď v 2 príspevku, príjem oslobodený. Joj, ale ste ma vyfackali s tými mojimi citátmi.
Z toho si nič nerob, to je konštruktívna diskusia založená na zle položenej, resp. neúplnej otázke. Našťastie zadávateľ reaguje na výzvy. Stáva sa, že sa tu naťahujeme kvôli nejakému big problému a ten kto sa pýtal dávno spí alebo je na pive .
0 0
EKONOMKA EKONOMKA

EKONOMKA je offline (nepripojený) EKONOMKA

Johanka Pozri príspevok
Stále si neodpovedala, či je zaradené v obchodnom majetku ....
Karta majetku je?
Nie je, len neviem či je to správne alebo ju treba dorobit
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Jana Acsová Pozri príspevok
Už veru nie Jedná sa o príjem oslobodený podľa znenia v súčasnosti platného zákona o dani z príjmov.
Môžem poprosiť citáciu § zákona. Toto som nepostrehol v novom znení.
0 0
EKONOMKA EKONOMKA

EKONOMKA je offline (nepripojený) EKONOMKA

Johanka Pozri príspevok
Z toho si nič nerob, to je konštruktívna diskusia založená na zle položenej, resp. neúplnej otázke. Našťastie zadávateľ reaguje na výzvy. Stáva sa, že sa tu naťahujeme kvôli nejakému big problému a ten kto sa pýtal dávno spí alebo je na pive .

Sorry, je mi to luto,
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať