Zavrieť

Porady

Prílohy k PD

Mám otázku pre šikovníčkov, ktorí už odovzdali daňové priznania. Ročné výkazy ako príloha k PD sa musia odovzdávať dvakrát, alebo stačí "krát"? ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Odovzdávaš a vyplňuješ 1x. Kedysi sme to však robili 2x.

    Liptáčik je offline (nepripojený) Liptáčik

    Liptáčik
    Ďakujem, asi som slepá, nenašla som to na výkazoch a poctivo opisovať výkazy kvôli DÚ sa mi veru nechcelo. Čo by som len robila bez Porady?

    hemaja je offline (nepripojený) hemaja

    hemaja
    V súvislosti s prílohami k daňovému priznaniu: daňovník bol časť roka nezamestnaný. Doniesol mi oznámenie o zaradení do evidencie a ďalšie o vyradení z evidencie. Stačí to ako príloha k daňovému priznaniu alebo musí doniesť potvrdenie, kde bude uvedené od kedy do kedy bol evidovaný a že potvrdenie slúži ako príloha k dani z príjmov? Ďakujem.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    hemaja Pozri príspevok
    V súvislosti s prílohami k daňovému priznaniu: daňovník bol časť roka nezamestnaný. Doniesol mi oznámenie o zaradení do evidencie a ďalšie o vyradení z evidencie. Stačí to ako príloha k daňovému priznaniu alebo musí doniesť potvrdenie, kde bude uvedené od kedy do kedy bol evidovaný a že potvrdenie slúži ako príloha k dani z príjmov? Ďakujem.
    Neprikladáš to k DP dani z príjmov. DP dokladuje príjmy daňovníka a nie doby zamestnania alebo "nezamestnnanosti"... Daňovník svojím podpisom na DP vyjadruje svoju zpdpovednosť za priznanné príjmy za zdaňovacie obdobie.

    stratena je offline (nepripojený) stratena

    necham si rada poradit :) stratena
    Takze znamena to, ze nemusim posielat k danovemu priznaniu za strudenta to potvrdenie prijmov.....a k hlaseniu tiez nemusim nic prikladat?su nejake prilohy k danovemu priznaniu typu A a potom su nejake prilohy k danovemu typu B? a ked bol kolega v anglicku a ide si podat danove priznanie musi k tomu prikladat ten doklad z anglicka o jeho prijmoch?
    Dakujem

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    jolaj Pozri príspevok
    Prosím, kde sa uvádza v prílohach DP "B" konečný zostatok sociálného fondu ?

    Výkaz o príjmoch a výdavkoch riadok 8.

    Okrem iného tu je k tomu link


    http://www.porada.sk/t45682-p3-ju-vy...tml#post411610

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.