Zavrieť

Porady

Min.VZ do SP

Aký má byť VZ zamestnanca odmeňovaného hod. mzdou 45/hod., ak odpracoval celý február?
Usporiadat
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

Ešte dopĺnim že má 40 hod. týždenný úväzok.
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Ja si myslím že pri 8 hod.prac.čase 7 600,- Sk min. mzda a ak mu toľko nevychádza tak doplatok do min. mzdy.
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

Nemá to byť 7600?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ester plus Pozri príspevok
Aký má byť VZ zamestnanca odmeňovaného hod. mzdou 45/hod., ak odpracoval celý február?
,Jeho VZ bude minimálny, t.j. 7 600.-Sk.
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

Chcem sa uistiť, či pri zamestnancovi odmeňovanom hod.mzdou platí takisto podminka min.VZ 7600.
0 0
zamako zamako

zamako je offline (nepripojený) zamako

Ester plus Pozri príspevok
Chcem sa uistiť, či pri zamestnancovi odmeňovanom hod.mzdou platí takisto podminka min.VZ 7600.

Podľa § 120 Zákonníka práce mzda zamestnanca (bez započítania mzdy za prácu nadčas, mzdového zvýhodnenia za prácu v noci a mzdového zvýhodnenia za prácu v sťaženom a zdraviu škodlivom pracovnom prostredí) musí byť najmenej vo výške minimálneho mzdového nároku určeného pre stupeň náročnosti práce jeho pracovného miesta. Ak mzda zamestnanca nedosiahne v kalendárnom mesiaci v prepočte na odpracovanú hodinu sumu minimálneho mzdového nároku, zamestnávateľ musí zamestnancovi doplatiť sumu rozdielu medzi dosiahnutou mzdou a sumou minimálneho mzdového nároku stanoveného pre stupeň patriaci príslušnému pracovnému miestu.
...takže keď počítam za február 160 hodín x 45 Sk = 7 200 Sk.
minimálne hodinová mzda je 43,70...tak počkajme na skúsenejších
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Minimálny VZ do SP nie je závislý od toho, či je odmeňovaný mesačne alebo hodinovo a v oboch prípadoch je za celý mesiac 7600 Sk. Minimálny VZ pri hodinovo odmeňovanom pracovníkovi sa počíta z hodinovej minimálnej mzdy. T.j. v mesiaci február bude mať mzdu 45x8x20 = 7200 Sk. VZ do SP bude 7600, VZ do ZP bude 7200.
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

Ešte chcem doplniť otázku, abý by bol VZ pre UP?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ester plus Pozri príspevok
Ešte chcem doplniť otázku, abý by bol VZ pre UP?
VZ nie je obmedzený minimom a max-,stále je to je 0,8% z VZ(mzdy, dohody).
Naposledy upravil Tweety : 13.03.07 at 08:33 Dôvod: štylizácia
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

Áno, ale podľa vyššie uvedeného príkladu zo 7200 alebo 7600.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ester plus Pozri príspevok
Áno, ale podľa vyššie uvedeného príkladu zo 7200 alebo 7600.
Jeho mzda bude po prepočte na hodiny 7200,- tak, ÚP je 0,8% zo 7200.-
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

Keď dávam elektronický výkaz do SP a dala som VZ 7200, tak mi oznamovalo chybu. Ja som ju ignorovala. Neviete prečo to robí?
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Ester plus Pozri príspevok
Keď dávam elektronický výkaz do SP a dala som VZ 7200, tak mi oznamovalo chybu. Ja som ju ignorovala. Neviete prečo to robí?
VZ pre SP je pre všetky poistenia okrem ÚP 7600,- , len VZ pre ÚP je 7200,-
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Pri pracovnom pomere platí minimálny základ 7600 aj pre úrazové poistenie. Viď ZSP_§138_ods.10 a ZSP_§138_ods.15.
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

Takže v príklade uvedenom na začiatku sú všetky odvody do SP z VZ 7600 a do ZP zo 7200?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Áno .
0 0
janasl janasl

janasl je offline (nepripojený) janasl

Zamestnanec (starobný dôchodca) je odmeňovaný hodinovou mzdou. Teraz v júni však neodrobil ani hodinu. Nebol ani PN, ani nemal absenciu, firma ho proste vtedy nepotrebovala. Ako mám teraz postupovať?
Do výkazu v programe proste nič nezadám, prip. zadám odpracovaných 0 hodín( potom mi píše, že sa nespracuje)?
Ako je to potom s odvodmi?
0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

janasl Pozri príspevok
Zamestnanec (starobný dôchodca) je odmeňovaný hodinovou mzdou. Teraz v júni však neodrobil ani hodinu. Nebol ani PN, ani nemal absenciu, firma ho proste vtedy nepotrebovala. Ako mám teraz postupovať?
Do výkazu v programe proste nič nezadám, prip. zadám odpracovaných 0 hodín( potom mi píše, že sa nespracuje)?
Ako je to potom s odvodmi?
Tento dôchodca je zamestnaný na pracovnú zmluvu? Ak áno, zamestnávateľ bol povinný mu prideliť prácu. Ak nepridelil, zamestnanec má nárok na náhradu mzdy za prestoj - §142 ZP. Mohli sa ešte dohodnúť na neplatenom voľne - to je prerušenie poistenia pre SP a platí sa odvod len do ZP.
Ak je to zamestnanec na dohodu o vyk. práce, tam by nemal byť problém.
0 0
janasl janasl

janasl je offline (nepripojený) janasl

Dôchodca je zamestnaný na prac.zmluvu s úvazkom 0,1 pri 40 hodinovom pracovnom týždni - nepravidelne rozvrhnutý pracovný čas- odmeňovaný hodinovo. Jedná sa o zdravotníckeho pracovníka - lekára, ktorý vykonáva príležitostne služby. Doteraz mal hodín dostatok. Len v tomto mesiaci si (sám dobrovoľne) službu nezobral. Na neplatenom voľne sa nedohodli.
Teraz teda neviem, či mu mám tam dať nejakú symbolickú odrobenú hodinu, akože odrobil len 1 hodinu za mesiac - čo napíšem aj do výkazu a aspoň nejaké minimálne odvody z toho ´pôjdu (neviem, ale či je to správne, ).
A tie prestoje, ak on si žiadnu službu nechcel zobrať, mu musím zaplatiť?
Čo sa stane, ak mu ich s jeho súhlasom nezaplatím?
Som z toho zúfalá a naozaj teraz neviem, čo s tým.
0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

janasl Pozri príspevok
Dôchodca je zamestnaný na prac.zmluvu s úvazkom 0,1 pri 40 hodinovom pracovnom týždni.
Prosím Ťa, môžeš mi preložiť aký má dohodnutý úväzok v hodinách? 0,1 hod na týždeň? Akosi som to nepochopila.
A čo takto dať mu čerpanie dovolenky?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať