Zavrieť

Porady

Afty

chcela by som sa spýtať či tu niekto nevie poradiť ohladne častých výskytov áft v ústach...dakujem za radu, mohli by byť aj nejaké domáce babské osvedčené recepty...podotýkam ešte že Bkomplex nepomáha moc...
Usporiadat
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Treba zvýšiť príjem vitamínu B. Ja používam obyčajný B-komplex a keď cítim, že na mňa niečo lezie (vtedy pri oslabenej imunite sa mi zvyčajne tvoria afty) tak ešte cmúľam Panthenol - ten je dobrý aj na liečenie slizníc, takže mi pomáha aj na škrabanie v hrdle.
0 0
mh586 mh586

mh586 je offline (nepripojený) mh586

propolisova tinktura, a pripravky s lidokainom na lokalne znecitlivenie (gely pre dojcata a dochodcov)
0 0
lijana1 lijana1

lijana1 je offline (nepripojený) lijana1

rada idem do detailov vecí
nepijes z poharov v spolocnom stravovaní?ja som na to veľmi citlivá.
0 0
Danetta Danetta

Danetta je offline (nepripojený) Danetta

dôchodkyňa
Na afty sú dobré kvapky, sú na ošetrovanie ďasien , ale pomáhajú. /bukofit/
0 0
SofiaV SofiaV

SofiaV je offline (nepripojený) SofiaV

lijana1 Pozri príspevok
nepijes z poharov v spolocnom stravovaní?ja som na to veľmi citlivá.
Ja som tiež mala tento problém, keď som chodila na zákusok do cukrárne. Potom som si začala nosiť vlastnú lyžičku a odvtedy mám pokoj. Buď mali tie dezertné vidličky zle umyté alebo mi vadil ten čistiaci prostriedok, ktorý používali. A to bolo pravidelne. No odkedy si nosím svoju lyžičku, mám pokoj.
0 0
lienka3 lienka3

lienka3 je offline (nepripojený) lienka3

živnostník
Kúp si roztok CORSODYL 2% trocho štípe a chvíľku necítiš chuť jedla, ale jednoznačne pomôže na čokolvek v ústach. Mám overené a aj moja kamarátka to mala.
0 0
Danuulienka Danuulienka

Danuulienka je offline (nepripojený) Danuulienka

veľmi dobre na afty zaberá aj domáca slivovica, síce to dosť štípe, ale v počiatočných štádiách vzniku dobre zaberá
0 0
priscila priscila

priscila je offline (nepripojený) priscila

nebudete mi veriť,ale ja som mala afty od roku 1995 až po 1/2009
keď som si zmenila imunologičku,a stalo sa čo sa stalo.Spýtala sa ma či mám rada jablká,ja že áno,tak ich prestaňte na určitú dobu jesť
a potom uvidíme.A stal sa zázrak .od roku 1995 prví krát čo nemám ani jednu aftu. Zatial to len skúšame ale aj to je pre mňa veľký úspech.Skúste a uvidíte.ja som šťastná ako blcha.
0 0
zab zab

zab je offline (nepripojený) zab

U mňa sa afty stratili po 25 rokoch keď som prestal používať zubné pasty s obsahom SLS (laurylsulfát).
0 0
kačer kačer

kačer je offline (nepripojený) kačer

Ja mávam tiež afty , dosť často a dlho. Začala som denne užívať riboflavin, síce sa my tento rok urobila afta, ale zdá sa , že ich nemám tak často a dlhotrvajúco
0 0
Lenka*1 Lenka*1

Lenka*1 je offline (nepripojený) Lenka*1

na urgentnu pomoc som prave dnes vyskusala tinkturu z lekarne - na nalepke je napisane Gingivalis - stipe to naozaj strasne, ale na cas to celkom fajn strpne, tak ze sa da aj jest, pit, rozpravat...
Treba opakovane potierat... zatial je to super, uvidim co bude dalej, ale kym som si to nedala, bolo mi do placu vzdy, ked som chcela otvorit pusu.
0 0
eluša eluša

eluša je offline (nepripojený) eluša

pracujúca žena po 50-tke, matka dvoch detí,vdova ...viac
Daj si vyšetriť krv, možno máš anémiu zapríčinenú nedostatkom vitamínu B-12. Pri tejto diagnóze zvykne aj štípať jazyk.
0 0
Maťa T.160688 Maťa T.160688

Maťa T.160688 je offline (nepripojený) Maťa T.160688

ahoj ja trpim tiez aftami.nemozem sa toho zbavit vyskusala som azda uz vsetko.kazdemu pomaha nieco ine.niekomu pomoze propolis ja ho pouzivam stale a nezabera mi ale na chvilku mi to ako keby umrtvy a mozem sa konecne najest.teraz som zacala pouzivat aloe vera.tak uvidim ci to zaberie
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Maťa T.160688 Pozri príspevok
ahoj ja trpim tiez aftami.nemozem sa toho zbavit vyskusala som azda uz vsetko.kazdemu pomaha nieco ine.niekomu pomoze propolis ja ho pouzivam stale a nezabera mi ale na chvilku mi to ako keby umrtvy a mozem sa konecne najest.teraz som zacala pouzivat aloe vera.tak uvidim ci to zaberie
reagovala si príspevok z roku 2009
http://lesk.cas.sk/clanok/40600/trap...-v-ustach.html
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
1janka Pozri príspevok
afta je infekčné ochorenie v ústach...vyzerá to ako biely pupenec a velmi to bolí pri dotyku, pri slaných, sladkých, kyslých jedlách...
a bud rada že nevieš čo to je...
infekčné to nie je... nie je to prenosné čiže to infekčné nie je...
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
moja osobná skúsenosť:
v októbri 2010 som bola chorá a od vtedy sa mi do teraz robia afty po celej ústnej dutine a to nie len jedna dokonca som ich napočítala aj 20... brala som vysoké dávky vitamínov od výmyslu sveta B atď atď.. a výsledok?žiaden...kloktala som si ústa pred spaním repíkom a to jediné mi pomohlo.... brala som atb, rôzne iné silné lieky čo mi pomohli tak na týždeň... čiže vitamíny sú dobré no tie vás nevyliečia a ni nezachránia...
išla som alergoloimunologičke a tá mi predpísala lieky na zlepšie nie imunity nakoľko ju mám strašne zlú... a efetk? po 4 mesiacoch hrôzy bolesti a trápenia nemám afty
a záver... je to všetko len o imunite... nič infekčné...
0 0
Maťa T.160688 Maťa T.160688

Maťa T.160688 je offline (nepripojený) Maťa T.160688

ahoj chcem sa spytat ze ci niekto vyskusal vitaminy hliviacik.je to na imunitu a mozno by to pomohlo na tie afty.chcem to vyskusat.
0 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

chcem sa spytat, ze ci ste mali pri aftoch aj teplotu..mam uz tyzden zimnicu, beriem B komplex forte, kloktam odvar zo salvie..uz ma to stve, ako ma to dlho drzi..nikdy som to nemala..asi pred mesiacom som bola na preventivke, vsetko OK aj na zubnej pr., asi som to odtial doniesla....
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

asedma
chcem sa spytat, ze ci ste mali pri aftoch aj teplotu..mam uz tyzden zimnicu, beriem B komplex forte, kloktam odvar zo salvie..uz ma to stve, ako ma to dlho drzi..nikdy som to nemala..asi pred mesiacom som bola na preventivke, vsetko OK aj na zubnej pr., asi som to odtial doniesla....
Moja dcera mava afty pri alergiach. Kym nepominie pricina alergie- bylina, dovtedy ma aj 10-12 aft v puse.Ale neteplotuje.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

asedma
chcem sa spytat, ze ci ste mali pri aftoch aj teplotu..mam uz tyzden zimnicu, beriem B komplex forte, kloktam odvar zo salvie..uz ma to stve, ako ma to dlho drzi..nikdy som to nemala..asi pred mesiacom som bola na preventivke, vsetko OK aj na zubnej pr., asi som to odtial doniesla....
ja to vidím na návštevu obvodáka a ATB...
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať