Zavrieť

Porady

Co so mnou bude?nepodala som DP :(

ahojte vsetci.

uz sa nemam na koho obratit, a tak pisem vam.
Ja mam zmluvu pre financneho poradcu OVB. Som studentka. Mam aj svoje cislo.
No, prijem som nemala ziaden. Neponukla som ani jednu zmluvu.
Pred rokom som sa bola pytat na urade, ci mam podat nulove priznanie. A mila pani mi povedala, ze ak je nulove, nemala som ziaden prijem, tak nemusim.
Som ju pocuvla. Tohto roku som uz ani nesla.

Moj kamarat nepodal tiez a teraz mu urad oznamil, ze musi dodatocne podat za 2000,- lebo premlcacia doba je az 10 rokov.
A ja sa uz bojim. Co, ak som mala podat? A ked ma urad pre kontrolu odhali, a zaplatim take vysoke pokuty? Alebo mam dodatocne podat a zaplatit 2000,- pre nejaku hlupu uradnicku, co mi zle radila??

Kto hovori pravdu? Ako to je?

/PS: a to mam ist aj na vsebecnu zdravotnu poistovnu? vraj aj tam musim,.../
Tu zmluvu idem uz rozviazat. Su s tym len problemy.. poradte. dakujem, ste zlati.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Je dobré podať daňové priznanie aj nulové , a ak nie si povinná podať DP tak treba čestné prehlásenie/doporučenie DU/ alebo oznámenie že v roku xxxx si nedosahovala žiadne príjmy .

    daniellasv je offline (nepripojený) daniellasv

    daniellasv
    nepochopila som dobre-ako to mam zistit, ci som alebo nie som povinna ho podat?ked jedny vravia, ze musim, ini ze nie.
    +
    a to cestne prehlasenie, ze som nedosahovala prijmy mam ist vyziadat? kvoli comu? pre koho?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    daniellasv Pozri príspevok
    nepochopila som dobre-ako to mam zistit, ci som alebo nie som povinna ho podat?ked jedny vravia, ze musim, ini ze nie.
    +
    a to cestne prehlasenie, ze som nedosahovala prijmy mam ist vyziadat? kvoli comu? pre koho?
    Čestné prehlásenie ti nikto nedá. Musíš to sama napísať, že si nemala žiadne zdaniteľné príjmy v zdaňovacom období 2xxx.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Toto som stiahla so stránky www.drsr.sk ...prečítaj , nájdeš tam pre Teba aj odpoveď ...

    daniellasv je offline (nepripojený) daniellasv

    daniellasv
    zita, dakujem ti pekne. nasla som tam podobne. ale ide o to, ze ja nemam zivnost. ja mam na to zmluvu, no som chapana, ako student - ze si privyrabam...
    nejako tak to je.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    daniellasv Pozri príspevok
    zita, dakujem ti pekne. nasla som tam podobne. ale ide o to, ze ja nemam zivnost. ja mam na to zmluvu, no som chapana, ako student - ze si privyrabam...
    nejako tak to je.

    pokiaľ robíš sprostredkovateľa poistenia tak nemusíš mať živnosť. Je to príjem na základe § 6 odst.2 písm. d.

    daniellasv je offline (nepripojený) daniellasv

    daniellasv
    katkaj ) dakujem za prispevok. no, ja viem, ze nemusim mat zivnost. ved ju aj nemam. ale otazka znela, co s tym priznanim. mam ho ist podat dodatocne?? alebo nemusim? ak nebol ziaden prijem?

    barca19 je offline (nepripojený) barca19

    barca19
    robím DP valutovú pokladňu, peňažný denník cca 70 zápisov, výkazy
    koľko sa asi za tákéto spracovanie berie ? daňovník si to ale podpíše sám, pretože nemám na to živnosť. Prosím poraďte aby som mala aspoň predstavu

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Tento rok ak si nedosiahla žiadny príjem , podaj radšej nulové ....to zákon povoľuje ...ak nie tak četné prehlásenie , že v roku 2006 si nemala žiadny príjem ....a minulý rok ....treba sa rozhodnúť ...ale povinnosť nebola

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    barca19 Pozri príspevok
    robím DP valutovú pokladňu, peňažný denník cca 70 zápisov, výkazy
    koľko sa asi za tákéto spracovanie berie ? daňovník si to ale podpíše sám, pretože nemám na to živnosť. Prosím poraďte aby som mala aspoň predstavu

    A to uplne.

    Vyhladaj témy Pošuškajte koľko pýtať a iné

    daniellasv je offline (nepripojený) daniellasv

    daniellasv
    ach, zita... takze risknut? takze som ho mala predsa len podat, ale to prehlasenie?? kvoli hluposti inych

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    A znova náš stály problém: podať-nepodať DP pri nulových príjmoch,prípadne pri príjmoch nižších ako je 1/2 NČZD?
    Jedna časť tvrdí áno,k tej patrím aj ja ,iná nie. No správca dane aj tak vyzve na podanie,takže mi z toho vyplýva : podám nulové a mám pokoj.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-d...112007.html#32


    Preštuduj si link § 32
    PIATA ČASŤ
    VYBERANIE A PLATENIE DANE

    Prvý oddiel
    Daň fyzickej osoby
    § 32 Daňové priznanie Komentár Príklady
    Naposledy upravil Zita5 : 18.03.07 at 18:56

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Majka ja osobne som za podanie DP priznania nulového .Myslím , že nikomu to neublíži ,ak to DP podá a dá si potvrdiť od DÚ prevzatie .

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    A v konečnom dôsledku aj na DÚ majú jasno.Kto? Koľko? Za čo?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.