Zavrieť

Porady

nezdaniteľná časť základu dane

Chcela by som sa opýtať na nezdaniteľnú časť základu dane pre poberateľov invalidného dôchodku, ktorý už dovŕšili dôchodcovský vek. Od mája 2006 zamestnávame invalidnú dôchodkyňu s poklesom schopnosti nad 70% na kratší pracovný čas a uplatňovala som jej nezdaniteľnú časť základu dane. Chcela by som vedieť, či mala nárok na nezdaniteľnú časť aj keď má 59 rokov, teda dovŕšila dôchodcovský vek. Niekde som sa dočítala, že invalidný dôchodok u dôchodcu, ktorý dovŕšil dôchodcovský vek sa považuje za starobný a teda nemá nárok na odpočet.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    marcipan Pozri príspevok
    Chcela by som sa opýtať na nezdaniteľnú časť základu dane pre poberateľov invalidného dôchodku, ktorý už dovŕšili dôchodcovský vek. Od mája 2006 zamestnávame invalidnú dôchodkyňu s poklesom schopnosti nad 70% na kratší pracovný čas a uplatňovala som jej nezdaniteľnú časť základu dane. Chcela by som vedieť, či mala nárok na nezdaniteľnú časť aj keď má 59 rokov, teda dovŕšila dôchodcovský vek. Niekde som sa dočítala, že invalidný dôchodok u dôchodcu, ktorý dovŕšil dôchodcovský vek sa považuje za starobný a teda nemá nárok na odpočet.

    Ďakujem
    A má prehodnotený invalidný dôchodok na starobný ?

    infoziadatel je offline (nepripojený) infoziadatel

    infoziadatel
    Prosím Vás pamätá si niekto výšky nezdaniteľných čiastok na daňovníka a na manželku a na deti za rok 2002 .
    na stránke DU som našla najstaršie za rok 2003.
    Potrebujem urobiť dodatočné za rok 2002.

    Vrelá vďaka všetkým pamätníkom zuzula

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    infoziadatel Pozri príspevok
    Prosím Vás pamätá si niekto výšky nezdaniteľných čiastok na daňovníka a na manželku a na deti za rok 2002 .
    na stránke DU som našla najstaršie za rok 2003.
    Potrebujem urobiť dodatočné za rok 2002.

    Vrelá vďaka všetkým pamätníkom zuzula
    V roku 2002 to bolo 3.230,-Sk/mesiac.

    marcipan je offline (nepripojený) marcipan

    marcipan
    Nedoniesla mi žiadne prehodnotenie invalidného dôchodku na starobný, ale na stránke drsr. som čítala, že ak invalidný dôchodca dovŕší dôchodcovský vek, považuje sa automaticky za starobného dôchodcu, teda nemá nárok na odpočet?

    -Dana- je offline (nepripojený) -Dana-

    -Dana-
    Má nárok na rozdiel medzi 90 816 Sk a úhrnnou sumou dôchodkov. /vianočný príspevok sa do toho nepočíta/. Je to tak, že sa automaticky považuje za starobného dôchodcu.

    nezdaniteľná časť základu dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.