Zavrieť

Porady

Roznášanie letákov v Rakúsku.

Prosím Vás, má niekto skúsenosť so živnosťou na roznášanie letákov v Rakúsku ? Viem, že príjmy z Rakúska sú príjmi vyňaté, len neviem ako napočítať tieto príjmi s donesených dokladov. Jedná sa o firmu FEIBRA.
Každý týždeň majú 1 doklad o vyplatení.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Johanka Pozri príspevok
    To je závislá činnosť?
    Prepáč, bola som mimo...je to príjem zo živnosti.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Tak potom nejde o príjmy zo zdrojov v Rakúsku. On iba poskytol nejakú službu ako slovenský živnostník v Rakúsku .... V podstate chodil na pracovné cesty ....

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Vidíš, tak to ma nenapadlo, zmiatli na tie výplatné listiny...už som z toho cvok. Takže iba prepočítam kurzom uplatním paušálne výdavky a poistenie, alebo skutočné výdavky a odrátam nezdaniteľné a ostatné riadne zdaní.

    Ďakujem.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Myslím, že v tomto prípade by preukázateľné výdavky mali byť oveľa výhodnejšie ( s poukázaním na § 19 ods.2 písm.e/).

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Ešte jeden dotaz. To mám prepočítavať za každý deň ? Na jednom liste má zárobok za 5 - 6 dní. Ako by sa to dalo zjednodušiť ? Všetko narátať a prepočítať priemerným ročným kurzom ?

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Johanka Pozri príspevok
    Myslím, že v tomto prípade by preukázateľné výdavky mali byť oveľa výhodnejšie ( s poukázaním na § 19 ods.2 písm.e/).
    To rozhodne bude lepšie pre neho.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    jamis Pozri príspevok
    Ešte jeden dotaz. To mám prepočítavať za každý deň ? Na jednom liste má zárobok za 5 - 6 dní. Ako by sa to dalo zjednodušiť ? Všetko narátať a prepočítať priemerným ročným kurzom ?
    Počítaš v zmysle Zákona o cestovných náhradách, žiadny priemerný ročný kurz ...

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Johanka Pozri príspevok
    Počítaš v zmysle Zákona o cestovných náhradách, žiadny priemerný ročný kurz ...
    Ja som myslela priemerný ročný kurz - príjem EURO.
    Cestné náhrady sú mi jasné...aj stravné.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    § 31 Zákona o dani z príjmov
    Prepočítací kurz
    (1) Na daňové účely sa pri prepočte cudzej meny na slovenskú menu použije kurz slovenskej koruny k cudzej mene vyhlásený Národnou bankou Slovenska (ďalej len kurz ), ktorý daňovník uplatňuje v účtovníctve, 121) ak tento zákon neustanovuje inak. Pri kúpe a predaji cudzej meny za slovenskú menu sa použije kurz, za ktorý boli tieto hodnoty nakúpené alebo predané.


    § 3 Postupy účtovania JÚ
    Deň uskutočnenia účtovného prípadu

    (1) Dňom uskutočnenia účtovného prípadu je deň splnenia dodávky, platby záväzku, inkasa pohľadávky, započítania pohľadávky, postúpenia pohľadávky, prevzatia dlhu, poskytnutia a prijatia preddavku, úhrady úveru alebo pôžičky poskytnutím nového úveru alebo pôžičky, zistenia manka na majetku a záväzkoch, schodku, prebytku majetku, škody na majetku, vkladu do obchodnej spoločnosti a družstva, pohybu majetku vo vnútri účtovnej jednotky a deň zistenia ďalších skutočností vyplývajúcich z osobitných predpisov alebo z povahy účtovnej jednotky, ktoré sú predmetom účtovníctva a ktoré v účtovnej jednotke nastali a účtovná jednotka má k dispozícii potrebné podklady, ktoré dokumentujú tieto skutočnosti.



    Prepočet priemerným kurzom je v §31 ods.2 ZoDP je umožnený iba daňovníkom, ktorí nie sú účtovnými jednotkami.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Johanka Pozri príspevok
    § 31 Zákona o dani z príjmov
    Prepočítací kurz
    (1) Na daňové účely sa pri prepočte cudzej meny na slovenskú menu použije kurz slovenskej koruny k cudzej mene vyhlásený Národnou bankou Slovenska (ďalej len kurz ), ktorý daňovník uplatňuje v účtovníctve, 121) ak tento zákon neustanovuje inak. Pri kúpe a predaji cudzej meny za slovenskú menu sa použije kurz, za ktorý boli tieto hodnoty nakúpené alebo predané.


    § 3 Postupy účtovania JÚ
    Deň uskutočnenia účtovného prípadu

    (1) Dňom uskutočnenia účtovného prípadu je deň splnenia dodávky, platby záväzku, inkasa pohľadávky, započítania pohľadávky, postúpenia pohľadávky, prevzatia dlhu, poskytnutia a prijatia preddavku, úhrady úveru alebo pôžičky poskytnutím nového úveru alebo pôžičky, zistenia manka na majetku a záväzkoch, schodku, prebytku majetku, škody na majetku, vkladu do obchodnej spoločnosti a družstva, pohybu majetku vo vnútri účtovnej jednotky a deň zistenia ďalších skutočností vyplývajúcich z osobitných predpisov alebo z povahy účtovnej jednotky, ktoré sú predmetom účtovníctva a ktoré v účtovnej jednotke nastali a účtovná jednotka má k dispozícii potrebné podklady, ktoré dokumentujú tieto skutočnosti.



    Prepočet priemerným kurzom je v §31 ods.2 ZoDP je umožnený iba daňovníkom, ktorí nie sú účtovnými jednotkami.
    No to sa teda narátam asi 200 dní....
    Ale inak ďakujem, pomohla si mi.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    To je mi jasné...skrátka kopec práce a to by bol najradšej keby to mal už zajtra hotové....

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    jamis Pozri príspevok
    To je mi jasné...skrátka kopec práce a to by bol najradšej keby to mal už zajtra hotové....
    Doplním. kopec NEZAPLATENEJ práce , nikomu nevysvetlíš koľko je s tým roboty ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.