Zavrieť

Porady

Ktoré daňové priznanie?

Ahoj všetci,
prosím Vás o radu, FO bola časť roka ako SZČO - pričom mala pozastavenú živnosť, potom živnosť zrušila a zvyšok roka bola zamestnancom?
Ktoré tlačivo daňového priznania má použiť A alebo B?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    MartinkoK Pozri príspevok
    Ahoj všetci,
    prosím Vás o radu, FO bola časť roka ako SZČO - pričom mala pozastavenú živnosť, potom živnosť zrušila a zvyšok roka bola zamestnancom?
    Ktoré tlačivo daňového priznania má použiť A alebo B?

    Pokiaľ nemala žiadny príjem zo živnosti a mala len závislú činnosť tak A. Pokiaľ mala aj príjem zo živnosti tak B.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Podáva typ B,kde vysporiada ukončenie živnosti a zároveň uvedie príjmy zo závislej činnosti.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    MartinkoK Pozri príspevok
    Živnosť mal prerušenú a nemal z nej v roku 2006 žiadny príjem, tak teda A?

    Boli tu rôzne názory na túto tému. Ale v tomto prípade by som podala A a prípadne do poznámky by som dala že živnosť bola prerušená a nebol príjem

    heike je offline (nepripojený) heike

    heike
    Bola som na školení p. Jozefa Mihála a presne toto sa tam preberalo.

    Daňovník sa rozhoduje, aký typ DP podá podľa toho, z čoho mal príjmy, teda ak mal živnosť ale nemal z nej príjmy a mal závislú činnosť, podáva DP A.

    MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

    MartinkoK
    heike Pozri príspevok
    Bola som na školení p. Jozefa Mihála a presne toto sa tam preberalo.

    Daňovník sa rozhoduje, aký typ DP podá podľa toho, z čoho mal príjmy, teda ak mal živnosť ale nemal z nej príjmy a mal závislú činnosť, podáva DP A.
    Stačí ak do DP priloží čestné vyhlásenie, že v období od - do mal prerušenú živnosť a nemal z nej žiadne príjmy?

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    MartinkoK Pozri príspevok
    Stačí ak do DP priloží čestné vyhlásenie, že v období od - do mal prerušenú živnosť a nemal z nej žiadne príjmy?
    Stačí.....

    heike je offline (nepripojený) heike

    heike
    Áno, malo by to stačiť. Použila som podmieňovací spôsob, lebo všetko vytvára ľudský faktor a niektorým daňovákom to stačiť môže a niektorým nie, ale nemali by ťa preto nejako trápiť. A keď nemal príjmy a vie im to dokázať...

    A iný doklad o prerušení živnosti nemá? Veď, pokiaľ viem, by sa malo za prerušenie živnosti aj platiť - ale s týmto nie som si istá...

    Ktoré daňové priznanie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.