Zavrieť

Porady

Afty

chcela by som sa spýtať či tu niekto nevie poradiť ohladne častých výskytov áft v ústach...dakujem za radu, mohli by byť aj nejaké domáce babské osvedčené recepty...podotýkam ešte že Bkomplex nepomáha moc...
Usporiadat
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

potierat roztokom Herbadent - dostat ho v lekarni.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
1janka 1janka

1janka je offline (nepripojený) 1janka

dík ale zabudla som že aj to mám odskúšané, používam to...viac by ma zaujímalo ako predchádzať tým aftám, lebo ich mám často...
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

su dostat aj homeopatika tusim borax alebo tak nejak na afty. inac viac neporadim.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Dobre by bolo zvýšiť príjem béčkových vitamínov a doporučovala by som lactobacilus. Môže to byť aj príznak nejakého plesňového ochorenia a oslabeného imunitného systému.
0 0
1janka 1janka

1janka je offline (nepripojený) 1janka

dakujem...vyskúšam, dám vedieť ...
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Prajem rýchle vyliečenie.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Na afty mi pomohol aj IMUDON. Balenie stojí cca 130 korun a je tam asi 40 tabletiek. Ak to nepoznáš, tak to vyzerá ako tabletka a chutí ako treťotriedny mentolový cukrík, ale na takéto veci mi zaberá. Má to dezinfikovať ústnu dutinu.

a ešte toto som našla:

http://www.primar.sk/Page.aspx?ID=542
Naposledy upravil AlaNR : 12.03.07 at 14:26 Dôvod: priloženie www
0 0
1janka 1janka

1janka je offline (nepripojený) 1janka

dievčatá velmi pekne dakujem za ohlasy...hned som si dala jogurt... dám vedieť čo pomohlo...
0 0
adinka55 adinka55

adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

Ja pouzivam Florsalmin - extrakt zo salvie - dostat v lekarni. Pouzivam podla navodu.
0 0
1janka 1janka

1janka je offline (nepripojený) 1janka

dievčatá moje problém je v tom že ledva vyliečim jednu aftu, dlho to trvá kým sa to vylieči..prejde pár týždnov..teraz momentálne prešlo len asi 2 týždne a už mám dalšiu...asi to bude ozaj oslabenou imunitou...alebo neviem už čím...
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Čo sú to, prosím vás, tie Afty? Tento výraz totiž nepoznám.
0 0
1janka 1janka

1janka je offline (nepripojený) 1janka

afta je infekčné ochorenie v ústach...vyzerá to ako biely pupenec a velmi to bolí pri dotyku, pri slaných, sladkých, kyslých jedlách...
a bud rada že nevieš čo to je...
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
1janka Pozri príspevok
afta je infekčné ochorenie v ústach...vyzerá to ako biely pupenec a velmi to bolí pri dotyku, pri slaných, sladkých, kyslých jedlách...
a bud rada že nevieš čo to je...
Ďakujem za vysvetlenie.

Ja mám zas problém tiež pri jedení slaných, štipľavých a kyslých jedlách, lebo si neviem odvyknúť hrýzť ústa z vnútra.

Tak vám prajem skoré uzdravenie a aby sa vám to po vyzdravení už nevracalo.
0 0
jaja99 jaja99

jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

Na afty dobre zaberá aj taká hnedá vodička z lekárne. Ja som to pýtala od magistry doslova ako píšem - hnedá vodička na afty - ide o koncentrát niečoho, čo sa pridáva do liečív vyrábaných v lekárni. Stálo to asi 16 SKK, bola zabalená v malej plastovej fľaštičke.
Sestra mala v detstve často afty, keď brala antibiotiká, takže verím, že laktobacilus tiež pomáha nepriamo cez úpravu prostredia v ústach.
0 0
stella125 stella125

stella125 je offline (nepripojený) stella125

35 rokov
PREVENTíVNE je vraj dobré si ústa vyplachovať prípravkom Silicea balzam, zriedeným s vodou v pomere 1:3 dva až tri razy denne. Ale osobnú skúsenosť s tým nemám
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Našla som knihu o tomto probléme (síce v češtine, ale...): http://www.zdravie.sk/sz/679/Recidiv...ty.html?id=203

Ešte niečo tu: http://www.zdravie.sk/index.php?m=0&...ch_string=afty

A ešte tu: http://www.zdravie.info/php/forum/se...p?mode=results
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

[quote=1janka;418211]chcela by som sa spýtať či tu niekto nevie poradiť ohladne častých výskytov áft v ústach...dakujem za radu, mohli by byť aj nejaké domáce babské osvedčené recepty...podotýkam ešte že Bkomplex nepomáha moc...[/quot

Na afty trpia ludia stresovani s nedostatkom vitaminu B, zinku, zeleza, vapnika alebo kyseliny listovej, ale aj mechanicke poskodenie ustnej sliznice je velmi castou pricinou, cize kusanie sliznice, alebo male poranenia pri cisteni zubov. Kazdy clovek ma ine spustace aft. Jeden spustac, ktory je tiez dost vyznamny je zubna pasta. Väcsina zubnych past obsahuje laurysulfat sodny - skratka SLS, tato latka zarucuje pastam penivost, ale zaroven vysusuje vrstvu sliznice, ktora chrani vnutrajsok ust a ta je viac nachylnejsia k poraneniam.
Potom su to rozne druhy jedla, ktore posobia ako alergeny citrony, mandarinky, cokolada, horcica, atd.
je potrebne sledovat, kedy sa afty vytvaraju ci po psychickom vypäti, alebo pri urcitych jedlach a podobne a podla toho nieco menit.
0 0
1janka 1janka

1janka je offline (nepripojený) 1janka

ahojte dievčatá..velmi pekne vám všetkým dakujem za rady...vyskúšam zo všetkého čo ste mi poradili a potom dám vedieť čo zabralo...problém bude ozaj zistiť čo to spušťa...fakt neviem...no ved uvidíme budem to sledovať už len kvôli tomu aby som vám mohla dať vedieť akko to zaberá..ste skvelé baby fakt...dík zato že ste a som rada že som objavila túto skvelú stránku
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
1janka,
a nebola si u imunulóga resp. virológa?
podľa mňa ..keď to máš pravidelne..treba si dať predovšetkým urobiť vyšetrenie
0 0
1janka 1janka

1janka je offline (nepripojený) 1janka

nie nebola som u odborného na vyšetrenie len u svojej obvodnej a ona mi stále povie že mám brať B vo väčších dávkach....a všetky tie ostatné vodičky čo mi tu radili...ale budem musieť len ked taaaaaaaak nerada chodím po lekároch...a zabudla som vám povedať že vymyslela som teraz takú vec..je to teda v štádiu skúšania...že som si dala detoxikačnú kúru...a uvidím či mi nepomôže práve to...dám vedieť...:-)
Naposledy upravil 1janka : 13.03.07 at 08:20
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať