Zavrieť

Porady

Odpisova skupina

Nevie mi niekto poradit do akej odpisovej skupiny mam zaradit "centralne meranie plynu"? V skrini kde mame hlavny rozvod plynu pre cely areal /viacero budov/ sa robil centralny merac a pridavalo sa prepocitacie zariadenie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Pokiaľ by bol merač napojený na jednu budovu a bol by vyšší ako 30000, Sk, dala by som ho ako TZ budovy.
    Ak je merac pre viacej budov, zaradila by som ho do 1.OS ako Položka:1-24, KP: 33.2 - meracie, kontrolne, testovacie, navigačné a iné pristroje a zariadenia

    Olice je offline (nepripojený) Olice

    Olice
    betka Pozri príspevok
    Pokiaľ by bol merač napojený na jednu budovu a bol by vyšší ako 30000, Sk, dala by som ho ako TZ budovy.
    Ak je merac pre viacej budov, zaradila by som ho do 1.OS ako Položka:1-24, KP: 33.2 - meracie, kontrolne, testovacie, navigačné a iné pristroje a zariadenia
    Tiež mám ten názor, že s OS 1 KP: 33.20.63

    Yuya je offline (nepripojený) Yuya

    Yuya
    Tiez som rozmyslala ako vy a chcela so to dat do 1.OS. Alebo do 2. OS ako ostatne /z hladiska opatrnosti/. Ale ked tak rozmylsam, tak sa to v podstate tyka budov, cize nehnutelnosti, takze rozmylsam, ci to nezaradit ako iny majetok do 4.OS. Co vy na to ?

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Yuya Pozri príspevok
    Tiez som rozmyslala ako vy a chcela so to dat do 1.OS. Alebo do 2. OS ako ostatne /z hladiska opatrnosti/. Ale ked tak rozmylsam, tak sa to v podstate tyka budov, cize nehnutelnosti, takze rozmylsam, ci to nezaradit ako iny majetok do 4.OS. Co vy na to ?
    A ku kt. budove by to patrilo?
    Odpisujem samostatne, uz som sa vyjadrila príspevok č.1

    Yuya je offline (nepripojený) Yuya

    Yuya
    Vsak prave preto, ze sa neda identifikovat ku ktorej budove to patri, pretoze sa to tyka vsetkych budov, ktore su plynofikovane, tak by som to zaradila samostatne ako iny majetok. A kedze sa to tyka nehnutelností, musim sa drzat odpisovej skupiny, do ktorej su zaradene nehnutelnosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.