Zavrieť

Porady

nezdaniteľná časť ZD na manželku

Chcela by som sa opýtať, či si môže manžel uplatniť nezd. časť ZD za všetkých 6 mesiacov (júl - december), ak som bola v mesiacoch júl, august podľa zákona študentkou, a nezamestnanou som až od 1.9., alebo si môže uplatniť len tie 4 mesiace, ktoré som nezamestnaná. Prosím poraďte, ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Fiorela10 Pozri príspevok
    Chcela by som sa opýtať, či si môže manžel uplatniť nezd. časť ZD za všetkých 6 mesiacov (júl - december), ak som bola v mesiacoch júl, august podľa zákona študentkou, a nezamestnanou som až od 1.9., alebo si môže uplatniť len tie 4 mesiace, ktoré som nezamestnaná. Prosím poraďte, ďakujem.

    Manžel si uplatní na manželku celý odpočet 90.816 - jej príjem. Odpočet sa nekráti

    Len doplním že podpora v nezamestnanosti sa na tieto účely tiež považuje za príjem

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    Fiorela10 Pozri príspevok
    Chcela by som sa opýtať, či si môže manžel uplatniť nezd. časť ZD za všetkých 6 mesiacov (júl - december), ak som bola v mesiacoch júl, august podľa zákona študentkou, a nezamestnanou som až od 1.9., alebo si môže uplatniť len tie 4 mesiace, ktoré som nezamestnaná. Prosím poraďte, ďakujem.
    Môže si uplatnit odkedy ste manželmi,pozor treba to brat tak,ktorý mesiac ste boli manželmi na začiatku mesiaca.Uplatní si len rozdiel medzi 90 816 a tvojho vlastného príjmu.Do príjmu sa ráta aj dávka podpory v nezamestnanosti.A uplatní si len za tie mesiace, ktoré ste už boli manželmi.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Nutricia Pozri príspevok
    Môže si uplatnit odkedy ste manželmi,pozor treba to brat tak,ktorý mesiac ste boli manželmi na začiatku mesiaca.Uplatní si len rozdiel medzi 90 816 a tvojho vlastného príjmu.Do príjmu sa ráta aj dávka podpory v nezamestnanosti.A uplatní si len za tie mesiace, ktoré ste už boli manželmi.
    No ja som akosi predpokladala že sú manželia celý rok. Až teraz som si uvedomila že to tak nemusí byť.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    katkaj Pozri príspevok
    Manžel si uplatní na manželku celý odpočet 90.816 - jej príjem. Odpočet sa nekráti
    Doplním, iba za kalendárne mesiace manželstva.( ak netrvalo 12 mes.) začína mesiacom, na začiatku, ktorého ste boli manželmi.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    eloche Pozri príspevok
    rata sa do prijmu aj nemocenske?
    Do vlastného príjmu manželky pri uplatnení odpočtu sa ráta aj nemocenské.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    eloche Pozri príspevok
    rata sa do prijmu aj nemocenske?
    Na uplatnenie NČ na manželku sa do jej príjmu ráta.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Tweety Pozri príspevok
    Doplním, iba za kalendárne mesiace manželstva.( ak netrvalo 12 mes.) začína mesiacom, na začiatku, ktorého ste boli manželmi...
    (aj ja doplním)

    ...a žili ste v spoločnej domácnosti.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Poznáte Wikipédiu?

    Táto téma je krásnym príkladom toho, ako by 4-5 odpovedajúcich v spolupráci dokázalo vypracovať 100%-nú odpoveď.

    Richard sa o niečo podobné zatiaľ pokúša zavedením princípu "svetlo a tma".

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    A ešte doplním na porade si môžete stiahnut tlačivo vyhlásenie o príjme manželky/manžela.Zároven ako dôkaz treba doložit sobášny list.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Jozef Mihál Pozri príspevok
    Poznáte Wikipédiu?

    Táto téma je krásnym príkladom toho, ako by 4-5 odpovedajúcich v spolupráci dokázalo vypracovať 100%-nú odpoveď.

    Richard sa o niečo podobné zatiaľ pokúša zavedením princípu "svetlo a tma".
    Jožko len niekedy človek niektoré veci automaticky predpokladá a až neskôr si uvedomí že pýtajúci sa nedal všetky informácie. Ale veď sa to raz naučíme

    A idem si dať tento príspevok do tmy ale zistila som že sama svoj nemôžem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.