Zavrieť

Porady

Podielový fond v JU

SZČO kúpila z podnikateľského BU podielové fondy. Na zmluve je uvedené IČO a názov podľa živnostenského listu.
Nákup som účtovala ako výdavok z banky a neovplyvniteľné výdavky, taktiež poplatok som účtovala do neovplyvniteľných.
Neviem však, či tieto podielové fondy normálne evidovať ako investičný majetok a uviesť ich aj vo výkazoch?
Je to § 6 , keď je to nakúpené z firmeného účtu a zmluva je na IČO a názov firmy alebo je to §8 ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    -Dana- je offline (nepripojený) -Dana-

    -Dana-
    No ja veľmi neviem, môžem napísať len svoj názor. Podľa mňa by to malo ísť do § 8 a malo by sa to evidovať ako investičný majetok, teda malo by to byť aj vo výkazoch. Ale iní Ti to možno napíšu lepšie.

    AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

    AdrianaA
    Včera som to riešila z jedným daňovým poradcom. Jednoznačne je to §6.
    V odseku 5 sa uvádza :
    Príjmom z podnikania je aj príjem z akéhokoľvek nakladania z obchodným majetok a peniaze sú obchodným majetkom a SZČO ich poskytla na investovanie v podielovom fonde.
    §8 by to bol vraj len vtedy, keby si SZČO vybrala peniaze na osobnú spotrebu a potom ako nepodnikateľ investovala v podielových fondoch.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.