Zavrieť

Porady

Použitie straty2004

vr.2004 bola strata 38 591
v r. 2005 základ 193, ktorý bol ponížený stratou 193
v r.2006 môžem si uplatniť zvyšok straty 38398 na poníženie základu r.2006, ktorý je 42000, t.zn.zdaniteľná čiastka ostane 3602
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Ja by som neuplatňovala, lebo sa mi môže zísť na uplatnenie v budúcich obdobiach.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    zita1 Pozri príspevok
    vr.2004 bola strata 38 591
    v r. 2005 základ 193, ktorý bol ponížený stratou 193
    v r.2006 môžem si uplatniť zvyšok straty 38398 na poníženie základu r.2006, ktorý je 42000, t.zn.zdaniteľná čiastka ostane 3602
    dakujem áno môže
    a má aj základ dane z § 5 ??? lebo ak nemá , tak je škoda uplatňovať si stratu ak si už potom nemá od čoho odpočítať odpočitateľnú položku na daňovníka /ak teda náhodou nie je dôchodca/

    zita1 je offline (nepripojený) zita1

    zita1
    áno má a to vo výške 230000, tak mi to vychádza výpočet dane, ktorá sa započíta už zo zrazenou, a rozdiel zo živnosti doplatí , spravne som pochopila?

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    ak má príjem podľa § 5 230000,- tak samozrejme nech si uplatní zbytok celej straty zo ZD z § 6-8 a dodaní len tú čiastku 3602,- SK prirátaním k sume 230000

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.