Zavrieť

Porady

Zamestnávanie občanov so zdravotným postihnutím

Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Hľadám, ale nikde to nevidím. Do akého termínu sa má podať výkaz o plnení povinného podielu zamestnávania občanov so zdravotným postihnutím... za rok 2004? Viem, že odvod by sa mal zaplatiť do 31.03.2005, ale do akého termínu treba poslať na Úrad práce ten výkaz? Neviete náhodou? Ďakujem.
Usporiadat
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

Lucy
Hľadám, ale nikde to nevidím. Do akého termínu sa má podať výkaz o plnení povinného podielu zamestnávania občanov so zdravotným postihnutím... za rok 2004? Viem, že odvod by sa mal zaplatiť do 31.03.2005, ale do akého termínu treba poslať na Úrad práce ten výkaz? Neviete náhodou? Ďakujem.
Predpokladám že taktiež do 31.3.05. Alebo nie?
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

na výkaze sa píše dokedy treba odviesť peniaze, nevidím tam napísané, že dokedy treba výkaz podať, takže to bude asi jeden a ten istý dátum.
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Veď aj ja som čítala ten sprievodný list, len som to tam nenašla.
0 0
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

Neviete mi niekto povedat, ci staci ked zamestnavate aspon cast roku cloveka so ZPS. Jedna sa mi o ten odvod na urad prace. Mame 23 zamestnancov, vychadza nam zamestnanat 1 cloveka so ZPS. Mali sme takehoto cloveka, ale iba 3 mesiace. Staci to na splnenie povinnosti, alebo sa tam rata nejaky koeficient. Dakujem.
0 0
ESTER ESTER

ESTER je offline (nepripojený) ESTER

V ktorom zákone a pragrafe sa píše o povinnosti zamestnávať zdravotne postihnutých?
0 0
Jura Jura

Jura je offline (nepripojený) Jura

V zákone o službách zamestnanosti č.: 5/2004 v platnom znení - hľadaj v porade.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Aj mňa by to zaujímalo. Rátajú sa do počtu zamestnancov aj dohodári - študenti?
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Ika , treba to prepočítať
0 0
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

Pepa
Aj mňa by to zaujímalo. Rátajú sa do počtu zamestnancov aj dohodári - študenti?
Do poctu zamestnancov sa zaratavaju iba osoby v hlavnom prac.pomere, cize bez dohodarov.
0 0
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

rosemary
Ika , treba to prepočítať
Cize mala by som zaplatit 19.500 na rok. Kedze som zamestnavala iba 3 mesiace, mam zaplatit 4.875. Sposob vypoctu:
1. 6.500 x 3 = 19.500
2. 19.500 : 12 x 3 = 4.875
Je to tak spravne?
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

ik-a, som potešená. Ďakujem.
0 0
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

ik-a
Cize mala by som zaplatit 19.500 na rok. Kedze som zamestnavala iba 3 mesiace, mam zaplatit 4.875. Sposob vypoctu:
1. 6.500 x 3 = 19.500
2. 19.500 : 12 x 3 = 4.875
Je to tak spravne?
A nikto mi tu ani neporadi. To ste vsetci zaliezli do pelechov alebo co? No ale teraz vazne. Ked som mala cloveka so ZPS iba 3 mesiace, mam si to takto vypocitat?
0 0
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

ik-a
Cize mala by som zaplatit 19.500 na rok. Kedze som zamestnavala iba 3 mesiace, mam zaplatit 4.875. Sposob vypoctu:
1. 6.500 x 3 = 19.500
2. 19.500 : 12 x 3 = 4.875
Je to tak spravne?
Ik-a ja by som to počítala asi takto:
6.500 x 3 = 19.500
19.500 : 12 x 3 =4.875
19.500 - 4.875 = 14.625 by som odviedla. Zamestnávala si ho 3 mesiace iba to si odpočítaš.
0 0
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

anka1
Ik-a ja by som to počítala asi takto:
6.500 x 3 = 19.500
19.500 : 12 x 3 =4.875
19.500 - 4.875 = 14.625 by som odviedla. Zamestnávala si ho 3 mesiace iba to si odpočítaš.
Ale on nemal mzdu 6.500/mes. Tych 6.500 x 3 je pokuta ked nezamestnavas cloveka so ZPS.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Najlepsie bude ak zavolate na urad prace tomu kto to vybavuje, ja som uz posielala za rok 2004, zavolala som ta dotycna pani bola velmi ochotna, povedala ze radsej ked zavolam,akoby som tam im mala poslat nejaku hlupost, v roku 2004 sme mali do 20 zamestnancov a zamestnavali sme 1 so ZP,takze nam vyslo ze nemusime nic platit, ale za rok 2005 uz mame viac ako 20 zamestnancov,takze urcite budeme v r.2006 platit!
0 0
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

nikulik
Najlepsie bude ak zavolate na urad prace tomu kto to vybavuje, ja som uz posielala za rok 2004, zavolala som ta dotycna pani bola velmi ochotna, povedala ze radsej ked zavolam,akoby som tam im mala poslat nejaku hlupost, v roku 2004 sme mali do 20 zamestnancov a zamestnavali sme 1 so ZP,takze nam vyslo ze nemusime nic platit, ale za rok 2005 uz mame viac ako 20 zamestnancov,takze urcite budeme v r.2006 platit!
Na zaklade tvojej rady som zavolala. No a je to ako v Kocurkove.
Moja otazka: Ak mame zamestnaneho obcana so ZPS iba cast roka, mame si vypocitat odvod za nesplnenie povinnosti vypocitat alikvotne?
Odpoved: Mozete.
Moja otazka: Zamestnavanie obcanov so ZPS sa sleduje rocne alebo podla skutocne odpracovanych mesiacov? Zaujima ma to z pohladu splnenia si povinnosti zamestnavania takychto obcanov.
Odpoved: Zakon to neriesi, je na vas ako to budete vykazovat.

Zaver: Fundovana odpoved. Mozem si vybrat. Budem vykazovat splnenu podmienku aj ked budem zamestnavat takeho cloveka trebars aj jeden den.
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

ik-a
Neviete mi niekto povedat, ci staci ked zamestnavate aspon cast roku cloveka so ZPS. Jedna sa mi o ten odvod na urad prace. Mame 23 zamestnancov, vychadza nam zamestnanat 1 cloveka so ZPS. Mali sme takehoto cloveka, ale iba 3 mesiace. Staci to na splnenie povinnosti, alebo sa tam rata nejaky koeficient. Dakujem.
Zamestnancov so zdravotným postihom máš 3/12= 1/4. podľa mňa si povinnosť nesplnila alebo splnila len čiastočne.
0 0
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

ik-a
Ale on nemal mzdu 6.500/mes. Tych 6.500 x 3 je pokuta ked nezamestnavas cloveka so ZPS.
Ik-a ja viem ze nemal mzdu 6500,- Sk. Prečo si myslíš že pokuta ma byť iba za tri mesiace? Veď ty so zamestnávala iba 3 mesiace a nie 9 ! Takže mi to vychádza že pokuta je za 9 mesiacov, takže 19500 : 12 =1625,- Sk za každý mesiac ktorý nezamestnávaš postihnutého. 1625 x 9 = 14625,- to je tvoj odvod. Tých 19500 si znížiš o sumu 4875 (1625 x 3) kedy si ho zamestnávala.
0 0
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

anka1
Ik-a ja viem ze nemal mzdu 6500,- Sk. Prečo si myslíš že pokuta ma byť iba za tri mesiace? Veď ty so zamestnávala iba 3 mesiace a nie 9 ! Takže mi to vychádza že pokuta je za 9 mesiacov, takže 19500 : 12 =1625,- Sk za každý mesiac ktorý nezamestnávaš postihnutého. 1625 x 9 = 14625,- to je tvoj odvod. Tých 19500 si znížiš o sumu 4875 (1625 x 3) kedy si ho zamestnávala.
Dakujem, uz som pochopila tvoju matematiku. Takze musi sa platit aj pomerne, to som smutna. Neviem, ale aj tak sa mi to nezda. Asi budem musiet preluskat ten zakon. Ved cele to je rocny vykaz, teda berie sa do uvahu skutocny stav, pocet zamestnancov so ZPS a ziadny prepocitany.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

ik-a
Neviete mi niekto povedat, ci staci ked zamestnavate aspon cast roku cloveka so ZPS. Jedna sa mi o ten odvod na urad prace. Mame 23 zamestnancov, vychadza nam zamestnanat 1 cloveka so ZPS. Mali sme takehoto cloveka, ale iba 3 mesiace. Staci to na splnenie povinnosti, alebo sa tam rata nejaky koeficient. Dakujem.
Ten to istý prípad sme mali a prešlo nám to normálne. Neplatili sme nič. Stačilo to na splnenie povinnosti.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať