Zavrieť

Porady

pozicali sme peniaze

Prosím poraďte mi ,ako to mám zaúčtovať a či moje zaúčtovanie je správne, keď podľa logiky je to " pohľadávka so záväzkom". Sme PO a požičali sme peniaze FO ,ktorá nám prenajíma priestory : dohodli sme sa ,že budeme ňou platiť nájom dohodnutý na tri roky v rovnakej čiastke.Pôžička bola Bankou prevedená 325-221,
Interný Doklad-479-325,splátka úveru za rok 2006 479-211, nájom za rok 2006 518-321 v súvahe je to dlhodobý záväzok a podľa mňa to má byť dlhodobá pohľadávka, ako to zaúčtujete vy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    meggitajga Pozri príspevok
    Prosím poraďte mi ,ako to mám zaúčtovať a či moje zaúčtovanie je správne, keď podľa logiky je to " pohľadávka so záväzkom". Sme PO a požičali sme peniaze FO ,ktorá nám prenajíma priestory : dohodli sme sa ,že budeme ňou platiť nájom dohodnutý na tri roky v rovnakej čiastke.Pôžička bola Bankou prevedená 325-221,
    Interný Doklad-479-325,splátka úveru za rok 2006 479-211, nájom za rok 2006 518-321 v súvahe je to dlhodobý záväzok a podľa mňa to má byť dlhodobá pohľadávka, ako to zaúčtujete vy?

    A čo tak skúsiť toto účtovanie:

    378/221 poskytnutá pôžička
    518/379 predpis nájmu na rok 2006
    379/378 zápočet čiastočnej splátky pôžičky s úhradou záväzku z nájmu.

    koňo je offline (nepripojený) koňo

    koňo
    Ja by som to účtovanie opravil takto:
    066/221, lebo splatnosť pôžičky je dlhodobá
    518/321 za bežný nájom
    321/066 ako započítanie
    Ešte upozorňujem na to, že daňový úrad bude mať snahu dodaniť vami neuplatnený obvyklý úrok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.