Zavrieť

Porady

Nástup na MD a čerpanie dovolenky pred MD

Ahojte,

potrebovala by som poradit. O mesiac by som mala nastupit na matersku dovolenku. Kolko mam este narok na cerpanie dovolenky, pokial mam normalne narok na cely rok 20 dni? Mam teda teraz narok na 1,5 dna mesacne do toho aprila, alebo mam narok na celych 20 dni, hoci neodrobim komplet rok? Za radu dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    ajuska Pozri príspevok
    Ahojte,

    potrebovala by som poradit. O mesiac by som mala nastupit na matersku dovolenku. Kolko mam este narok na cerpanie dovolenky, pokial mam normalne narok na cely rok 20 dni? Mam teda teraz narok na 1,5 dna mesacne do toho aprila, alebo mam narok na celych 20 dni, hoci neodrobim komplet rok? Za radu dakujem.
    Ak ideš na MD až o mesiac a máš v tomto roku odrobených 60 dní,máš nárok na ročnú výmeru dovolenky t.j.20 dní.Nakolko v tomto roku ti nevznikne ani nárok na krátenie dovolenky z titulu čerpania RD tak teoreticky máš nárok v roku 2007 na 20 dní dov.

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    ajuska Pozri príspevok
    Ahojte,

    potrebovala by som poradit. O mesiac by som mala nastupit na matersku dovolenku. Kolko mam este narok na cerpanie dovolenky, pokial mam normalne narok na cely rok 20 dni? Mam teda teraz narok na 1,5 dna mesacne do toho aprila, alebo mam narok na celych 20 dni, hoci neodrobim komplet rok? Za radu dakujem.
    na celých 20 dní

    ajuska je offline (nepripojený) ajuska

    ajuska
    dakujem. A ako to bude v pripade, ak si ju teraz pred MD celu nevycerpam, zamestnavatel mi to zrejme neschvali. Prenesu sa mi zvysne dni dovolenky k dovolenke po MD. Teda ked nastupim do prace znova po MD, tak ci sa mi ta zvysna dovolenka bude tiez ratat.

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    ajuska Pozri príspevok
    dakujem. A ako to bude v pripade, ak si ju teraz pred MD celu nevycerpam, zamestnavatel mi to zrejme neschvali. Prenesu sa mi zvysne dni dovolenky k dovolenke po MD. Teda ked nastupim do prace znova po MD, tak ci sa mi ta zvysna dovolenka bude tiez ratat.
    Budeš si jumoct vyčerpat po skončení MD.

    Nástup na MD a čerpanie dovolenky pred MD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.