Zavrieť

Porady

Samovymeranie DPH

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať akým účtom riešite samovymeranie DPH v pohode.Idete na to cez spojovací účet ??? A akým sôsobom sa mi podarí potom v interných dokladaoch opraviť toto zaúčtovanie. Ďakujem za skorú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    luluhaha je offline (nepripojený) luluhaha

    luluhaha
    ponuka Záznam - Vymerať dph EU ale v jednoduchom účte, ty asi chceš podvojne,však..

    Majka 118 je offline (nepripojený) Majka 118

    obyčajná baba Majka 118
    http://thenuclearworldwar.com/usa.html



    Ano robim to v podvojnom uctovnictve,ale nejako sme sa nepochopili,ja som sa pytala aky ucet na to pouzivate,lebo ja som to riesila doteraz cez 399 ale ze to nie je spravne zauctovanie,,tak sa pytam ci na to pouzivate spojovaci ucet 395 alebo nejaky iny??? Ako si mam vymerat DPH to viem,,,, dakujem.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Majka 118 Pozri príspevok
    http://thenuclearworldwar.com/usa.html



    Ano robim to v podvojnom uctovnictve,ale nejako sme sa nepochopili,ja som sa pytala aky ucet na to pouzivate,lebo ja som to riesila doteraz cez 399 ale ze to nie je spravne zauctovanie,,tak sa pytam ci na to pouzivate spojovaci ucet 395 alebo nejaky iny??? Ako si mam vymerat DPH to viem,,,, dakujem.
    Na prijatej faktúre dáš cez Záznam Vymerať DPH, vygenerujú sa ti 2 interné doklady. Ak chceš, aby ti tam hádzalo správne účty, tak si opravíš predkontáciu a bude ti to správne účtovať.
    Účtujem cez 395.

    JankaV je offline (nepripojený) JankaV

    JankaV
    Mám pochybnosti o správnosti použitia účtu 395. Na účte 395 sa účtujú vzťahy medzi jednotlivými vnútornými organizačnými útvarmi účtovnej jednotky v*závislosti od organizácie účtovníctva účtovnej jednotky. To potom skôr ten účet 399. Tiež nad tým špekulujem ako na to.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Mám niekoľko účtových osnov, ale ani v jednej nie je 399. Vari mám starú osnovu?

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Klára2 Pozri príspevok
    Používam účet 399, aj Pohoda ho ponúka automaticky. Nie je to správne?
    Ponúka ho automaticky, ale ja som si ho opravila na 395.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.