Zavrieť

Porady

faktura za mobil

Prosim Vas,
Som zivnostnikom, nplatitel DPH, robim JU. mozem do nakladov zahrnut aj fakturu za mobil ktora je napisana na FO bez IC. Ide o to ze mi trvalo nejaky mesiac kym som prehlasil fakturaciu u operatora.
Chcem sa opytat ci mozem uplatnit takuto fakturu do nakladov?
Alebo mi to neodporucate?
Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    matokubo je offline (nepripojený) matokubo

    matokubo
    Ja by som si určite uplatnila nekajú alikvotnú čiastku napr. 50-80%, s tým odôvodnením, že telefon som už mala a nebolo potrebne pri začatí podnikania kupovať nový. A prehlásenie na IČO niečo trvá. Dalo by sa to podložiť aj výpismi,že si volal firemne, nie súkromne. Zváž si to, či to tak veľmi potrebuješ dať do nákladov. Veľa záleží aj od daňovníkov.

    fizzy je offline (nepripojený) fizzy

    fizzy
    Oki diki moc,
    rozhodol som sa ich nedat do nakladov. Ved koniec koncom v prvom roku je nakladov dosti.
    diki

    Pukana je offline (nepripojený) Pukana

    Pukana
    Zdravím, súhlasím s názorom "matakubo", ešte by som pripojila čestné prehlásenie plus už spomínané nejaké podklady, že hovory boli skutočne na firemné účely.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.