Zavrieť

Porady

Dobropis.

Ahojte.
Dnes som uvažovala nad jedným dobropisom z ČR. Sme plátcami DPH, český dodavateľ je tiež plátca DPH. Vo februári mi prišiel dobropis (vystavený febr/2007) za tovar, kt. bol fakturovaný v mesiaci 6/2006. Všetko by bolo v poriadku, keby ...
Dobropis bol vystavený k 2 FA: jedna bola z: deň vystavenia, dodania napr. 1.6.2006 (kurz NBS 1.336) a druhá Fa bola zo dňa 15.6.2006 (kurz NBS 1.339). Toto bolo obsiahnuté v jednom dobropise.
Pri oprave FA použijem kurz NBS dňom dodania .....
A teraz ktorý???
Rozmýšlala som, že do došlých FA to zaevidujem a použijem 2 kurzy:
Jednu položkou si prepočítám kurzom dodania 1.6. (k vrátenému tovaru na dobropise)a druhou položku 15.6. (k vrátenemu tovaru na dobropise). Tým mi vznikne akýsi priemer kurzov.
Môže to tak byť?
Aký je váš názor?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    chanell je offline (nepripojený) chanell

    chanell
    No včul babo raď. Takéto dilemy poznám a takýto problém úplne konkrétne. Keďže môj prípad bol, že dobropis bol vystavený za viac než 2 fa, tak som použila kurz dňom kedy mi dobropis prišiel, nakolko sá nedá rozčleniť čo k čomu patrí.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    chanell Pozri príspevok
    No včul babo raď. Takéto dilemy poznám a takýto problém úplne konkrétne. Keďže môj prípad bol, že dobropis bol vystavený za viac než 2 fa, tak som použila kurz dňom kedy mi dobropis prišiel, nakolko sá nedá rozčleniť čo k čomu patrí.
    Ale to sa nedá. Keď si predstavím, že kurz 6/2006 bol 1.339 plus, mínus a teraz je kurz 1.221. To je pri veľkých sumách strašný rozdiel.
    Uvažovala som, či nedám kurz, NBS dňom dodania z Fa, kt. tvorí vačšie % z dobropisu.

    chanell je offline (nepripojený) chanell

    chanell
    Uhm, aj to by šlo. A možno by to bolo priechodnejšie a nič by sa tým nemuselo pokazit.
    Keby si chcela použit 2 rôzne kurzy, neviem aký máš program, ale v tom mojom by som sa musela teda poriadne pohrať.

    Som za tvoju variantu.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Som rada, že som nezávisle zvolila postup, ako použila Liba, len ten sa mi zdá logický.

    korado je offline (nepripojený) korado

    korado
    Prosím vysvetlí mi niekto čo je dobropis a čo oprava základu dane a aký to má význam pri DPH neviem prísť na rozdiel ďakujem

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    korado Pozri príspevok
    Prosím vysvetlí mi niekto čo je dobropis a čo oprava základu dane a aký to má význam pri DPH neviem prísť na rozdiel ďakujem
    Oprava ZD je to isté, čo dobropis. Kedysi v minulosti sa používal termín v zákone dobropi, teraz už je len zaužívaný. Správny termín je oprava.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.