Zavrieť

Porady

RZD alebo DP A ?

Prosím poradte mi, som nováčik v mzdách a neviem ci postupujem správne: máme dohodára v 2006, mal aj preddavkovú aj zrážkovú daň. Požiadal ma o RZD. Ja si ale myslím, že mu mám urobiť DP typA a nie RUZ nakoľko mal aj zrážkovú daň a dokonca mi priniesol aj potvrdenie o preddavkovej a zrážkovej dani z dohôd od inej firmy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    pajong Pozri príspevok
    Prosím poradte mi, som nováčik v mzdách a neviem ci postupujem správne: máme dohodára v 2006, mal aj preddavkovú aj zrážkovú daň. Požiadal ma o RZD. Ja si ale myslím, že mu mám urobiť DP typA a nie RUZ nakoľko mal aj zrážkovú daň a dokonca mi priniesol aj potvrdenie o preddavkovej a zrážkovej dani z dohôd od inej firmy.
    Ak mal aj zrážkovú daň musí si urobiť daňové priznanie typu A v prípade, že sa mu to oplatí, t.j. v prípade, že sa mu vráti napr. aj tá zrážková daň...

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    Záleží aké mal príjmy, či sa mu náhodou neoplatí podat DP.Aj ty mu možeš urobit RZ ale budeš brat do úvahy len príjmy zdanené preddavkovou danou.Na potvrdení o príjme je to pekne rozdelené na zrážkovú a preddavkovú dan.

    pajong je offline (nepripojený) pajong

    pajong
    dakujem, ano, oplatí sa mu to vychádza mu krásny preplatok. Problem je ale v tom, že Potvrdenia su "staré". Nie je odčenená preddavková a zrážková daň, ale len preddavková daň. Čo v tomto prípade?

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    pajong Pozri príspevok
    dakujem, ano, oplatí sa mu to vychádza mu krásny preplatok. Problem je ale v tom, že Potvrdenia su "staré". Nie je odčenená preddavková a zrážková daň, ale len preddavková daň. Čo v tomto prípade?
    Požiadať o nové potvrdenia od predchádzajúcich zamestnávateľov.

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    pajong Pozri príspevok
    dakujem, ano, oplatí sa mu to vychádza mu krásny preplatok. Problem je ale v tom, že Potvrdenia su "staré". Nie je odčenená preddavková a zrážková daň, ale len preddavková daň. Čo v tomto prípade?
    Do 10.3.2007 boli mzdárky povinné zaslat potvrdenia o príjme.Nech si ide vypýtat nové potvrdenie s rozčlenenou danou.

    pajong je offline (nepripojený) pajong

    pajong
    vdaka za rady. RUZ ostatnych môžem ale urobiť a DP typ A tomuto dohodárovi uročím až po predložení správneho potvrdenia do 31.3.2007.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    pajong Pozri príspevok
    vdaka za rady. RUZ ostatnych môžem ale urobiť a DP typ A tomuto dohodárovi uročím až po predložení správneho potvrdenia do 31.3.2007.

    Daňové priznanie si daňovník robí sám. nerobí sa cez firmu
    Len súkromne mu môžeš pomôcť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.