Zavrieť

Porady

Spatné zaplatenie cestnej dane

Je možné zaplatiť cestnú daň dnes spätne za rok 2006 a urobiť si cesťaky za rok 2006? Je to možné? ak hej aký postih ma čaká z daňového úradu ?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jananitra Pozri príspevok
    Je možné zaplatiť cestnú daň dnes spätne za rok 2006 a urobiť si cesťaky za rok 2006? Je to možné? ak hej aký postih ma čaká z daňového úradu ?
    Ďakujem
    Upozorním: cestná daň už nie,( už sme stokrát písali), že je to daň z MV. Je to možné, ale je to pod pokutou za nepodanie DP a nezaplatenia dane. Cesťáky- náklady na CP môžu byť, aj keď nie je zaplatená daň z MV.

    jananitra je offline (nepripojený) jananitra

    jananitra
    a aká pokuta mi hrozí zo strany daňového úradu? a nemôžu mi pri kontrole vyhodiť cesťaky ak som zaplatila cestnú daň o vyše roka neskôr?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jananitra Pozri príspevok
    a aká pokuta mi hrozí zo strany daňového úradu? a nemôžu mi pri kontrole vyhodiť cesťaky ak som zaplatila cestnú daň o vyše roka neskôr?
    Uznanie nákladov na MV nie je podmienené zaplatením dane. Postih: 2000.- za nepodanie tlačiva a penále za oneskorené zaplatenie dane.

    Vlasta je offline (nepripojený) Vlasta

    Vlasta
    Nedopatrením sme nezaplatili cestnú daň za rok 2006, čo som si všimla až teraz pri spracovávaní daňového priznania z príjmu PO. Daňové priznanie k dani za motorové vozidlá bolo podané včas k 31.1.2006. Čo robiť teraz? Môžem zaúčtovať predpis dane k MV podľa daňového priznania 31.1.2006 14000,00 531/379A? Tým sa mi totiž zmení daň z príjmu na rok 2006. Alebo to nechám už na rok 2007, zaúčtujem keď sa to zaplatí 531/221A, aj keď je to náklad roku 2006, nebude to potom pripočítateľná položka za rok 2007?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Vlasta Pozri príspevok
    Nedopatrením sme nezaplatili cestnú daň za rok 2006, čo som si všimla až teraz pri spracovávaní daňového priznania z príjmu PO. Daňové priznanie k dani za motorové vozidlá bolo podané včas k 31.1.2006. Čo robiť teraz? Môžem zaúčtovať predpis dane k MV podľa daňového priznania 31.1.2006 14000,00 531/379A? Tým sa mi totiž zmení daň z príjmu na rok 2006. Alebo to nechám už na rok 2007, zaúčtujem keď sa to zaplatí 531/221A, aj keď je to náklad roku 2006, nebude to potom pripočítateľná položka za rok 2007?
    Nenechávaj to na rok 2007, zaúčtuj do roku 2006, je to náklad roku 2006.

    Spatné zaplatenie cestnej dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.