Zavrieť

Porady

peňažný denník

Ahojte, prosím Vás môžem mať v priebehu roka zostatok na pokladni v mínuse?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    ilda Pozri príspevok
    Ahojte, prosím Vás môžem mať v priebehu roka zostatok na pokladni v mínuse?
    Nie....môže sa riešiť vkladom podnikateľa

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ilda Pozri príspevok
    Ahojte, prosím Vás môžem mať v priebehu roka zostatok na pokladni v mínuse?

    Nie , nemá byť pokladňa v mínuse . Treba ju priebežne vyrovnávať vkladom podnikateľa , lebo z mínusu nie je možné niečo zaplatiť .Taká pokladňa preukazuje , že niečo nie je v poriadku .

    Inventarizácia 4 x ročne .......okrem toho treba sledovať zostatok pokladne .

    Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

    normálka Tatiana
    ilda Pozri príspevok
    Ahojte, prosím Vás môžem mať v priebehu roka zostatok na pokladni v mínuse?
    Nie nemôžeš v žiadnom prípade. Pohľadaj si, v ktorom mesiaci Ti vychádza mínusová pokladňa a predtým dátumom tam vlož osobný vklad podnikateľa.

    ejka2403 je offline (nepripojený) ejka2403

    ejka2403
    Kde mám v peňažnom denníku zaradiť nedoplatok z Ročného zúčtovania Zdravotnej poisťovne?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    ejka2403 Pozri príspevok
    Kde mám v peňažnom denníku zaradiť nedoplatok z Ročného zúčtovania Zdravotnej poisťovne?
    nedoplatok zaradíš do VOZD tak ako zdravotné poistenie uhradené v tom roku...

    ilda je offline (nepripojený) ilda

    ilda
    Tatiana Pozri príspevok
    Nie nemôžeš v žiadnom prípade. Pohľadaj si, v ktorom mesiaci Ti vychádza mínusová pokladňa a predtým dátumom tam vlož osobný vklad podnikateľa.
    a nemôžem dať na začiatku roka väčšiu sumu osobného vkladu , aby som nemusela vkladať po mesiacoch?Alebo je to lepšie po mesiacoch, tak ako si písala?Díki
    Naposledy upravil ilda : 13.03.07 at 13:55

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    ejka2403 Pozri príspevok
    A môžem si ten nedoplatok uplatniť aj vo výdavkoch v Daňovom priznaní za rok 2006?

    ak bol nedoplatok uhradený v r. 2006, potom je výdavkom ovpl. základ dane roka 2006

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    ilda Pozri príspevok
    a nemôžem dať na začiatku roka väčšiu sumu osobného vkladu , aby som nemusela vkladať po mesiacoch?Alebo je to lepšie po mesiacoch, tak ako si písala?Díki
    Samozrejme môžeš. Ale nezabudni, že podnikáš za účelom dosiahnutia zisku a z Tvojej otázky taký pocit nemám.

    ejka2403 je offline (nepripojený) ejka2403

    ejka2403
    V peňažnom denníku mám nedoplatok do ZP ako VOZD a ešte tú istú sumu môžem pripočítať k výdavkom do Daňového priznania typu B - VI.oddielu, riadok 2? Aspoň tak som to pochopila pri čítaní článku v dnešnom SME.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    ejka2403 Pozri príspevok
    V peňažnom denníku mám nedoplatok do ZP ako VOZD a ešte tú istú sumu môžem pripočítať k výdavkom do Daňového priznania typu B - VI.oddielu, riadok 2? Aspoň tak som to pochopila pri čítaní článku v dnešnom SME.
    započítať môžeš iba raz....takže iba v peň. denníku ako VOZD...suma bude súčasťou výdavkov toho r.2

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ejka2403 Pozri príspevok
    V peňažnom denníku mám nedoplatok do ZP ako VOZD a ešte tú istú sumu môžem pripočítať k výdavkom do Daňového priznania typu B - VI.oddielu, riadok 2? Aspoň tak som to pochopila pri čítaní článku v dnešnom SME.
    No neviem ako si to pochopila ,ale podľa mňa nesprávne . Vedieš peňažný denník -účtovníctvo, tak nepredpokladám , že by si chcela uplatňovať paušálne výdavky .

    V Tvojom prípade to znamená , že v DP typ B oddiel VI riadok 2 uvedieš zdaniteľné príjmy celkom .......a výdavky OVZD celkom vychádzajúc z uzatvoreného...... peňažného denníka a následne tieto sumy sa musia rovnať aj s Výkazom o príjmoch a výdavkoch za rok 2006. Platby poistného už máš započítané vo výdavkoch OVZ celkom . Čiže Ty už nepripočítavaš nič.
    Naposledy upravil Zita5 : 13.03.07 at 16:39

    dancika je offline (nepripojený) dancika

    dancika
    Mam 2 otazky:
    1. Aby som nemala v pokladni minusovu hodnotu a aby som nemusela dat osobny vklad, mozem to riesit aj rozlozenim sumy prevodu (nie vyberu z bankomatu) z podnikatelskeho uctu na sukromny - cast osobna spotreba a cast cez prieb. polozku do pokladne?

    2. V penaznom denniku mi v Alfe pri kontrole vyhodilo chybu 60 /Priebežné položky v tomto dátume uvedené ako príjem (výdaj) nie sú rovnaké ako priebežné položky v tomto dátume uvedené ako výdaj (príjem). Ručne opravte chybu a opäť spustite kontrolu./
    Co mam s tym robit, tieto PP mam pri zauctovani platby kartou, v den platby kartou urobim PP vydaj a potom v den zauctovania bankou PP prijem. Jasne, ze to nie je ten isty den, ale ved tak to ma byt zauctovanie podla §12, nie? Alebo robim chybu? Prosim, opravte ma alebo ak mi viete niekto vysvetlit, preco mi to tuto chybu hlasi, budem vam vdacna
    snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
    Peňažný denník sleduje všetky pohyby/toky/peňazí vo firme...je tak? Ja mám okrem korunovej pokladne aj valutové-EUR, CZK a HUF, ale všetko musí ísť kurzom cez peň.denník v Sk. Otázka: k 1.1.2007 som začala rok /zostatok v pokladni 4108,-Sk a okrem toho 200 EUR a 3200 Czk. Prerátam tieto hodnoty kurzom k 1.1.12007 a prirátam to k 4108,-Sk-to je vlastne môj cash v pokladni ako takej? ...údaj do peň.denníka...ide mi o to, či mám v peň.denníku k 1.1.2007 začínať kumulovanou čiastkou, bez ohľadu na to, že sa jedná o peniaze z val.pokladní.
    Naposledy upravil Ingrid Ondruskova : 19.03.08 at 16:15

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.