Zavrieť

Porady

ODPOČET DPH

FO prijala 2 FD kde je zdaniteľné plnenie 31.12.2004 uhradené boli v januári 2005 odpočet DPH ide do 12/2004, alebo do 1/2005?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Renatka je offline (nepripojený) Renatka

    Renatka
    Tiež si myslím, že do 12/2004. Do podania priznania DPH za 12/2004 ak dostaneš faktúrky, tak ich uplatni. Ak ti dojdú FD po 25.dni nasledujúceho mesiaca, tak ich dáš už do iného mesiaca.

    anka1 je offline (nepripojený) anka1

    anka1
    Renatka
    Tiež si myslím, že do 12/2004. Do podania priznania DPH za 12/2004 ak dostaneš faktúrky, tak ich uplatni. Ak ti dojdú FD po 25.dni nasledujúceho mesiaca, tak ich dáš už do iného mesiaca.
    Renatka prosím ťa, a ak mi doručia faktúru 21.01.05 a daňové priznanie som už podala 20.1.05, musím podať opravné, alebo si to uplatnim v ďalšom mesiaci.

    anka1 je offline (nepripojený) anka1

    anka1
    anka1
    Renatka prosím ťa, a ak mi doručia faktúru 21.01.05 a daňové priznanie som už podala 20.1.05, musím podať opravné, alebo si to uplatnim v ďalšom mesiaci.
    Vyriešim to opravným daňovým podaním.

    syamlee je offline (nepripojený) syamlee

    syamlee
    anka1
    Vyriešim to opravným daňovým podaním.
    Prečo si to ešte komplikovať.... V nasledujúcom....

    anka1 je offline (nepripojený) anka1

    anka1
    syamlee
    Prečo si to ešte komplikovať.... V nasledujúcom....
    Je to celkom slušná suma. Keby som to riešila až v nasledujúcom, je to až o tri mesiace. Sme Q platcovia ) Už som to urobila.

    Šakti je offline (nepripojený) Šakti

    Šakti
    Ahoj. Celkom ma zaujal tento dokument. Možno sa bude páčiť aj vám, aj keď máte iný software,než Datalock . Zaujal ma algoritmus, ako sw zaraďuje doklady na daňové priznanie DPH.

    Pekny den

    Grófová je offline (nepripojený) Grófová

    Grófová
    Mám k dispozícii Metodický pokyn k odpočítaniu dane - stiahla som si ho zo stránky Daňovej správy SR v novembri 2004. Citujem: Platiteľ dane uplatní odpočítanie dane podľa podmienok § 51 zákona o DPH v zdaňovacom období v ktorom vznikne právo na odpočítanie dane /právo odpočítať daň z tovaru alebo služby vzniká platiteľovi dane v deň, kedy pri tomto tovare alebo službe vznikla daňová povinnosť - deň vzniku práva na odpočítanie dane je totožný s dňom vzniku daňovej povinnosti/, ak do dňa podania daňového priznania má k dispozícii doklad /faktúru, alebo dovozný doklad/. Ak platiteľ dane do dňa podania daňového priznania má k dispozícii doklad, ale nezahrnul ho do odpočítania dane, môže uplatniť právno na odpočítanie dane za zdaňovacie obdobie, v ktorom doklad obdržal. Platiteľ dane v tomto prípade nepodáva dodatočné daňové priznanie k zdaňovaciemu obdobiu, v ktorom vzniklo právo na odpočítanie dane. Ak platiteľ dane do dňa podania daňového priznania nemá k dispozícii doklad, uplatní odpočítanie dane za zdaňovacie obdobie, v ktorom doklad obdržal.
    Uvádzajú takýto príklad:
    FA za službu - dátum daň. povinn. 30.7.2004
    FA vystavená - 12.8.2004
    Odberateľ ju obdržal - 15.8.2004
    Ak si odberateľ neuplatní právo na odp.dane za júl 2004, kedy mu podľa zákona vzniklo právo na odpočítanie, uplatní si odpočítanie dane v mesiaci, kedy faktúru obdržal t.j. august 2004 . Ak si odberateľ neuplatní právo na odp.dane v mesiaci 07 ani v mesiaci 08, uplatní si odpočítanie dane v dodatočnom DP k zdaňovaciemu obdobiu 08. Správca dane bude akceptovať aj odpočítanie dane uplatnené platiteľom dane v dodatočnom DP k zdaňovaciemu obdobiu 07.

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    Dnes bol pridaný na stránku drsr.sk Dodatok č.1 k metodickému pokynu k odpočítaniu dane podľa zákona 222/2004 Z.z. o DPH
    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...ie_doplnok.pdf

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.