Zavrieť

Porady

stravné lístky - minimum

Dobrý deň, viem že o stravných lístkoch sa tu už popísalo veľa, väčšinu som prešla, ale potrebovala by som radu: Stravné lístky sú v rôznych hodnotách, napr.DOXX od 20.-Sk vyššie... ale je niekde v zákone uvedená minimálna hodnota str.lístka, ktorý musí zamestnanec dostať? Vopred ďakujem za odpovede.
Usporiadat
fialka m fialka m

fialka m je offline (nepripojený) fialka m

lukuc Pozri príspevok
Dobrý deň, viem že o stravných lístkoch sa tu už popísalo veľa, väčšinu som prešla, ale potrebovala by som radu: Stravné lístky sú v rôznych hodnotách, napr.DOXX od 20.-Sk vyššie... ale je niekde v zákone uvedená minimálna hodnota str.lístka, ktorý musí zamestnanec dostať? Vopred ďakujem za odpovede.

o tomto sa nikde nepise, zamestnavatel prispieva zamestnancom 55% zo stravneho listka (teraz je to maximalne z 89,- SK). Nikde nie je napisane, ze ci mas dat 20 sk listok alebo 89 sk. Teda aspon myslim


Zakonnik prace hovori:
Stravovanie zamestnancov


(1) Zamestnávateľ je povinný zabezpečovať zamestnancom vo všetkých zmenách stravovanie zodpovedajúce zásadám správnej výživy priamo na pracoviskách alebo v ich blízkosti. Túto povinnosť nemá voči zamestnancom vyslaným na pracovnú cestu.

(2) Zamestnávateľ zabezpečuje stravovanie podľa odseku 1 najmä podávaním jedného teplého hlavného jedla vrátane vhodného nápoja zamestnancovi v priebehu pracovnej zmeny vo vlastnom stravovacom zariadení, v stravovacom zariadení iného zamestnávateľa alebo zabezpečí stravovanie pre svojich zamestnancov prostredníctvom právnickej osoby alebo fyzickej osoby, ktorá má oprávnenie sprostredkovať stravovacie služby, ak ich sprostredkuje u právnickej osoby alebo fyzickej osoby, ktorá má oprávnenie poskytovať stravovacie služby. Na účely stravovania sa za pracovnú zmenu považuje výkon práce dlhší ako štyri hodiny. Ak pracovná zmena trvá viac ako 11 hodín, zamestnávateľ môže zabezpečiť poskytnutie ďalšieho teplého hlavného jedla.

(3) Zamestnávateľ prispieva na stravovanie podľa odseku 2 vo výške najmenej 55 % ceny jedla, najviac však na každé jedlo do výšky 55 % stravného poskytovaného pri pracovnej ceste v trvaní 5 až 12 hodín podľa osobitného predpisu. Okrem toho zamestnávateľ poskytuje príspevok podľa osobitného predpisu.

(4) Zamestnávateľ poskytne zamestnancovi finančný príspevok v sume uvedenej v odseku 3, len ak povinnosť zamestnávateľa zabezpečiť zamestnancom stravovanie vylučujú podmienky výkonu práce na pracovisku alebo ak zamestnávateľ nemôže zabezpečiť stravovanie podľa odseku 2.

(5) Zamestnávateľ môže so súhlasom zástupcov zamestnancov

a) upraviť podmienky, za ktorých bude zamestnancom poskytovať stravovanie počas prekážok v práci,
b) rozšíriť okruh fyzických osôb, ktorým zabezpečí stravovanie.
0 0
Murínová Eva Murínová Eva

Murínová Eva je offline (nepripojený) Murínová Eva

Skutočne nikde nie je uvedené aká je minimálna hodnota stravného lístka takže je to už len na zamestnávateľovi akú hodnotu zamestnancovi vyplatí.
0 0
lukuc lukuc

lukuc je offline (nepripojený) lukuc

toto som si tiež čítala v ZP, ale keďže som nikde nenašla odpoveď na tú minimálnu sumu str.lístka, tak to skúšam tu . Dávali sme 80.-Sk lístky ale musíme prejsť na "krízový" režim, tak len chcem mať istotu, že neporušíme nejaký zákon.
0 0
Murínová Eva Murínová Eva

Murínová Eva je offline (nepripojený) Murínová Eva

Nič neporušíš robím účtovanie jednej firme, ktorá dáva zamestnancom dokonca len 30,- Sk. A je v pohode !!!
0 0
fialka m fialka m

fialka m je offline (nepripojený) fialka m

Murínová Eva Pozri príspevok
Nič neporušíš robím účtovanie jednej firme, ktorá dáva zamestnancom dokonca len 30,- Sk. A je v pohode !!!
s tymto som sa stretla aj ja, firma davala len 25 sk listky
chudaci zamestnanci, za to ani polievku nekupis!
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

Viete mi prosím poradiť, máme zametnanca na 1/2 úväzok, čiže 4 hod. denne, ktorý má ešte jedno zamestnanie tiež na 4 hod. denne. Môžeme mu dať stravné lístky, aj keď odpracuje presne 4 hod.?
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

sta Pozri príspevok
Viete mi prosím poradiť, máme zametnanca na 1/2 úväzok, čiže 4 hod. denne, ktorý má ešte jedno zamestnanie tiež na 4 hod. denne. Môžeme mu dať stravné lístky, aj keď odpracuje presne 4 hod.?
Nie, výkon práce musí trvať dlhšie ako 4 hodiny.
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

A keby sme dali spotrebu stravných lístkov mimo dane?
0 0
JDM JDM

JDM je offline (nepripojený) JDM

Ak kupujeme stravné lístky za 90,- Sk, a túto sumu rozúčtujem na 55% a 45%, je to správne, alebo platí max. cena stravného lístka 89,-- Sk?
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

JDM Pozri príspevok
Ak kupujeme stravné lístky za 90,- Sk, a túto sumu rozúčtujem na 55% a 45%, je to správne, alebo platí max. cena stravného lístka 89,-- Sk?
Zamestnávateľ si môže dať maximálne do nákladov 55% z 89,- Sk.
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

Dada Pozri príspevok
Zamestnávateľ si môže dať maximálne do nákladov 55% z 89,- Sk.
Doplním - max. 48,95 SK bez zaokrúhlenia.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Dada Pozri príspevok
Zamestnávateľ si môže dať maximálne do nákladov 55% z 89,- Sk.
Doplním, minimálne 55% z ceny jedla, maximálne 55% z 89.-t.j. 48,95.
0 0
raya1 raya1

raya1 je offline (nepripojený) raya1

55% z 89,- Sk
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

raya1 Pozri príspevok
55% z 89,- Sk
To je nesprávne minimum.
<!-- / message --><!-- #### start Richard zobrazit komentár k oceneniu #### --><!-- #### koniec Richard zobrazit komentár k oceneniu #### -->
0 0
raya1 raya1

raya1 je offline (nepripojený) raya1

Ja som odpovedala na príspevok od JDM - teda že max. 55% z 89,- Sk a to myslím že je správne, nie ?
0 0
natkov natkov

natkov je offline (nepripojený) natkov

Som žívnostník
1. Koľko % si môžem zaúčtovať lístky napr. DOXX
2. Platilo to aj v roku 2006
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Čo je DOXX?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ak nie si zároveň aj zamestnancom, tak si stravenky nemôžeš účtovať. AK si len SZČO, tak môžeš od 1.1.07, za predpokladu, že máš preukázané poskytnutie stravy zaúčtovať do VOZD max.89.- V roku 06 to bolo 55% z 89.- t.j. 48,95. Príklad, ak máš stravenku v hodnote 89.-, dáš si celú do VOZD.
Naposledy upravil Tweety : 17.05.07 at 08:03 Dôvod: správne má byť: Ak si zároveň aj zamestnancom, mea culpa
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

DOXX je jedna zo spoločností, ktoré predávajú stravné lístky
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

Tweety Pozri príspevok
Ak nie si zároveň aj zamestnancom, tak si stravenky nemôžeš účtovať. AK si len SZČO, tak môžeš od 1.1.07, za predpokladu, že máš preukázané poskytnutie stravy zaúčtovať do VOZD max.89.- V roku 06 to bolo 55% z 89.- t.j. 48,95. Príklad, ak máš stravenku v hodnote 89.-, dáš si celú do VOZD.
chybicka ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať