Zavrieť

Porady

Afty

chcela by som sa spýtať či tu niekto nevie poradiť ohladne častých výskytov áft v ústach...dakujem za radu, mohli by byť aj nejaké domáce babské osvedčené recepty...podotýkam ešte že Bkomplex nepomáha moc...
Usporiadat
Marttys Marttys

Marttys je offline (nepripojený) Marttys

Ahojky,

no ja jsem taky trpela na afty i koutky a ted v 25 letech mi zjistili dost silnou chudekrevnost a od te doby co beru zelezo se mi uz aft neudelal...je to o imunite. Jinak i ja jsem pouzivala imudon, herbadent, teatree, šalviu, tantum verde (ted nevim jestli je nazev spravne :-)- cukriky, ty docela zmirnovaly bolest.

Marttys
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

No ja mám tiež afty dosť často ale ja našťastie viem príčinu, sú to moje zuby. Často si zahryznem do úst ale tiež aj pri umývaní zubov. Ja používam Kamistad Gel - je výborný a obsahuje aj lidokaín čo napomáha postihnuté miesto znecitlivieť-umrtviť. Lidokaín sa tiež používa na lokálne znecitlivenie pri rôznych zákrokoch. Afta sa pritom skor zhojí ale hlavne nebolí.

http://216.239.59.104/search?q=cache...=sk&lr=lang_sk
0 0
hanni hanni

hanni je offline (nepripojený) hanni

Trochu ozivim tuto starsiu temu,kedze momentalne ma trapi jedna neprijemny afta (aj ked ich mam iba vynimocne) a trochu patram po nete.Udajne velmi dobre skusenosti su s roztokom Cosrodyl 0,1%. Zajtra idem do lekarne si ho kupit,tak vyskusam.A hlavne vela vitaminov,popripade probioticku kulturu.
0 0
Psycholog Psycholog

Psycholog je offline (nepripojený) Psycholog

obyčejný člověk s tituly PhDr., PaedDr., M.D. - čínská medicína, bylinkář, mistr REIKY, CSc. ...viac
Základem léčby je zvýšit příjem vitamínu B, B-komplex, pivní kvasnice – TIBI, ale i slunečnicová semínka, hrášek, ledvinky, sardinky. Tím se zvětší uklidnění vegetativního nervstva, doplníte-li i o kuru z oblasti gemmoterapie - www.infoturiec.sk/okienkozdravia - jedná se o výtažky z pupenů (pukov) – IMUNOSTIM.
Z oblasti rychlého použití doporučuji olejový extrakt z grapefruitu – ne v tabletách a ne lihový!. Afty potírat 50% vodným roztokem extraktu nebo vyplachujeme ústa pravidelně několikrát denně 10 kapkami olejového extraktu. Afty zmizí do několika hodin, ale neléčí, i když je antiseptický a antibiotický – léčba viz výše.
Z klasické bylinné terapie nabízím k Vašemu výběru:
Ústní voda z myrhovníku a rozmarýny - 15 ml tinktury z myrhovníku ( lidově balzámovník pravý), 30g usušené rozmarýny lékařské, 500 ml vody. Rozmarýnu nasypte do džbánu a nebo čajové konvice a přelijte čerstvě svařenou vodou. 10 minut vyluhujte a sceďte. Tinkturu z myrhovníku přidejte do nálevu z rozmarýny a dobře promíchejte. Zakryjte a uložte do chladu.
Kloktadlo podbělové - Necháme přejít varem 1 lžičku sušených řezaných podbělových listů a 1 lžičku květu podbělu ve ¼ litru vody. Po 15 minutách louhování čaj přecedíme. Vyplachujeme-li čajem ústa, hojí vřídky a afty.
Kloktadlo - řebříčkový odvar - 3 lžíce řezané natě řebříčku (myší chvost) zalijeme šálkem převařené vody a 10 minut povaříme. Po vychladnutí scedíme. Užíváme jako kloktadlo. Odstraňuje zápach z úst a hojí afty.
Kloktadlo lipové - Z hrsti lipového květu, který spaříme ½ litrem vody a necháme 10 minut vyluhovat, připravíme čaj. Čajem vyplachujeme ústní dutinu. Pomáhá při léčbě aftů.
Šťáva borůvková - Z čerstvých borůvek (brusnica čučoriedková) vylisujeme šťávu a zředíme ji v poměru 1:1 s převařenou vodou. Šťávou vyplachujeme ústa při aftech.
Pokud nic nepomůže, pak je třeba upravit životní rytmus - zklidnit se, upravit stravovací režim a možná některý můj kolega - psycholog! Petr
Naposledy upravil Psycholog : 10.08.07 at 05:00
0 0
Netka Netka

Netka je offline (nepripojený) Netka

hanni Pozri príspevok
Trochu ozivim tuto starsiu temu,kedze momentalne ma trapi jedna neprijemny afta (aj ked ich mam iba vynimocne) a trochu patram po nete.Udajne velmi dobre skusenosti su s roztokom Cosrodyl 0,1%. Zajtra idem do lekarne si ho kupit,tak vyskusam.A hlavne vela vitaminov,popripade probioticku kulturu.
Corsodyl je fantastický môžem odporučiť. Je dobrý aj pri zvýšenej kazivosti zubov a celkovo na dezinfekciu ústnej dutiny (aj pre ťahotné). Zatiaľ všetci čo ho vyskúšali na afty v mojom okolí boli spokojní.
Odporúčam.
0 0
purna purna

purna je offline (nepripojený) purna

Mne na afty pomáha Pangamin a tiež užívam železo Aktiferin compositum. Ked prestanem su spat.
0 0
purna purna

purna je offline (nepripojený) purna

Môžu byť príčinou aj parazity. Pred pár rokmi som bola s aftami na imunologii, užívala som Decaris pod stálou lek. kontrolou /každé 3 týžne odbery krvi/.Veľmi mi to pomohlo, ale po čase sa afty vrátili, aj parazity.
Snažím sa zdravo stravovať, užívam ten Pangamín s keď nemusím tak antibiotiká nejem. Po nich je to úplná katastrofa.
0 0
MatMat MatMat

MatMat je offline (nepripojený) MatMat

Ja som tiež týmto svinstvom "nakazeny". Je to fakt nepríjemné, jedna končí, vyhasína, a druhá sa objaví. Už som ich mal asi všade. Objavili sa mi aj v hrtane, na mandliach, myslím, že aj v žalúdku, lebo niekedy mám taký pocit akoby som mal v žalúdku niečo ostré čo ma tam omíňa a trvá to asi tak týždeň. Aktuálne mám na líci a jazyku. Najprv som si myslel že to je z arašidov, tak som ich všetky vysadil. No objavili sa opäť po tom čo som si dal zemiakové lupienky tak som vysadil všetky "slanosti", no objavili sa opať. Už neviem čo to spôsobuje. Pangamín som si dával chvílu som nič nemal no potom som ho trocha zredukoval a od vtedy sa ich opať nemôžem zbaviť. Začal som ho brať opať no mám pocit, že keď mám aftu, tak je to bez účinku. Mastičky a rôzne tinktúry sú fajn, ale ja by som sa rád dozvedel, čo to vyvoláva, aby som tomu moholo predísť. Niektorý hovoria, že je to zo špinavého ovocia, špinavých rúk v ústach ... No niekedy keď mám "dobré obdobie" bez áft tak môžem jesť pomaly zo zeme a nič. Je to naozaj hrozné, kto to nepozná tak nech je rád. Dá sa to prirovnať k herpesu, no nie je to vidno.Človek, ale trpí rovnako. Spomínaný Corsodyl som raz mal, no nepamatám si jeho účinky, tak skúsim to s ním ešte raz. Aktuálne si dávam Camistad gel (alebo tak nejak), ale to len preto aby som sa mohol v pohode najesť a nie trpieť pri tom ako kôň. Na liečbu moc nepomáha, iba znecitlivuje. Aspoň v mojom prípade.
Všetkým afťákom prajem nech vás tie svine obchádzajú.
0 0
Anka24 Anka24

Anka24 je offline (nepripojený) Anka24

ja som s tým mala tiež problémy a moja lekárka mi na afty poradila Ascorutin tak to možeš vyskúšať
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

MatMat prečítaj si môj príspevok v časti imunita, pouvažuj nad popísanými indikáciami
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
ja to mávam pomerne často, neviem prečo ale môžo to byť z neumyteho ovocia alebo ked radi ocumlávame pero atd... mne na to pomáha pasta LACALUT a TANTUM VERDE, najlepšie je zájsť za zubárom on vie poradiť najlšpie... ja som to raz mala v thakom štádiu hroznom,že cele dasna som mala samá afta... a zubárka mi na to dala silné ATB a potom to prešlo...preto radím ak je to časté zájsť za zubárom on vam poradí liečbu a dalej ak sa to objaví už viete čo a jak držím palce viem ake to je neprijemne
0 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
Afty nie sú zo špinavého ovocia, teda tie opakované, možno že prvé aj ano. Jr to vírus podobný ako herpes. Máš to v tele, keď sa ti imunita zníži, vírus nastupuje. Mne sa najlepšie osvedčil Corsodyl.
0 0
TatianaM TatianaM

TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

V časopise zdravie 04/2008 jedna čitateľka napísala svoj osvečený recept na Afty. Takže citujem: " Dajte do pohára 1/2 kávovej lyžičky sódy bikarbóny, 1 kávovú lyžičku práškového cukru a zalejte polievkovou lyžicou malinového sirupu. Dôkladne premiešajte a dávajte do úst po lyžičkách. snažte sa jazykom dostať do celých úst a potom vypľuť. Opakujte 3 razy za deň. Ako prevencia proti aftám výborne poslúžia aj výťažky z arniky, Aloe vera a čučoriedok. Sóda bikaróna pomáha aj pri opare, stačí si viac ráz prstom naniesť na boľavé miesto. "
0 0
ollga ollga

ollga je offline (nepripojený) ollga

Dobrú skúsenosť pri problémoch s aftami mám s viacerými prostriedkami alebo ich kombináciami: potierať čajovníkovým olejom, propolisom, veľmi dobrý je prípravok z lekárne Corsodyl a pre deti Kamistad-Gel. A samozrejme popritom užívať B-komplex.
0 0
skvarky1 skvarky1

skvarky1 je offline (nepripojený) skvarky1

do 2 dc vlaznej vody rozpustit kavovu lyzicku sody bicarbony a 4x denne vyplachovat ustnu dutinu. uzivat pri tom 2x denne kyselinu listovu. pomaha to aj pri candidoze.
0 0
gabo31 gabo31

gabo31 je offline (nepripojený) gabo31

ahoj mne velmi pomohol gel corsodyl .
bolave miesto zatrplo,a možeš sa aspon
najest.
ak mas nejake napady,tak porad.
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

Mne sa afty vytvárajú v ústach, keď pravidelne konzumujem zemiaky. Mám to už odsledované, pretože som na ne alergická. Pokiaľ som o tom nevedela, narobili mi v tele riadnu šarapatu. Musela som ich úplne z jedálneho lístka vyradiť a napravilo sa to. Teraz keď si občas zemiaky dám, tak sa nič nedeje. Takže tieto boľavé čudá v ústach môžu byť aj z nejakého jedla, ktoré sa konzumuje pravidelne. Najlepšie poradí imunológ, ktorý zistí na ktoré zložky napr. trávy je človek alergický a s tým súvisia aj určité potraviny-ovocie, zelenina, oriešky...Dôležité je odsledovať svoj jedálniček a prestať pravidelne jesť to, čo spôsobuje afty.
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

Spomenula som si ešte, že sa mi afty robili aj po mlieku, hlavne neprevarenom.
0 0
MatMat MatMat

MatMat je offline (nepripojený) MatMat

Spomínaný corsodyl sa osvedčil aj mne. Afty sa mi robia stále, no corsodyl pri uživaní 1xvečer pred spaním výplach úst a to hned ako mám pocit, že sa mi nejaká tvorí, tak to celkom zaberá. Tiež sa prikláňam k názoru, že musí existovať nejaký iný spúšťač ako neumyté ovocie a tiež mám pocit, že je to z nejakého jedla. Len sa mi nepodarilo zistiť, ktoré to je. Alergológ je dobrý nápad.
0 0
Denisa Denisa

Denisa je offline (nepripojený) Denisa

optimista
skúste Tea Tree Oil alebo Propolisovú tinktúru
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať