Zavrieť

Porady

DP typ A

Ahojte poradaci, prosim vas : ak mal danovnik cez rok príjmy zo záv. činnosti a v novembri sa stal živnostníkom, ale nemal príjem ani výdaj -zdravotné platil až s omeškaním v januári môže podať DP typ A alebo musí B??? dakujem Podľa mna stačí typ A
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    straposko je offline (nepripojený) straposko

    Som obyčajné dievča, ktoré ma rado pohyb a život okolo seba. Rada sa stretávam s novými ľuďmi, od ktorých je čo "pochytať" ...viac straposko
    ahoj, ak bol co len jeden deň živnostníkom, mal by podávať DP typu B. A nemalo by to byť až take ťažké to vyplniť.

    Steven111 je offline (nepripojený) Steven111

    Steven111
    ale ved v zákon nehovorí či je živnostníkom, či mal príjmy z tejto činnosti alebo či bol v strate no kedze nebol ani v strate a nemal ani príjmy ja si myslím že by to malo byt A čko alebo sa mýlim???

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Steven111 Pozri príspevok
    ale ved v zákon nehovorí či je živnostníkom, či mal príjmy z tejto činnosti alebo či bol v strate no kedze nebol ani v strate a nemal ani príjmy ja si myslím že by to malo byt A čko alebo sa mýlim???
    Nech podá A a priloží čestné prehlásenie že nemal príjem zo živnosti už tu bola dosť búrlivá debata na túto tému

    ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

    šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac ZEvina
    Steven111 Pozri príspevok
    Ahojte poradaci, prosim vas : ak mal danovnik cez rok príjmy zo záv. činnosti a v novembri sa stal živnostníkom, ale nemal príjem ani výdaj -zdravotné platil až s omeškaním v januári môže podať DP typ A alebo musí B??? dakujem Podľa mna stačí typ A
    Neplatil ani poplatok za vydanie živnostenského listu?

    JDM je offline (nepripojený) JDM

    JDM
    Steven111 Pozri príspevok
    Ahojte poradaci, prosim vas : ak mal danovnik cez rok príjmy zo záv. činnosti a v novembri sa stal živnostníkom, ale nemal príjem ani výdaj -zdravotné platil až s omeškaním v januári môže podať DP typ A alebo musí B??? dakujem Podľa mna stačí typ A

    Stačí DP"A", a čestné prehlásenie o tom, že nepoberal príjmy zo živnosti za rok 2006.

    DP volíme podľa toho, aké príjmy sme poberali.
    Prajem pekný deň.

    straposko je offline (nepripojený) straposko

    Som obyčajné dievča, ktoré ma rado pohyb a život okolo seba. Rada sa stretávam s novými ľuďmi, od ktorých je čo "pochytať" ...viac straposko
    Asi to závisí od úradníkov, ktorý toto daňové priznanie spracúvajú. Náš zamestnanec si tiež podal DP typu A, a oni mu volali, že to je zle a že si musí vypisať DP typu B. Za živnosť nemal žiadne príjmy a ani výdavky a už je to niekoľko rokov.A stále si podáva typ B.

    JDM je offline (nepripojený) JDM

    JDM
    straposko Pozri príspevok
    Asi to závisí od úradníkov, ktorý toto daňové priznanie spracúvajú. Náš zamestnanec si tiež podal DP typu A, a oni mu volali, že to je zle a že si musí vypisať DP typu B. Za živnosť nemal žiadne príjmy a ani výdavky a už je to niekoľko rokov.A stále si podáva typ B.

    Myslím si, že podľa správnosti by sme mali v prípade, keď živnostník mal čo len jeden kalendárny deň v roku živnosť ale nepoberal príjmy zo živnosti podať DP"B". Ono asi naozaj záleží na úradníkoch daňových úradov. U nás /SI/ stačí podať DP"A" a čestné vyhlásenie. Tiež poznám takých, čo to tak robia a zatiaľ sa im to toleruje.

    damda je offline (nepripojený) damda

    damda
    Najlepšie by bolo zavolať si na príslušný DU pod ktorý FO patrí, pretože ja som tiež včera volala na DU v DK a tam povedali že typ A s čestným vyhlasením, že príjmy zo živnosti neboli (uviesť do osob.záznamov na konci DP). Dnes na DU už pripustili aj druhú možnosť, teda typ B, ozaj záleží od DU.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.