Zavrieť

Porady

JU Daňové priznanie + výkazy ?

Prosím o radu resp. názor.
Keď v JU sa uplatňujú výdavky 60% + uhradené poistné, je treba k takémuto DP robiť aj výkaz o majetku a záväzkoch a výkaz o príjmoch a výdavkoch ?
Podľa mojho názoru nie, pretože keď si dávam výdavky percentom, tak nevediem evidenciu výdavkov /material, mzdy,réžia.../ tým pádom nemám čo tam dať. Ďakujem za názory. Máte skúsenosti ???
Pekné popoludie všetkým...
Usporiadat
minonka minonka

minonka je offline (nepripojený) minonka

no podla mna je potrebne si viest evidenciu o prijmoch ,pohladavkach a zasobach .....nakolko evidujem len prijmy vydavky ma tu nezaujimaju ... s pozdravom
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

minonka, to sa všetko vedie, ale čo výkazy, či ich je treba tiež dať na DU s DP, pretože pri "normálnom DP" sa musia prikladať k DP
0 0
olga88 olga88

olga88 je offline (nepripojený) olga88

Pri uplatnovani vydavkov percentom sa vykazy k DP nepodavaju.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

olga88,
Ďakujem za ráznu odpoveď
Pekný deň...
0 0
iva iva

iva je offline (nepripojený) iva

Nezabudni potom v samotnom DP v XIII.odd. "zakrížikovať", že pri príjmoch podľa §6 uplatňuješ výdavky percentom z príjmov. V tomto prípade sa výkazy naozaj neodovzdávajú.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

iva,
ďakujem, už idem krížkovať...
Pekný večer...
0 0
malam11 malam11

malam11 je offline (nepripojený) malam11

Manual
iva,
ďakujem, už idem krížkovať...
Pekný večer...
Ďakujem, našla som si potrebnú informáciu. Pekný večer.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Manual
iva,
ďakujem, už idem krížkovať...
Pekný večer...
Ty už frčíš??? Ja som ledva stihla daň z MV, DPH, prehľady...Oznamovačka ma ešte čaká zajtra...
P.S.: Výkazy 100% nie, nikdy som nepodávala a nikdy nežiadali. Výkazy sú účtovná uzávierka, a percentualista účtovníctvo nevedie, nemá teda čo zostavovať ...
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
ermon
Ty už frčíš??? Ja som ledva stihla daň z MV, DPH, prehľady...Oznamovačka ma ešte čaká zajtra...
P.S.: Výkazy 100% nie, nikdy som nepodávala a nikdy nežiadali. Výkazy sú účtovná uzávierka, a percentualista účtovníctvo nevedie, nemá teda čo zostavovať ...
.....pozri dátum príspevku...
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

ekopo
.....pozri dátum príspevku...
Jéééj, som prispatá, no ale ja fakt niekedy rozmýšľam aký rok vlastne je...
0 0
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

Ahojte, povie mi niekto,ako mám postupovať keď:
- Spracujem účtovné doklady v SW/ JU/
- Necham si tlačiarňou vytisnuť Ročný výkaz
- Teraz čo?????
Doposiaľ som robila pavšalom výdavky tak som výkaz nerobila no teraz klient SZČO si žiadal spracovať účtovníctvo na SW a výdavky skutočné.
Dodam, že podníka od 9/06 a príjem má cca 60000,- Sk no a výdavky sú cca 85000,-Sk Daň mu vychádza 0,- Sk
Ako mám postupovať?
Naposledy upravil dipe : 12.02.07 at 19:31
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

ermon Pozri príspevok
Jéééj, som prispatá, no ale ja fakt niekedy rozmýšľam aký rok vlastne je...
To je dobré... 2 roky dozadu
0 0
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

dipe Pozri príspevok
Ahojte, povie mi niekto,ako mám postupovať keď:
- Spracujem účtovné doklady v SW/ JU/
- Necham si tlačiarňou vytisnuť Ročný výkaz
- Teraz čo?????
Doposiaľ som robila pavšalom výdavky tak som výkaz nerobila no teraz klient SZČO si žiadal spracovať účtovníctvo na SW a výdavky skutočné.
Dodam, že podníka od 9/06 a príjem má cca 60000,- Sk no a výdavky sú cca 85000,-Sk Daň mu vychádza 0,- Sk
Ako mám postupovať?
Poradí mi niekto???
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

dipe Pozri príspevok
Poradí mi niekto???
Dipe, neuviedla si, aký SW používaš.
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

dipe Pozri príspevok
Ahojte, povie mi niekto,ako mám postupovať keď:
- Spracujem účtovné doklady v SW/ JU/
- Necham si tlačiarňou vytisnuť Ročný výkaz
- Teraz čo?????
Doposiaľ som robila pavšalom výdavky tak som výkaz nerobila no teraz klient SZČO si žiadal spracovať účtovníctvo na SW a výdavky skutočné.
Dodam, že podníka od 9/06 a príjem má cca 60000,- Sk no a výdavky sú cca 85000,-Sk Daň mu vychádza 0,- Sk
Ako mám postupovať?
Ak máš výkaz : príjmov a výdavkov a majetku a záväzkov, tak už len vypíšeš DP a priložíš k nemu uvedené výkazy a odovzdáš na DÚ.
/neviem, či som správne pochopila, čo sa pýtaš?/
0 0
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

Používam MRP Win
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

dipe Pozri príspevok
Ahojte, povie mi niekto,ako mám postupovať keď:
- Spracujem účtovné doklady v SW/ JU/
- Necham si tlačiarňou vytisnuť Ročný výkaz
- Teraz čo?????
Doposiaľ som robila pavšalom výdavky tak som výkaz nerobila no teraz klient SZČO si žiadal spracovať účtovníctvo na SW a výdavky skutočné.
Dodam, že podníka od 9/06 a príjem má cca 60000,- Sk no a výdavky sú cca 85000,-Sk Daň mu vychádza 0,- Sk
Ako mám postupovať?
Ak robíš JU na SW, /MRP/ tak určite máš všetky výstupy to je peňažný denník, kniha pohľadávok, kniha záväzkov atď., všetko čo je treba vytlačiť podľa Postupov pre JU = sú tu na Porade. A z výstupov čo máš už nie je problém vyplniť DP. Ak je aj v strate, to je v poriadku, nič sa nedeje. Predpokladám, že ti vytlačí aj Výkazy o MaZ a PaV.
Na DU potrebuješ dať 1xDP a 1x Výkazy a daj si potvrdiť tlačivo na DU o podaní DP, určite ti ho program vytlačí.
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

dipe Pozri príspevok
Používam MRP Win
Prácu na tomto SW nepoznám. Mám Alfu a tá mi to všetko urobí.
Potrebuješ výkaz príjmov a výdavkov, výkaz o majetku a záväzkoch, no a potom daňové priznanie.
Iste Ti poradia iní.
0 0
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

Zdeni Pozri príspevok
Ak máš výkaz : príjmov a výdavkov a majetku a záväzkov, tak už len vypíšeš DP a priložíš k nemu uvedené výkazy a odovzdáš na DÚ.
/neviem, či som správne pochopila, čo sa pýtaš?/
Zdenka, pochopila si to správne. Výkaz príjmov a výdavkov a majetku a záväzkov????? To nájdem v SW??? Používam MRP Win kde to nájdem ??
A keď to budem mať DP vyplním na základe výkazov??
...och, mám tých otázok.
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

dipe Pozri príspevok
Zdenka, pochopila si to správne. Výkaz príjmov a výdavkov a majetku a záväzkov????? To nájdem v SW??? Používam MRP Win kde to nájdem ??
A keď to budem mať DP vyplním na základe výkazov??
...och, mám tých otázok.
Tie výkazy by mali byť v softe určite. Pohľadaj ja mám síce basick.sk a alfu, ale určite sú v každom softe. DP vyplníš podľa denníka - príjem zo živnosti a výdaj §6 /poprípade iné - §5 - na základe potvrdenia/ a tlačivá sú aj na www.drsr.sk aj výkazy.
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...uvfo1_v1.3.pdf

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...uvfo2_v1.3.pdf
Tu sú. Klikni a vytlač si, ale určite hľadaj ak máš dobre spracované účto, tak výkazy sú hotová vec a nemusíš sa trápiť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať