Zavrieť

Porady

nezamestnávanie občanov zo zdrav.postih.

H.B. H.B.

H.B. je offline (nepripojený) H.B.

V roku 2004 sme nezamestnávali občana so zdravotným postihnutím. Do 31.3.2005 zaplatíme povinný odvod za neho. Zaúčtujem to ešte v roku 2004 ako daňový náklad? Alebo ako.
Usporiadat
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

H.B.
V roku 2004 sme nezamestnávali občana so zdravotným postihnutím. Do 31.3.2005 zaplatíme povinný odvod za neho. Zaúčtujem to ešte v roku 2004 ako daňový náklad? Alebo ako.
Ja som to zaúčtovala v roku 2004 interným dokladom nasledovne:
538/383 19500,- Sk

v roku 2005 úhrada 383/221 31.3.05
0 0
H.B. H.B.

H.B. je offline (nepripojený) H.B.

anka1
Ja som to zaúčtovala v roku 2004 interným dokladom nasledovne:
538/383 19500,- Sk
Anka ale ako daňový náklad alebo nedaňový???
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
daňový, podľa § 19 ods. 3m) zákona o dani z príjmov
0 0
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

daňový tak ako píše Vladka
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

babenky ako si ho vypocitam? no na to som uplne zabudla? to si musi kazda PO ?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
zákon č. 5/2004 o službách zamestnanosti - § 63 a § 65
0 0
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

Majka
babenky ako si ho vypocitam? no na to som uplne zabudla? to si musi kazda PO ?
Príklad:
Spoločnosť v roku 2004 nezamestnávala jedného občana so zdravotným postihnutím (3,2 % z 30 (počet zamestnancov) = 0,96 občana, po zaokrúhlení 1 občan) je povinná odviesť na účet úradu práce , sociálnych vecí a rodiny sumu 19.500, - Sk ( 6500,- minimálna mzda x 3) do 31.3.2005.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

hm, dakujem, pozreal som si to ale je mi aj tak nejasno, nas je vo firme s.r.o. 5 zamestnancov na TPP ostatni su na dohodu. tie percenta mi vychadzaju ze nas nie je ani 1
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Majka
hm, dakujem, pozreal som si to ale je mi aj tak nejasno, nas je vo firme s.r.o. 5 zamestnancov na TPP ostatni su na dohodu. tie percenta mi vychadzaju ze nas nie je ani 1
majka, ja vidím, že § 63 ods. 1d) hovorí o tom, že túto povinnosť máš iba ak zamestnávaš najmenej 20 zamestnancov, resp. viac ako 20 zamestnancov. Daný paragraf sa ťa teda vôbec netýka
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

fuh,dikes spravne som si pamatala len som tu zblbla.

dakujem
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Majka
fuh,dikes spravne som si pamatala len som tu zblbla.

dakujem
Majka, a fakt si tie paragrafy čítala?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
ahojte, chcem sa spýtať k tejto téme niekoľko otázok, hlavne k § 64 zákona 5/2004 o službách zamestnanosti, ktorý hovorí o plnení povinnosti zamestnávať občanov so zdravotným postihnutím aj zadaním zákazky vhodnej na zamestnávanie týchto občanov vo výške 19500,- Sk, ktorú preukázateľne bude realizovať občan so zdravotným postihnutím. A teraz tie otázky (poteším sa každému názoru):
- čo mám chápať pod pojmom zákazka? je to objednanie služby, tovaru, výroba niečoho?
- ako preukázať realizáciu zákazky občanom so ZP? mám si pýtať nejaké potvrdenie od chránenej dielne, že moju zákazku vykonával občan so ZP?
- môže sa pod pojmom realizácia myslieť hocijaká, aj čiastková práca na mojej zákazke alebo celú zákazku musí realizovať iba občan so ZP?

... ešte niečo z právnického súdka: zákon č. 614/2004 nadobúda účinnosť dňom vyhlásenia! Tento deň vyhlásenia, je deň kedy zákon vyjde v zbierke zákonov? čiže konkrétne tento zákon je účinný od 28.10.2004?
vopred ďakujem
Pekný deň
Naposledy upravil vladan : 25.01.05 at 06:49
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

iba som to prebehla strasne rychlo ci tam najdem cislo s poctom zamestnancov .... kedy vznika povinnost...
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
ja pridám tiež blbú otázku - kde sa dá prepracovať k tlačivám?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
karkulka
ja pridám tiež blbú otázku - kde sa dá prepracovať k tlačivám?
aké tlačivá máš na mysli? mne poslal ÚPSVaR také tlačivo, že Ročný výkaz o plnení povinného podielu zamestnávania občanov so ZP
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
vladan
aké tlačivá máš na mysli? mne poslal ÚPSVaR také tlačivo, že Ročný výkaz o plnení povinného podielu zamestnávania občanov so ZP
mojim firmám nikto nikdy neposlal žiadne tlačivá...tak to frčalo a frčí v bratislave...vždy som to musela pracne kadetade naháňať...ak má niekto jedno voľné k dispozícii, mohol by ho venovať ostatným rovnako postihnutým a vraziť ho na poradu...vopred za nich ďakujem
0 0
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

vladan
aké tlačivá máš na mysli? mne poslal ÚPSVaR také tlačivo, že Ročný výkaz o plnení povinného podielu zamestnávania občanov so ZP
Ja som len uhradila sumu. Žiadne tlačivo som nevypisovala. Volala som tam osobne. ??
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
podľa mňa ešte bude okolo toho veselo, aspoň tu v blave...kde mám preboha zistiť, či blava III mala v evidencii postihnutých? kde splaším tlačivo?kam ho potom pošlem?na aký účet mám zaplatiť?
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

karkulka
podľa mňa ešte bude okolo toho veselo, aspoň tu v blave...kde mám preboha zistiť, či blava III mala v evidencii postihnutých? kde splaším tlačivo?kam ho potom pošlem?na aký účet mám zaplatiť?
Ja, ti poviem Karkulka ako sme to urobili mi v blahej nádeji, že nikoho nemajú.
Odošleš na príslušný úrad práce a sociálnych vecí, že zamestnávaš podľa tohto zákona 20 zamestnancov a viac (z toho ani jedného so zdravotným postihnutím), oni ti pošlú pekne oznam o tom, že evidujú toľko a toľko občanov so zdravotným postihnutím. Čiže ty máš na výber buď nejakého zamestnať a neplatiť alebo nezamestnať a platiť.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
babenky, ešte máte jednu možnosť a to zadať zákazku nejakej chránenej dielni. Na www.upsvar.sk je zoznam chránených dielní, pozrite sa, ja som ani netušila, že v roku 2004 som "zadala zákazky" chráneným dielňam a dokonca v dostatočnej výške a teraz už len vydokladujem zakázky a nezaplatím nič.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať